Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy anyám ne...

Mit tegyek, hogy anyám ne manipulálja a gyerekeimet?

Figyelt kérdés

Sajnos anyám pszichés beteg. Egy háztartásban élünk, hogy miért, abba ne menjünk bele, nem megoldható a szétköltözés.

Már gyerekkoromban sem volt top-on, de most nagyon gonosz, és minden dühét ellenem fordítja, ahogy csak tudja. Nagyon nehezen viselem már, a férjem és nagylányom is a hatása alatt vannak. Nem gondolom, hogy normális a mindennapos veszekedés.


2015. febr. 6. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
A férjed és nagylányod felnőtt ember, elvileg. Miért vannak a hatása alatt, miben nyilvánul ez meg?
2015. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Első, honnan tudod, hogy nem azért élnek együtt, mert az anyját nem LEHET magára hagyni (pl. önkárosítás miatt), gondozóra/fekvő intézményre meg nincs pénzük?! Id.óta!


Kérdező: nem anyádddal van a baj, ő olyan, amilyen, hanem a kedves családoddal! Tudod, csak azt lehet manipulálni, aki hagyja!

2015. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
ha mindenki szembe jön, nem lehet, hogy Te tartasz rossz irányba?
2015. febr. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valamilyen otthon, gondozási központ nem lenne megoldás?
2015. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Milyen érdemi tanácsot vársz, ha nem lehetséges a szétköltözés? Én nem élnék pszichés beteggel. Ennyi a tanácsom.
2015. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Huh. Ez mind igaz lehet, amiket írtok. Gondoltam rá, én is, hogy biztos én is bolond vagyok és nincs igazam.

Igen, anyagi gondjaik vannak és nem is merem magára hagyni.

Apróságokban nyilvánul meg. Pl. ha bármi szóváltás van, mondjuk iskolai dolog, házi feladat ( a lányom annyira nem nagy, 12 éves), mindig súg neki valami olyat, amivel alámtesz. Tehát falaz neki, magyarul együtt hazudnak, állítólag azért, mert én különben balhéznék. Én kötelességtudó, egyenes embernek neveltem a lányom, és egyre többször hazudnak együtt a szemembe. Ez rossz út. Én ezt nem fogom eltűrni, mert a gyerekkel szúr ki ezzel, nem velem. A férjem persze nincs itthon, ő már csak a cenzúrázott (lehazudott) változatot hallja. Úgy érzem, elvesztem emiatt minden hitelemet. Ami azért gond, mert gyakorlatilag én egyedül nevelem a gyerekeket.

2015. febr. 6. 14:38
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, milyen választ várok, nincs elvárásom. Ha tudnám, mit tanácsolnék magamnak, a kérdés se lenne kiírva. :)

Gondoltam rá, hogy eltiltom a lányomat a mamától, de egy házban nem tudok börtönőr lenni 24 órában. A költözés a legjobb, de ahogy írtam, lehetetlen.

Köszönöm mindenkinek.

2015. febr. 6. 14:50
 8/14 A kérdező kommentje:
Bezáratni valahová nagyon kegyetlennek tűnik. Nem is tudom, lehet-e ilyet...
2015. febr. 6. 14:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Döntsön a férjed. Ő józanul látja a helyzetet, hiszen nem valószínű, hogy kötődik édesanyádhoz.

Ha ő úgy látja jónak, hogy lakjon valamilyen otthonban, akkor el kell küldeni a háztól mindenki érdekében.

2015. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%
Kár volt kérdést kiírni.Nem költözöl,nem adod otthonba.Akkor tűrjed,ha nem akarsz változtatni.A kamasz az dacos lesz,a mentálisan beteg anyu meg beteg...
2015. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!