Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám fenyeget, mert szerinte...

Anyám fenyeget, mert szerinte nem láthatja a gyerekeimet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Heti kétszer látja a gyerekeimet, mégsem elégedett, nekem meg már nagyon sok belőle. Bármit csinálok, nem tudok ritkítani a találkozásokon, akkor meg mindenféle ürüggyel jön. Végül jön a veszekedés, hogy én direkt tartom távol tőle az unokáját (azt, aki ma nem volt itthon), és ha nem hagyom találkozni, gyámügyre viszi az ügyet. Ez nem az első ilyen fenyegetése, a párom először rettentően kiakadt, most azt se tudom, mit csináljak.

Ma este is fröcsög nekem, már nagyon mérges vagyok én is ilyenkor. Lelki sérült, rokonokkal rosszban van, így a kapcsolatot megszakítani nehéz lenne.


(Avval tisztában vagyok, hogy kb havi egy alkalmat kapna a gyámügyön a mi lakóhelyünkön, de akkor is dühítő és méltatlan lenne egy ilyen procedúra. Ráadásul akkor nekem hivatalosan is gyámügyi ügyem lenne. Ez nem hangzik túl jól.)



2022. aug. 5. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Vigye csak gyamugyre, havi 2-3 ora kontrollalt lathatast fognak neki megitelni, az altaluk kijelolt helyen :D


Akkor majd csak pisloghat.


Amugy ez csak hiszti; nem kell neki bedolni. Nekem a heti ket alkalom is sok lenne, imadom-szeretem az anyam, de van eletunk. Allj a sarkadra es beszeld meg vele, hogy mittudomen, hetente vagy kethetente egyszer mentek es pont.

Ha megsertodik, megsertodik, de majd megbekel, ha rajon, hogy ezzel a viselkedessel csak azt eri el, hogy valoban nem lathatja az unokait.

2022. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Hagyjad, hadd tegye anyád, amit akar. Magából fog bolondot csinálni, ha ezt tovább viszi.


Ha tényleg havi egy alkalmat kapna a gyámügy által, meg is mondhatod neki ezt, aztán fröcsögjön a heti kettő unokázás keveslése miatt.

2022. aug. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Vigye. körbe fogják röhögni ha elmeséli: az a nyűge hogy nem várják haptákban otthon az unokák napi 24 órában.
2022. aug. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel semmit nem fog elérni, veletek megutáltatja magát, a hivatalos helyen meg nem hinném hogy komolyan veszik.
2022. aug. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Menjen csak a gyámügyre, majd kiröhögik, hacsak nem talál ki kamukat, hogy vered meg éhezteted a kicsiket, vagy hasonlók. Talán kérhetsz távoltartásit is, ha így viselkedik
2022. aug. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Nyugodtan mondd meg neki, hogy elmehet a gyámügyre, és ebben az esetben ragaszkodni fogsz a határozat papírforma szerinti betartásához (ami valószínűleg havi 1 felügyelt láthatás lesz).

Azért fenyegetőzik, mert ő is tudja, amit leírtál, hogy kellemetlen lenne számodra egy gyámhivatali procedúra. Ha ezt a félelmet el tudod engedni, akkor kihúzod a méregfogát. Annyi esze neki is van, hogy nem cseréli le a heti két alkalmat havi egyre.

2022. aug. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Gyámhivatalban tutira nem fognak eljárást indítani, kedvesen elmagyarázzák majd neki, hogy a heti két alkalom nem kevés, szabályozott láthatással kevesebbet kapna, és inkább törekedjen a minőségi időre az unokáival.

Ne aggódj ezen, nyugodtan vágd rá neki, hogy jó, menjen csak.

2022. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%

A legfontosabbat nem írtad le, kérdező: a gyerekeid hogyan viselik a nagymamájukkal való találkozásokat? Örülnek neki? Vagy szenvednek tőle?

Csak mert énnálam EGYEDÜL ez szabná meg, milyen gyakran engedném őket találkozni.

2022. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%
Menjen csak a gyámügyre. Mi most vagyunk túl ezen. Nem viheti magával sehová a gyereket, havi pár órát láthatja az én felügyeletemben. Erősködött, hogy ő már pedig elviszi ott aludni, hát nem, nagyon nem.
2022. aug. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem fognak neki igazat adni
2022. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!