Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok anyuka miért reagál...

Sok anyuka miért reagál ennyire hisztérikusan a menstruációra? Miért tiltják a higiéniai termékeket, csinálnak úgy, mintha minimum prostituálódna az édes, pici kislányuk havi pár doboz tampontól?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, hanem tényleg, mélyebben érdekel a jelenség pszichológiája. Amit olvasok a GYK-s lányoktól, és hallok a környezetemben is, az már-már szürreális.


Miért csinálnak ilyeneket?

Pl.

Üvöltöznek a gyerekkel, ha betétet, pláne ha tampont kér, és nem akarnak neki venni, mert "minek az". Ugyanez van, ha fájdalomcsillapítót akar bevenni. Olyat is egyre többet hallok, hogy vesz egy csomag hat darabos szárnyas betétet, és azt ossza be a gyerek egész hétre, mert egy kicsi lánynak úgysincs olyan sok vére.


A tampont tiltják a leghevesebben, mert "egészségtelen, miért nem jó a betét, és mert milyen obszcén, mert naponta többször fogdossa a nemi szervét, és be is tesz egy idegen tárgyat magának". Olvastam valahol olyat is, hogy anyuka kb. azt mondta, hogy ha a lánya elkezdene tampont használni, akkor utána varázsütésre ribike lenne belőle, mert elvárná, hogy valamit mindig feldugjanak neki. (?!)


Aki nagyon görcsöl és összevissza van a ciklusa, annak nem akarnak fogamzásgátlót felíratni, mert biztos, elkezdene utána fűvel-fával lefeküdni meg elhízna.


Nem értem... Ha már beindult a vérzés, nyilván nem tudja a folyamatot visszacsinálni azzal, hogy nem ad menstruációs terméket. Csak annyit ér el vele, hogy még kellemetlenebb lesz az-az egy hét, mint amennyire muszáj. Vagy beteg lesz. Akkor mire jó ez?



2022. márc. 28. 00:08
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 Metionin ***** válasza:
89%

Szerintem ezek az anyukák a saját testükkel sincsenek teljesen tisztában, ami azért extra gáz, mert anyukák, tehát már szültek is. Vagy tabuként kezelték az ilyesmiket a családjukban, vagy ezek együttvéve. De nagyon sok most középkorú vagy idősebb nő van, aki nincs az ilyesmikkel tisztában, nem halad a korral eszük ágában sincs utánanézni a dolgoknak, mert akkor az ő szülői tekintélyük csökkenne azzal, hogy bevallják hogy nem tudtak valamit. Innen a sok hülyeség, esküszöm nem ártana szülőknek is felvilágosítást tartani, hogy ha a gyerekük kamaszodik, ne legyen balhé olyan baromságok miatt, hogy a tampon kényelmetlen meg hogy a hányásos görcs normális menstruáció során. Nemtől és a gyerek nemétől függetlenül minden szülőnek elkelne valami hasonlófelvilágosítás. Anyám ebben a tekintetben nem balhézott de már pár hónapja tampont használtam, mikor egyszer csak rájött, hogy azt hova is kell dugni és levert egy kisebb hisztit, mert mi az hogy feldugdosok valamit, mi van ha fent ragad? Úgy kellett neki elmagyarázni, hogy nem ragad fent és nem "csúszik be" a méhembe. Ja, amúgy a nyolcadikos bioszkönyvemből tudta meg, hogy mi a csikló és fel volt háborodva, hogy le van rajzolva egy p1na a tankönyvben. Ugyanő 16 évesen már férjhez ment és dugott de jaj mi lesz, ha én ebben a korban tampont használok, nonszensz.

9. amúgy ismerős ugyanezt mondta anyámnak, hogy ezért ne adjon nekem fájdalomcsillapítót ha megjön :D

2022. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim ***** válasza:
76%

Mondjuk nekem a 6db szárnyas betétről meg a betétre helyezett wc papírról nem feltétlenül az jutott eszembe, hogy anyuka bunkó, hanem az, hogy szimplán csak szegény és szégyenli. Sajnos elég sok nőt érint a menstruációs szegénység, ami szülhet ilyen extrém "megoldásokat". Olyan nővel, aki a kérdésben leírtakat tenné élőben még soha nem találkoztam.

Fogamzásgátlót én sem íratnék egy kamasz gyereknek. Az ő hormonális rendszerük még nem alakult ki, a testük is fejlődésben van, az orvosok véleménye pedig ellentmondó. Az, hogy nem rendszeres a ciklusa ebben a korban normális. Ha fájdalmas arra van fájdalomcsillapító, inkább megveszem azt, de nem nyúlok bele egy fejlődő szervezet hormonális rendszerébe, amit amúgy is könnyű felborítani.

Tampon - ha neki jó és meg tudja oldani a higiénikus cserét tőlem nyugodtan. Én utáltam, engem irritált, szárazságot okozott. Nálam a kehely a befutó, nem adnám semmiért. Bár azt bonyolultabb cserélni, de pár otthon töltött ciklus alatt (pl. egy nyáron) megtanulható.

2022. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:
65%

Az ilyen egy anyai ösztönök és jó érzések nélküli hulladék, aki egy gátlásokkal teli, bizalomvesztett, lelki roncsá teszi a gyerekét, azt, akiért az életet kellene adnia. Egy védtelen gyereket megalázni, visszaélni a kiszolgáltatottságával és őt okolni a természetes testi folyamataiért megbocsájthatatlan.

Van benne tapasztalatom.

Az egy dolog, hogy soha nem beszéltünk otthon a menstruációról meg érzelmekről, de 12 éves gyerekként lefagytam mikor betétet kértem, és kaptam egy doboz tisztasági betétet. Anyám szerint ezt kell használni mikor megjön, betét, betét, ez volt olcsó és több is van benne. Mondanom sem kell hogy meddig volt elég, pár percig. És nem kaptam mást. Azt sem minden hónapban. Soha senkinek nem kívánom amit átéltem az iskolában, utcán, otthon azokon a napokon, meg előtte a szorongást hogy ismét jönni fog, és túl kell élnem valahogy. Önerőből. Vagy wc papírral, vagy a hónap során összeszedni valahogyan a pénzt, hogy legalább naponta egy normális egészségügyi betétet tudják használni. Igen, naponta egyet, hogy pár órát aludjak éjszaka, ésne a wcn üljek a fél éjszaka az első napokban, majd még el is jussak valahogy a suliig. Persze az én hibám volt hogy sok wc papír fogy.

Biztos vagyok benne hogy az erős görcseimet, a hozzá járó hányást, majdnem elájulást is a szorongás okozta. Gyógyszert nem kaptam, annyira nem fájhat az szöveggel, ne tettessem magam, gyerek vagyok még amúgy is. Egyszer kórházba is kerültem. Az is az én hibám volt, mert most mit fognak róla gondolni az emberek, hogy én ilyen vagyok.

Tampont néha loptam anyámtól mikor úgy gondoltam hogy nem tűnik fel neki, és félreraktam olyan napokra, mikor nagyon kellett. Egy megváltás volt mikor kaptam pénzt születésnapomra rokonoktól, vagy termékmintakat osztogattak valahol.

Ilyet egy gyerekkel nem lehet megtenni. Az önpusztítás széléről táncoltam vissza, és hosszú évek alatt sikerült csak leküzdenem a lelki hátrányt amit okozott ez az egész.

2022. márc. 29. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
77%

53: szörnyű! :( Sajnálom, amit átéltél. :(


De anyád is ilyet használt???? Saját magának is..??? Vagy hogyhogy ennyire nem volt tisztában ezekkel a doglokkal?

2022. márc. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 anonim ***** válasza:
85%
Nem volt meg anyukámmal a bizalmi kapcsolat ilyen téren. Bár ő vett nekem higiéniai termékeket, az első pár évben betétet, de amikor napjában háromszor kellett már öltöznöm akkor tampont is. Kérni azonban sose mertem, mert cikinek éreztem. Nálunk ez mindig tabu volt. Ő az elején gondolom számolta a ciklusomat, mert mindig figyelmeztetett pár nappal előtte hogy legyen nálam a táskában betét ha kellene, meg ilyenek, de ennél részletesebben sose beszéltünk róla. A fiókomban mindig volot új csomag, erre figyelt nagyon. Ő örült hogy letudta, mert kellemetlen volt neki. Nem hibáztatom. Őt sem világosította fel az anyja, így gondolom ő se tudta hogy álljon ehhez. Most már lassan anya leszek én is, és most nyílt meg ilyen téren anyám, pl elmesélte hogy az anyja nem is vett nekik ilyen termékeket, rongyokkal kellet megoldaniuk, meg ahogy tudták. Sajnálom őt a szörnyű gyerekkoráért.
2022. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/68 anonim ***** válasza:
100%
Sok felnőtt nő sincs tisztában a dolgokkal, pl. sokan azt hiszik, hogy a tampon "elveszi a szüzességedet", stb :D Régebben a fiatal lányok nem nagyon használtak tampont, rá is volt írva a dobozoka, hogy értintetlen lányoknak nem ajánlott. Ma már persze ez nem így van, van is ilyen tiniknek reklámozott OB csomag, de ha ettől függetlenül még mindig sokan vannak akiknek nagyon idióta dolgok vannak a fejében.
2022. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 anonim ***** válasza:
100%

Én anyukámmal nem sokat beszéltem a témáról. Egyszer futólagosan megmutatta, hogy hogy kell betétet használni, meg lerendezett annyival, hogy tilos bármit is feldugni, mert az nem egészséges, és kényelmetlen, meg amúgy is, ő se használt soha.

Mentségére szóljon, problémaim nem voltak, szóval nem kellett gyógyszer, a betétet meg rendesen vette. De én kolisként sokszor magamnak vettem, szóval nem tűnt fel neki, ha éppen hétköznap fogyott el, aztán egyszercsak átáltam kehelyre. Aztán jött a digitális oktatás, koli hiányában nem volt zsebpénzem (16-17 évesen) és anyunak feltűnt, hogy ő nem vesz betétet, én se, akkor hogy oldom meg. Konkrétan azt hitte, hogy terhes vagyok, és azért nem kell betétet, szóval patália. Aztán meg azon, hogy mi az, hogy feldugdosok magamnak dolgokat.... :D

Azóta is tesz megjegyzéseket, és a tudtával nem is forrázhatok ki kelyhet, de nagy előrelépés, hogy nem akarja kidobni.

2022. márc. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/68 anonim válasza:
67%
Engem az Apám nevelt, de normálisan kezelte. Megvette a betétet, elvitt a gyógyszertárba, megkérdezte, a gyógyszertárost és megvette a B6 vitamint, a görcsoldót és a fájdalomcsillapítót. Később ideadta rá a pénzt és suli után megvettem magamnak, azt ami kellett. Az egyetlen, amit nem akart, hogy a wc-ben hadjam, a véres betétet, a szaga miatt.
2022. ápr. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:
18%
#56, nekem pont hogy a tampon vette el a szüzességemet 😂 11 éves voltam, anyám mondta hogy próbáljam ki ha megjön. Hát mit ne mondjak elég kellemetlen meglepetés ért, azt sem tudtam mi van először csak az idegen nyilaló fájdalmat éreztem. Mondjuk nálam azért közre játszhatott hogy egy 11 évesnek mások a méretei, lehet nagy volt még nekem a mini méret is, szóval én lehet pont voltam annyira szerencsétlen hogy megszabadítottam magam tőle 😂 Utána amúgy már nem volt gondom a felhelyezéssel, csak az első volt nagyon rossz. Mondjuk nem bánom hogy akkor elvesztettem mert legalább huszonévesen az első alkalmamnál nem volt vele problémám 😂😂
2022. ápr. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 anonim ***** válasza:
76%
59: Hogy vette el a tampon a szüzességedet? Megb*szott? Elélveztetek mindketten?
2022. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!