Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem vagyunk gazdagok. Nem...

Nem vagyunk gazdagok. Nem tudunk mindent megadni a gyerekeknek. Persze amit lehet megpróbálunk. Állandóan azt halljuk a két nagyobbtól, hogy ezt meg azt miért nem tudjuk megengedni magunknak. Más családnál is van ilyen?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem tudom mit kellene tenni. Én úgy érzem minden ami kell ennyi idősen azt megkapták. Van telefonjuk, a két nagyobbnak, van a nagyoknak laptopjuk, a kicsinek tablet, és egy fix számítógép. Van Xbox, van Ps. A két nagyobb megkapta az autót úgy, hogy még jogsijuk sincs. A legidősebb gyerek 19 éves. Ennyi idősen nem érzem azt, hogy hiányozna valamilyük, mégis állandóan panaszkodnak.

2022. aug. 12. 23:51
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
89%

Irtózatosan el lettek kényeztetve.

Fogalmuk sincs milyen az, ha valaki a 10Ft-osokat számolja a boltban, hogy aznap legyen mit enni.

Márpedig ez nem a múlt, meg a távoli Afrika, hanem Magyarország 2022.

Mindenképpen találkozniuk kéne a valósággal. De lehet hogy már késő, és egész életükben a kicsit nem becsülő, valóságot a szemük előtt sem látó, mások iránt empátiát nem érző felnőttek lesznek.

2022. aug. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
77%
Kevés konkrétumot írsz. Én még ennyi mindent se vettem volna nekik, mert ne a tárgyak miatt legyenek boldogok, hanem önmaguk miatt. Én a nagyobbik nevelt lányom 9 évesen most engedtem el táborba először. Kapott napi 1500 Ft-ot költőpénznek. Beborítékozva, feliratozva melyik napra van. Tegnap mondta a telefonba, hogy elköltötte szerdára minden pénzét. Nem örültem neki, kicsit le is szidtam. Itthon is elbeszélgetek vele, hogy amennyi pénzt kapunk egy időszakra, azt kell tudni beosztani. Meg előtte apróbb házimunkával kereshette meg a zsebpénzét. Kütyükkel nem szabad kitömmi egy gyereket sem, mert más nem is fogja akkor soha érdekelni.
2022. aug. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
90%
Nem érdekelne a hisztijük. Ha valami kell, elmennek dolgozni és megkeresik a rá valót.
2022. aug. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
95%
Mi a francnak ennyi autó ebbe a csaladba, úgy, hogy nincs is jogsija a gyerekeknek? Ki fogja fizetni ezeknek a fenntartását, bele a benzint? Teljesen irreális. Nem vásárolgatni kell a gyerekeknek, mert akkor csak még több és még több kell. A határokat nem tanítottátok meg nekik. Mindent megkaptak, nem tanulták meg, mit jelent a realitás. Ti meg most csodalkoztok, hogy miért nem értik. A gyereknevelés nem azt jelenti, hogy mindent megveszünk erőn felül, hanem, hogy határokat szabunk és értekeket adunk át. Ti anyagiak terén azt adtatok át, hogy mindent meg kell venni. Komolyan minek ennyi autó, ha nem is vezeti senki? Egyáltalán hol tartjátok őket? Tiszta irreális hülyeség.
2022. aug. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
74%
hahahha
2022. aug. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
92%
Ha a gyerekeid másokból indulnak ki, hogy mások ennyi mindent megkapnak. Akkor beszélnék egy munkatárssal, baráttal, valakivel aki nem tudja/akarja lehozni a csillagokat az égről a gyerekeknek. Aztán bemutatnám a gyerekeknek a nagy magyar valóságot.
2022. aug. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

15 eves koruk ota diakmunkaznak. Elsore nyaron csak majd 16 eves kortol egesz evben. Volt olyan honap h tobbet kapott mint en 😅

De egyfelol nekem is konyebb h nem kell zsebpenzt adnom nekik. Masik h 20 evesen 1.5milla van a bankszamlajan.

Nem kenyszerbol mentek hanem nem akartak unatkozni otthon. Bejott nekik pedig szaros mekis. De kivallo a csapat jol erzik magukat. Es orulnek h sajat penzuk van es azt nyugodtan kolthetik. Teny h sporolnak rendesen. A kicsinek is van 800e elteve mar 2 ev alatt.


Szoval en a helyedben elkuldenem oket diakmunkara zsebpenzt max az elso fizuig kapnanak. Es onnantol ha neki kell valami dolgozzanak meg erte. Tanuljanak meg sporolni a jovore.

2022. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
75%
En eladnám a két kocsit a tudtuk nelkul- gondolom nem az ő nevükön van,nem ők fizetnek utana- és megvenné az arany amiért vinnyognak.
2022. aug. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
94%
Határ a csillagos ég, hidd el. Jobb, ha befejezed az ajándékozgatást. Lehet menni máshová, ha otthon nem tetszik.
2022. aug. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
86%
Nem létezik, hogy ez igaz. Autók jogosítvány nélkül? Ilyet még életemben nem hallottam. De tegyük fel, hogy igaz, akkor itt nagyon félrement a nevelés, és alighanem nem lehet már helyrehozni.
2022. aug. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!