Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok anyuka miért reagál...

Sok anyuka miért reagál ennyire hisztérikusan a menstruációra? Miért tiltják a higiéniai termékeket, csinálnak úgy, mintha minimum prostituálódna az édes, pici kislányuk havi pár doboz tampontól?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok, hanem tényleg, mélyebben érdekel a jelenség pszichológiája. Amit olvasok a GYK-s lányoktól, és hallok a környezetemben is, az már-már szürreális.


Miért csinálnak ilyeneket?

Pl.

Üvöltöznek a gyerekkel, ha betétet, pláne ha tampont kér, és nem akarnak neki venni, mert "minek az". Ugyanez van, ha fájdalomcsillapítót akar bevenni. Olyat is egyre többet hallok, hogy vesz egy csomag hat darabos szárnyas betétet, és azt ossza be a gyerek egész hétre, mert egy kicsi lánynak úgysincs olyan sok vére.


A tampont tiltják a leghevesebben, mert "egészségtelen, miért nem jó a betét, és mert milyen obszcén, mert naponta többször fogdossa a nemi szervét, és be is tesz egy idegen tárgyat magának". Olvastam valahol olyat is, hogy anyuka kb. azt mondta, hogy ha a lánya elkezdene tampont használni, akkor utána varázsütésre ribike lenne belőle, mert elvárná, hogy valamit mindig feldugjanak neki. (?!)


Aki nagyon görcsöl és összevissza van a ciklusa, annak nem akarnak fogamzásgátlót felíratni, mert biztos, elkezdene utána fűvel-fával lefeküdni meg elhízna.


Nem értem... Ha már beindult a vérzés, nyilván nem tudja a folyamatot visszacsinálni azzal, hogy nem ad menstruációs terméket. Csak annyit ér el vele, hogy még kellemetlenebb lesz az-az egy hét, mint amennyire muszáj. Vagy beteg lesz. Akkor mire jó ez?



2022. márc. 28. 00:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
90%
Közel 40 évig használtam tampont. Soha semmiféle problémát nem okozott.
2022. márc. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/68 anonim ***** válasza:
61%

És ez mire érv...???


Tízezerszer ennyi pozitív tapasztalat, amiről soha senki nem beszél - mert az az alap, a normális.


Riogatni persze jó, egyedi esetekkel.


Tényleg nem értem, hogy viszonylag fiatal anyukák miért ilyen tamponellenesek!

2022. márc. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
85%

"A menstruáció során használt tampon akár hosszú időn keresztül is a hüvelyben maradhat, ha:


úgy helyeznek be második tampont a hüvelybe, hogy előtte nem távolították el az előzőleg használtat;"



azért ehhez kell ám egyfokú debilség, hogy ott lóg ki az előző tampon zsinórja, és nem veszi észre.....

2022. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
52%

43, nem riogatás, hanem alapvetően fontos tájékoztatás.


ha nem tudsz róla, hogy létezik, egy magas láznál menstruáció alatt nem biztos, hogy erre gondolsz, és sajnos itt az időtényező baromi fontos. Két napig elvagy otthon lázcsillapítóval, mert á, megfáztam, pedig nem.

2022. márc. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
61%

Riogatni persze jó, egyedi esetekkel


Kevés huszonéves hal meg rákban, tehát ne riogassunk vele, hogy szűrésre kell járni.

2022. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
86%
#45: de hát OTT VAN a tájékoztatás, minden egyes tampondobozban! Részletesen leírva, az összes lehetséges kockázat.
2022. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
48%
46: az egészségügyi felvilágosítás SOHA nem lehet riogatás formájában! Ez alap! Orvosi etika!!!
2022. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
100%
47, mégis itt vered magad, hogy nincs ilyen, alig van ilyen, riogatás...
2022. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
85%
Nem azt mondom, hogy mindenki ebben hal meg, és nem riogatás volt a célom, hanem hogy elmagyarázzam az álláspontom, hogy egy 9-13 éves gyerek még nem biztos, hogy odafigyel arra, hogy tiszta legyen a keze és időben cserélje. Azért küldtem, mert először az volt, hogy de nincs is ilyen kockázat, aztán hogy de nem lehet ilyet elfelejteni. És erre hoztam, hogy pedig sajnos mennyien vannak, akik még felnőtt fejjel is elfelejtik – hát még egy kisgyerek, aki simán elhagyja a játszótéren a tornazsákját. Az meg csak gáz lenne, ha a szülő kakukkol meg ellenőriz ilyesmit. Nekem ekkora gyerekeim vannak, sok mindenben megbízhatóak már, de én emiatt aggódnék, mert amit lehet, azt meg azért elbiccelik, ha épp akad annál érdekesebb is. Pl. kezet és fogat is általában rendesen mosnak maguktól, hát de azért csak előfordul, hogy mégsem.
2022. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!