Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek elvárható,hogy...

Szerintetek elvárható,hogy valaki az idős szüleit támogassa?

Figyelt kérdés

Szülők,gyerekek válasza is érdekel.


Akár anyagilag,vagy máshogy.


2022. aug. 26. 05:40
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
76%
Ja 22-es voltam :) (utolsó)
2022. aug. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
91%

Ha a szülő tisztességgel felnevelte a gyereket, és tőle telhetően megteszi, amit lehet (tehát pl. dolgozott, nem szórja észszerűtlenül a pénzt stb), akkor szerintem akkor is elvárható, ha nem különösebben jó a kapcsolat pl. egyszerűen a felek különbözősége miatt.

Ha rossz a kapcsolat, ha a szülő lelépett vagy nem volt hajlandó dolgozni vagy piára vagy utazgatásra vagy egyéb költséges hobbira kell a pénz, az persze nem jogos.

De főleg egy (akármilyen okból) egyedül maradt idős embernek nehéz kijönni a nyugdíjából, főleg, ha már mondjuk min. 10-15 éve nyugdíjas, mert az akkor megállapított összeg ma már az éhenhaláshoz sem elég.

Apám sokat dolgozott, speciális tudást igénylő munkát, 20 éve nyugdíjas, özvegy, nem szórja a pénzt, és nem, alapszinten sem jönne ki a nyugdíjából, ha nem pótolnám ki neki.

2022. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
33%

[link]


A tartási kötelezettségekről szóló jogszabályt az Alaptörvény, a 2014-ben hatályba lépett új Polgári Törvénykönyvről szóló törvény, illetve a Családjogi Törvény is tartalmazza, különböző megfogalmazásban.


az Alaptörvény szerint: „A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni.”

A Családok védelméről szóló törvény szerint: „A nagykorú gyermeknek külön törvényben foglaltak szerint tartási kötelezettsége áll fenn azon szülőjével szemben, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani.”

A Polgári Törvénykönyv szerint: „Rokonaival szemben az jogosult tartásra, aki magát önhibáján kívül nem képes eltartani, és akinek tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa vagy volt élettársa nincs.”

2022. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, ezt a részt elfelejtetted beidézni:


"A gyakorlatban számos olyan eset akad, amikor a bíróság nem szabja ki a tartásdíj fizetését a gyermek számára. Hisz rengeteg tényezőt vesznek figyelembe: például a gyerek anyagi helyzetét, családi állapotát, de a szülő szempontjából is lehetnek olyan kizáró okok, amelyek miatt elutasítható a követelés. "


Tehát nem, nem minden esetben kötelesek gondoskodni a szülőkről a gyerekek.

2022. aug. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
6%

Fordítsuk meg a kérdést az elvárható felnött gyereket eltartani lakást autót és a jó ég tudja mit még követelni tőle

Az sem érdekelve ha az beteg.

A lényeg oldja meg kit érdekel hogyan

Természetesen egy szülő sem várhatja el hogy a gyereke eltartsa.Szomorú hogy ez eggyáltalán tövénybe van véve

De én pl soha nem hagynám hogy anyám éhezzen pedig a kötelező lakás autó nem pottyant az ölembe.

Fúrcsa egy világot élünk!

2022. aug. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
90%

Nem elvárható, a viszonyuktól függ.


Pl.én anyukámat minden téren támogatom és támogatni is fogom, mert szeretem és nem sajnálom tőle.


Az "apám"nak titulált képződmény viszont ha lábam előtt döglik éhen akkor sem kap tőlem egy pohár vizet sem, nemhogy pénzt. Nincs az a törvény, hogy egy darab penészes kenyeret megegyen az én kezemből, inkább befizetném az államnak a büntetést vagy leülném a börtönben.

2022. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
"Fordítsuk meg a kérdést az elvárható felnött gyereket eltartani lakást autót és a jó ég tudja mit még követelni tőle" Miért, nem ezt csinálják jelenleg is sokan? Dolgozik, de anyuék tartsák el mert ő "gyűjt" és kiborul ha fizetni kell a saját költségeit...
2022. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
76%

37


De ezt csinálják sokan.


""Fordítsuk meg a kérdést az elvárható felnött gyereket eltartani lakást autót és a jó ég tudja mit még követelni tőle" "


A rokontarrtás nem azt jelenti, hogy autót és házat kell venni, te igen ostoba és szerencsétlen.

2022. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
82%
Ez a viszonytól függ leginkább. Amilyen az "adjonisten..."
2022. aug. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
82%

39 a rokontartás valóban nem erröl szól!

A megjegyzés a felháborodott fiatalságnak szól.

Ők minden jogosnak éreznek hogy meg kel kapniuk de visszafelé már nem tetszik a dolog ha nekik adni kel!

Ezt a törvényt kár volt meghozni

Föleg azért mert szerintem egy ember sem szeret kiszolgáltatott lenni a gyerekének a másik amelyik normális értékrendel él maga törvény nélkül gondoskodik az öreg szülőkről.

2022. aug. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!