Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elvárható,hogy...

Szerintetek elvárható,hogy valaki az idős szüleit támogassa?

Figyelt kérdés

Szülők,gyerekek válasza is érdekel.


Akár anyagilag,vagy máshogy.


2022. aug. 26. 05:40
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
74%

#13: lehet, hogy irreális, de jó lenne hogyha tudatosodna.

Mert van az az általános kép, hogy az idősek mennyire spórolósak, de valójában sokszor mintha két külön számlán folyna a háztartás: nem ritka, hogy egy nagyszülő havonta kap támogatást, utána mégis csak az unokáknak tolja oda 10 ezreseket.


Arról nem is beszélve, hány idős ember lakik egyedül akkora családi házakban, amelyek kétszer akkorák, mint egy panellakás: ez egyáltalán nem gazdaságos, nem csoda, ha nem tudják fenntartani.

Nem általánosítok, de sokszor tényleg az látszik, hogy nem készültek fel rendesen az idős korukra.

2022. aug. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ milyen a szülő. Nekem már tízen évesen a pofámba vágták mennyi rám a víz amivel kimossák a ruhámat,a villany stb...minden gyakorlati és diákmunka pénzemet elvették az utolsó forintig, később a teljes fizetésemet,ha túloráztam azt is. Egy sprayre se maradt nálam pénz,szülinapra kellett azt is kérnem. Közbe anyu körmös,fodrász, kozmetikus,szoli,férjének az én pénzemből a pesti bérlet...nem engedtek tovább tanulni,beíratkoztam esti érettségire heti 2 délután lett volna munka mellett,nem engedtek el szeptemberben merthogy dolgozzak azokon a napokon is. A szoba bútorommal és nulla ft-al költöztem el,úgy,hogy a bankkártyámat nem kaptam meg,mert anyu nevén nem lehetett tartozás miatt. Arra még évekig kérte a vérszerinti apámtól a gyerektartást úgy,hogy ott se laktam.

+Még a lelki dolgok...soha nem jöhetett senki hozzám és nem mehettem sehová,így nem voltak barátaim.

A szoba ajtómat be se zárhattam soha.

Soha nem ehettem velük egy asztalnál,mert anyu férje nem engedte.

Soha nem vittek sehová,se strand se állatkert semmi.

Soha egy fagyira se adtak pénzt de a szoli stb megvolt.

Csúszdát csak a gyerekorvos várójaban láttam mert játszótérre se vittek.

Anyu rendszeresen megtépett és ordibált.

Hajnal 5kor felordított,hogy takarodjak ki gátolni,délben végeztem ő még aludt.

2 éves korom óta napi 2-2 doboz cigit szívtak el bent a házban.

Volt,hogy vért pisiltem olyan vesegyulladasom volt és sírva mentem a boltba a borukért amíg ők otthon cigiztek.

Szóval...én a büdös életbe nem fogom semmivel soha az életben segíteni! Még a temetésükre se költök egy ft-ot se.Ellenben mamának akit nagyon szeretek mindig mondom ha megszorul szóljon,megoldjuk...de ő megérdemli.

2022. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
93%
Ja még az is lemaradt ha ittam egy pohár tejet vagy ettem egy almát le lettem cseszve,hogy azt a férjének vette ...na mire föl segítenék én 😡
2022. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
92%

*gazolni

22

2022. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
8%

Igen.

Remélem, orokolni sem akarsz.

2022. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
89%
Ha a szülő törődött a gyerekkel, igen. Mondjuk ezen az oldalon sokaknál az az alapelvárás hogy a szülő autót, lakást toljon a segge alá, de neki ne kelljen semmivel viszonozni ha ápolásra szorul a szülő...
2022. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
95%
Úgy gondolom, hogy ez általában erkölcsi kötelessége az embernek. Persze a körülmények jelentősen befolyásolhatják, hiszen egy harmonikus és szerető családban felnőtt gyereknek más érzelmei vannak a szülei iránt, mint az elhagyott és szülőjét (szüleit) nem ismerő embernek vagy aki bántalmazó közegben nőtt fel.
2022. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
94%
22-es. Őszintén sajnálom, hogy ezeket át kellett élned. Remélem azóta amióta eljöttel onnan még egy levelet se küldtél nekik.
2022. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
78%
Nincs olyan, hogy elvárható. Akkor lehet gondolkodni a segítésen, ha arra érdemes a szülő. Egy szülő-gyermek kapcsolatban kezdetben a felnőtt félnek kell tudnia megadnia azokat a szükségleteket, amik szükségesek egy gyermeknek. Ha ez nincs meg, akkor nem érdemel semmit sem
2022. aug. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
84%

Valamennyire kapcsolatban vagyunk az unokáik miatt. Bár...soha nem jöttek se egy szülinapra se egy karácsonyra nehogy venni kelljen valamit. Nem kellene nagy dolgot,egy doboz kirakónak is örülnek és cigire borra mindig jut 🙄de akármilyenek is azt engedem,hogy lássák a gyerekeket,bár az az évi 2-3 alkalom nem hagy bennük nagy nyomot.

Nem vagyok bunkó velük...de már nem hagyom,hogy kihasználjanak.

Első években még ment a lehúzás meg az ugráltatás,most már nem adok,nem segítek semmit.

2022. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!