Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem vagyunk gazdagok. Nem...

Nem vagyunk gazdagok. Nem tudunk mindent megadni a gyerekeknek. Persze amit lehet megpróbálunk. Állandóan azt halljuk a két nagyobbtól, hogy ezt meg azt miért nem tudjuk megengedni magunknak. Más családnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem tudom mit kellene tenni. Én úgy érzem minden ami kell ennyi idősen azt megkapták. Van telefonjuk, a két nagyobbnak, van a nagyoknak laptopjuk, a kicsinek tablet, és egy fix számítógép. Van Xbox, van Ps. A két nagyobb megkapta az autót úgy, hogy még jogsijuk sincs. A legidősebb gyerek 19 éves. Ennyi idősen nem érzem azt, hogy hiányozna valamilyük, mégis állandóan panaszkodnak.

2022. aug. 12. 23:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%

Kuld el oket diakmunkara ...

Majd rajonnek mi mennyit er.

2022. aug. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
96%

"A két nagyobb megkapta az autót úgy, hogy még jogsijuk sincs." - ezt vajon hogy kell érteni?


Amúgy meg nem tudjak hol van a határ. Nekem egy lányom van, 8 pár márkás cipője volt tavaly egyszerre, és azzal jött, hogy kevés.


Nos... Azóta nem kap cipőt. Normális szülők vagyunk, (szerintem ti is azok vagytok abszolút) sokat beszélgettünk a sporolasrol, a hatarokrol... Vehetnek meg neki 10 pár cipőt is, az sem lenne elég x idő múlva. Így hát marad a korlát és a beszélgetések...

2022. aug. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
19%
Írd le mennyi az összbevételetek
2022. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
85%

Szép... Én 14 évesen örömtáncot jártam, hogy külön szobám lett, és végre nem kell apámmal egy kihúzható ágyon aludnunk.


Ha ennyi nekik nem elég, takarodjanak el diákmunkára. A pofátlanságnak is van egy határa.

2022. aug. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%

Ezek szerint a seggük is ki van nyalva. Hogy tudtok 2 autót megvenni, ha a gyerekeknek még jogsija sincs? Ezek szerint gazdagok vagytok, ha ez sem számít, ez milliós kiadás a semmire, ráadásul nektek kell fenntartani még évekig.

Ki kell tudni mondani hogy nincs, dolgozzanak meg érte! Akár otthon is, nem feltétlenül diákmunkában.

2022. aug. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%

"Az a baj, hogy nem tudom mit kellene tenni."


Elvenni tőlük mindent és megdolgoztatni őket házimunkában, hogy kiérdemeljék.


Ha úgyis állandóan panaszkodnak, akkor ez már nem oszt s nem szoroz, de legalább meglepnéd őket valami szokatlannal.

2022. aug. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell nekik venni semmi olyat ami nem szükséges aztán hamar rájönnek.
2022. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
96%

Én ebből azt olvasom ki, hogy van két (közel?) felnőtt gyereketek nulla felfogással a realitásról. Ez sokkal nagyobb baj, mint hogy mit engedhettek meg magadoknak.


Amúgy a leírtak alapján az átlag magyar családnál tehetősebbek vagytok.

2022. aug. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
91%

Kedves kérdező.


Amiket leírtál hogy mennyi mindenük van nekik, még többet is megadtál nekik mint amire szükségük lenne.

A gyerekeid elvannak kényeztetve. Ha nem tetszik valamelyiknek a jelenlegi állapot, akkor menjenek el dolgozni.

17-éves korom óta, minden nyáron minimum 1 hónapot dolgoztam. Iskola mellett meg be voltam fogva az otthoni munkába. Favágás, fahordás, fűnyírás...stb...

2022. aug. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ebben a korban én örültem volna ha egy új biciklit kapok, netalán kismotort. A középső gyerek az dolgozik, segítőkész. Neki az életkora miatt nincs jogsija. Viszont igényeik azok vannak. Próbálom normális felnőtteknek nevelni őket, hogy a reálisan lássák a dolgokat. Mindig az van, hogy mások mennyi mindent kapnak, ők meg szinte semmit. Mondtam, hogy ne másokból induljanak ki, meg ha több kell azért meg kell dolgozni.
2022. aug. 13. 00:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!