Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem vagyunk gazdagok. Nem...

Nem vagyunk gazdagok. Nem tudunk mindent megadni a gyerekeknek. Persze amit lehet megpróbálunk. Állandóan azt halljuk a két nagyobbtól, hogy ezt meg azt miért nem tudjuk megengedni magunknak. Más családnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem tudom mit kellene tenni. Én úgy érzem minden ami kell ennyi idősen azt megkapták. Van telefonjuk, a két nagyobbnak, van a nagyoknak laptopjuk, a kicsinek tablet, és egy fix számítógép. Van Xbox, van Ps. A két nagyobb megkapta az autót úgy, hogy még jogsijuk sincs. A legidősebb gyerek 19 éves. Ennyi idősen nem érzem azt, hogy hiányozna valamilyük, mégis állandóan panaszkodnak.

2022. aug. 12. 23:51
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
96%
Vállalkozók akarnak lenni, merthogy az több pénz 🤣🤣🤣 és mit akarnak vallalkozni, bérnyafogás? Ennyire fogalmuk sincs a valósagról?? Igen, kerdező, ezt jól elcsesztétek. Ekkorakat meg már nem is lehet átnevelni. Majd az elet megtanítja őket az alazatra.
2022. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi idős korban már nehéz szemléletet alakítani.

Már csak annyi tehetsz értük, hogy kilököd őket a fészekből, hogy repüljenek, ahogy tudnak, aztán annyi.

Eddig is alájuk tettél mindent, és mi lett az eredménye???


A szüleim egy csomó mindent megengedhettek volna maguknak is, nekem is, de sose szórtuk a pénzt. Emlékszem, gyerekkoromban volt, hogy egy akkoriban menőnek számító társasjátékot (!) nem vettünk meg, mert az értékéhez képest pofátlan ára volt. És szépen leültünk, és megbeszéltük, hogy ár/érték arányban nem éri meg. És beláttam, és utána már nem is fájt a szívem miatta. Szerintem a szüleim nagyon jól csinálták, mert mindig, minden valóban fontos dolog megvolt, nem csak a szükséges dolgok, de hobbiszinten is, de az ár/érték arányt azért belém nevelték egy életre.

Te már max. a kicsivel próbálkozhatsz.

2022. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
93%
Én már örülnék, ha az anyám lelkileg támogatna abban, hogy elköltözök, nem pedig még b*szogatna is, nemhogy kocsit venne nekem meg ilyenek...
2022. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
92%
Az enyém épp egy kisebb dologért nyafog,de mivel van neki egy belőle,ami teljesen jó és szép állapotú,így biztos nem veszek neki másikat csak azért mert az új.
2022. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
96%

"Nem vagyunk gazdagok."


A faszt nem. De legalább tudjuk, honnan tanult meg a gyerek átlag feletti színvonalra is fanyalogni.

2022. aug. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
89%

Én is vállalkozó akartam lenni, mert hogy több szabadság :D A több pénz az lehet nagy koppanás lesz...de még ha több pénz is akkor is több munka, ezt b ekell vállalniuk ha ezt szeretnék...de ha ennyire ez megy akkor elkezdhetik most is, kitalálhatják hogy szereznek pénz elég idősek, kérj tőlük legalább néha önrészt a dologban, ha autóra kell, ha fesztiváljegyre kell, mond hogy megduplázod az összegyüjtöt pénzüket...


Nem tudok mit kezdeni honnan szednék ezt ha nem tőletek? Miért gondolnák kevésnek, ha nem lett volna minden túladva nekik és túl gyorsan? Iggen mindneki mindent emgadna a gyerekének, aki 10 évig bringára vágyott és csak aztán kapta meg, az már a másfél éves kolyoknek is megveszi a legjobb bringát, és mindig vesz újat ahogy nő...aztán nem érti miért nem értékes a gyerek számára a bringa. Hogy lenne már értékes? :D Ő nem vágyott rá 10 évig....születésétől alárakták, így az természetes hogy vna, és természetes hog y alegjobb, tehát az olcsób bmár nem is jó...mindenki meg akarja kímélni a gyereket a nélkülözéstől, és ez így van jól, de ne várjuk el tőlük akkor hogy értékeljék ami után sose kellett vágyniuk csak ott termett...

2022. aug. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem vagyunk gazdagok, pont ezért próbálom a pénz értékét megtanítani nekik. Sokan írtátok hogy az autó. Két kis autóról van szó amin meg tanulhatnak vezetni. Csak annyit próbálunk nekik megadni amit Mi a szüleinktől nem tudtunk. Az első autót úgy vettük meg a gyereknek, hogy 16 és fél éves korában elkezdi a jogsit. Mivel az autót rendbe kellett raknom, így megvettük előbb, hogy mire a jogsi meglesz, az autó is meglegyen. Jogsi még nincs. A középső gyereknek meg azért vettük meg, mert egy ismerős hihetetlenül olcsón kínálta az autóját, és úgy gondoltuk jó lesz neki. Nagyon jó állapotú, és igencsak olcsó volt. Én javítottam, ezért tudtam nem zsákbamacska. De attól, hogy kapnak valamit, nem még többet kellene kérni. Szerintem.
2022. aug. 13. 17:07
 38/41 anonim ***** válasza:
93%

Ha kapod azt is amit nem kérsz, akkor onnan indulnak majd a vágyak, az lesz a nulla hogy ezeket már kapod...Szóval de, ninc silyen hogy ha te megadod a gyereknek amit te nem kaptál meg akkor neki minden vágya megvan és befogja, hát ő nem te vagy fiatalon, ő egy másik ember azzal a tapasztalattal hogy neki ez megvan. Ha te fiatalon vagy gyerekként kaptál ruhát, pedig a szüleidnek arra is alig jutott a te szüleid se mondták hogy nem kéne biciklire is vágyni örüljél hogy ruhád van mert nekem a te korodban nem volt. Ez most ugyanolyan.

Ezt mérd fel szerintem, hogy miért ne kérne többet? Persze hogy kér, az ember úgy müködik hog ymindig lesznek vágyai, és mindenkinek a saját ismert helyzetéhez mérten, a szegénynek a biztonság, a középosztálynak a kocsi, a gazdagabbnak egy új szép kocsi, a leggazdagabb is vágyik valamire pedig mondhatnák hog ymindene megvan befoghatná :D de nem fogja, ez az emberi működés, ne vedd el tőlük a vágyat, mellesleg komolyan kell mindegyiküknek egy külön kocsi? Nekem ez a fura ebben, hogy ahány ember felnő nálatok annak lesz egy kocsija? A ti kocsitok ilyne foglalt? és a két srácnak még osztoznia se kelljen egyen? :D

2022. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
91%
Azt nem értem, hogy miért hallgattok a panaszkodásukra? 18 éves vagyok, még van 2 évem a suliból de akkor is próbálok mindent magamnak venni (ruha, tanszerek, szórakozás) mert szerintem egy felnőtt embertől ez a normális. De már egy 15-17 évestől is elvárható, hogy elkezdje maga intézni a nagyobb kiadásait (pl 50.000 ft-os fesztivál bérlet). Mondd meg nekik hogy ideje önállósulni, és nem elvárni hogy mindent a seggük alá rakjatok. Ez az ő érdekük is, nem csak a tiétek, mert ez a "másoktól várom hogy megadják azt ami szerintem jár nekem" hozzáállás az életük minden területén okozhat problémákat. Bár egy 19 évest sajnos nem lehet nevelni, ott már csak a pofára esés segít...
2022. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Állj meg és gondold végig egy kicsit. Nem hiszem, hogy nem érzed, hogy 18-19 éves gyerekeknek ez már erősen túlzás is, amiket felsoroltál. Az átlagos családok jó részében nem lesz ilyenkor már autó a kicsi utódok popója alá. A gyerekek el vannak kényeztetve, s emiatt egyre több és nagyobb elvárásuk lesz. Nem tudom, milyen iskolába járnak, ahol azt látják, hogy a társaiknak még több van,mint nekik, mert az én környezetemben ez a szintű "ellátottság" már kifejezetten jómódnak számít.
2022. aug. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!