Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok anyuka miért reagál...

Sok anyuka miért reagál ennyire hisztérikusan a menstruációra? Miért tiltják a higiéniai termékeket, csinálnak úgy, mintha minimum prostituálódna az édes, pici kislányuk havi pár doboz tampontól?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, hanem tényleg, mélyebben érdekel a jelenség pszichológiája. Amit olvasok a GYK-s lányoktól, és hallok a környezetemben is, az már-már szürreális.


Miért csinálnak ilyeneket?

Pl.

Üvöltöznek a gyerekkel, ha betétet, pláne ha tampont kér, és nem akarnak neki venni, mert "minek az". Ugyanez van, ha fájdalomcsillapítót akar bevenni. Olyat is egyre többet hallok, hogy vesz egy csomag hat darabos szárnyas betétet, és azt ossza be a gyerek egész hétre, mert egy kicsi lánynak úgysincs olyan sok vére.


A tampont tiltják a leghevesebben, mert "egészségtelen, miért nem jó a betét, és mert milyen obszcén, mert naponta többször fogdossa a nemi szervét, és be is tesz egy idegen tárgyat magának". Olvastam valahol olyat is, hogy anyuka kb. azt mondta, hogy ha a lánya elkezdene tampont használni, akkor utána varázsütésre ribike lenne belőle, mert elvárná, hogy valamit mindig feldugjanak neki. (?!)


Aki nagyon görcsöl és összevissza van a ciklusa, annak nem akarnak fogamzásgátlót felíratni, mert biztos, elkezdene utána fűvel-fával lefeküdni meg elhízna.


Nem értem... Ha már beindult a vérzés, nyilván nem tudja a folyamatot visszacsinálni azzal, hogy nem ad menstruációs terméket. Csak annyit ér el vele, hogy még kellemetlenebb lesz az-az egy hét, mint amennyire muszáj. Vagy beteg lesz. Akkor mire jó ez?



2022. márc. 28. 00:08
1 2 3 4 5 6 7
 61/68 anonim ***** válasza:
21%
🤦🤦🤦🤦 Átszakította a szűzhártyám??
2022. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/68 anonim ***** válasza:
75%
Ajánlom figyelmedbe a Google keresőt, ott megtalálod a szüzesség szó jelentését.
2022. ápr. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/68 anonim ***** válasza:
29%
Tudom hogy mit jelent, de szűzhártya hiányában, nehéz nőként bizonyítani a szüzességet 😀
2022. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/68 anonim ***** válasza:
81%
Kinek akarod bizonyítani a szüzességedet? Szaud Arábiából származik a férjed, esetleg szellemi fogyatékos? 😀
2022. ápr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/68 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ez így tényleg szarul hangzik 🤣🤣🤣
2022. ápr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/68 anonim válasza:
97%
Senkit nem érdekel a szüzesség, ez egy túlhaladott dolog. Aki meg ilyen “anya”, hogy tiltja az egészségügyi termékeket, főleg a tampont, az megragadt a 100 évvel ezelőtti korban. Nem kell vele foglalkozni. Azt használ az ember, ami neki praktikusabb, kényelmesebb.
2022. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/68 anonim ***** válasza:
100%

mert nem képes elfogadni, hogy a gyereke felnő

vagy valami vallási fanatizmusa van


pl tele van a világ felelőtlenül szexelőkkel akiket valószínűleg nem világosítottak fel a szülők


érdekes nekem sose szóltak bele a provát dolgaimba de egyszer felvilágosítottak

nem szóltak bele anno mit nézek a gépemen, az se érdekelte őket, hogy ckm meg playboy újságaim vannak tiniként vagy hogy gyakoroltam az óvszer használatot.


Itt az elfogadás a baj szerintem amikor a szülő nem bírja elfogadni, hogy a kis csemetéje felnő

2022. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/68 anonim ***** válasza:
54%
Ikerlányaim vannak, 16 múltak. Még hasonlót sem hallottam egyiküktől sem, pedig elég nagy a barátnői körük. Unatkozó lánykák meséi.
2023. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!