Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem vagyunk gazdagok. Nem...

Nem vagyunk gazdagok. Nem tudunk mindent megadni a gyerekeknek. Persze amit lehet megpróbálunk. Állandóan azt halljuk a két nagyobbtól, hogy ezt meg azt miért nem tudjuk megengedni magunknak. Más családnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem tudom mit kellene tenni. Én úgy érzem minden ami kell ennyi idősen azt megkapták. Van telefonjuk, a két nagyobbnak, van a nagyoknak laptopjuk, a kicsinek tablet, és egy fix számítógép. Van Xbox, van Ps. A két nagyobb megkapta az autót úgy, hogy még jogsijuk sincs. A legidősebb gyerek 19 éves. Ennyi idősen nem érzem azt, hogy hiányozna valamilyük, mégis állandóan panaszkodnak.

2022. aug. 12. 23:51
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem most egy jó ideig ne vegyél nekik semmit és ignoráld a panaszkodást, hátha abbahagyják.
2022. aug. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
88%
Többet kaptak, mint ami elvárható. Felnőtt emberek, én a helyedben elzárnám a pénzcsapot.
2022. aug. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
90%

Elrontottátok őket azzal, hogy toronyórát láncostul is kaptak tőletek. Anyagiasak lettek és a sok is kevés nekik.


Vagy troll kérdés ez is.

2022. aug. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen rendben van amiket adtatok nekik.


Ha keveslik akkor (föleg a nagyobbaknak) nyugodtan lehet javasolni, hogy akkor teremtse elő rá a keretet és nyugodtan vegye meg ami a szíve vágya, a lehetőség adott "csak" el kell menni dolgozni

2022. aug. 13. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
93%
Az ismerősi körötök ennyire gazdag, hogy velük összehasonlítva ez semminek minősül? Mert az átlagot tekintve ez nagyon sok, amijük van...
2022. aug. 13. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
85%

A társaság is érdekes akiktől azt látják, hogy nekik több van, én egy budai gimiben szégyeltem hogy nekünk több volt, mert én voltam a "kinyalt seggű" ha megtudták, mert a többiek 16 évesen címkéztek a müllernek termékeket...nekem meg nem kellett melóznom.


Nekem nem realitás hogy még jogsija sincs gyerekek kocsit kapjanak...áltlaában rá szokták hagynia z első kocsit a gyerekre hogy rakja össze diákmunkából....Amúgy nem rájuk kell haragudni, igazából ti adtatok meg nekik mindent és még többet, és a külső környezet is nyomjra rájuk hogy mégtöbb még több...nem tudom innen hogy lehet berántani őket egy kis egyetemistás csóróságba, az segítene, de most h ahirtelen még ezt se veszed meg, akkor te vagy a rosszfej, és nevelő hatása kevesebb lesz...új élethelyzet, új környezet...és ha egy ekkora dolgot akar mint a kocsi, esetleg dolgozhat is érte...

De mondom nem tudok rájuk haragudni, ha ezt tettétek nekik normálissá...sőt ez a csóróság...

2022. aug. 13. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
91%

Nem elvárható hogy értsék, hog yte az ő korukban tizedének is örültél volna...sose volt nekik ennek a tizede...nem tudják milyen, nincs rajta a viszonyítási skálájukon...én se tudtam hogy lehet örülni egy tojásnak, amíg bármikor ott volt a hűtőben, d eamint északi országban voltam és valaki a kempingben hagyott pára, hogy edd meg nyugodtan nem tudtuk elvinni, elképesztő örömmé vált a tojás.

A hiány megtapasztalása sokszor segít boldoggá lenni, hálásnak elnni a kevésért, de félreértés ne essék, nem akarom romantizálni a szegénységet, csak egy koleszos tudja mondjuk mekkora király a házikoszt dobozban a smack leves helyett, és az a gyerek aki gyüjtött a kocsira, nem kevesli hanem büszke a 20 éves vacakra is. Fel kell rakni a skálájukra egy kis hiányt, egy kis vágyakozást, hogy tapasztalják meg ezt is...

2022. aug. 13. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
95%
Mire panaszkodnak, mi az amit szerintük nem kapnak meg?
2022. aug. 13. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim válasza:
94%

Sajnos, manapság semmi nem elég a legtöbb embernek!

Nagy ára lesz ennek a felelőtlen viselkedésnek!!

Már láthatók a jelek...

2022. aug. 13. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én azt gondolom, hogy kinek adná meg az ember ezeket, ha nem a gyerekének. Nem új autókról van szó, hanem olyanokról ami első autónak megteszi. Lenézik az alkalmazotti munkát, vállalkozók akarnak lenni, mert az több pénz. A baráti köreikben nincs extrém gazdag gyerek, nem tudom honnan veszik azt, hogy több kell. Ezek szerint valami el lett rontva a nevelésükben.
2022. aug. 13. 05:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!