Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
 91/137 anonim ***** válasza:
92%

Nézd! Itt a legnagyobb gond veled van!

A férjed a saját házának alakulásába nem szólhat bele, mert bármi elképzelése lenne azt anyádék kb megvétózhatják mert "jobban értenek hozzá" es egyébként is az ő telkükre épül.

Azt hiszed h a Te telked. Pedig nem. Ha az lenne nem kéne hálálkodni érte.

Gondolom megköszöntétek. Ennyi ilyenkor (ajándékozás) az elvárható. Nem a seggnyalás

Ezért nem akar a férjed gyakrabban kimenni és beszélni velük. Minek?!

Teljesen abban a tudatban vagy hogy a ti elképzeléseitek szerint épül a ház, pedig nem. Anyádék a szádba adják h hogy legyen, te meg vissza büfized.

2022. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/137 anonim ***** válasza:
88%
Pontosan 91
2022. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/137 anonim ***** válasza:
97%

Mert fingja nincs ezekről a dolgokról, hitelt is gondolom a szülők "intéztek", mert ők "nem értenek hozzá". Vagyis a csaj nem ért hozzá, szalad a szülőkhöz, azok meg le se szrva a férjet, intéznek mindent.


Nekem van egy olyan ismerősöm, aki hálás, hogy a szülei intéztékna saját lakásvásárlását, mert az "olyan bonyolult dolog, egyedül nem ment volna". Egy rohadt adásvételi szerződésről beszélünk...

2022. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/137 anonim ***** válasza:
90%

Saját példámmal jövök. Szüleim ugyan ilyen irányítás mániások, és bizony hamar nagyot koppantak mikor anno összejöttünk férjemmel.


Szüleim detto ugyan ezek. Csak én veled ellentétben felnőttem, és képes vagyok meghúzni a határt. Az egy dolog, hogy segíteni akarnak, de itt kellene megállni. Sosem engedtem semmilyen formában szüleimet beleszólni a dolgaimba, a házunk átépítésébe pláne, pedig elhiheted ők is reggeltől estig fújták volna a magukét, és jó párszor le kellett őket állítani, figyelmeztetni, hogy mi nem ők vagyunk, nem vagyok már kisgyerek.

A legviccesebb az volt, mikor a kőműves és brigádvezető férjemnek akarta apám elmagyarázni, hogyan kellene egy házat felhúzni. 😂🤦‍♀️ Konkrétan kiröhögtem apámat, és közöltem vele, ne csináljon már hülyét magából.


Te még közel sem nőttél fel, és ami fő : nem váltál le a szüleidről..

2022. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/137 anonim ***** válasza:
87%
Remélem majd rábeszélnrk a csokra, babaváróra stb. hogy ha esetleg válás lenne, akkora s.arban legyél h életed végéig rájuk szorulj
2022. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/137 anonim ***** válasza:
90%
Így van,erre írtam a szobafestős példát nálunk.Apunak se tetszett a szín,de egy vicces megjegyzést se tett,hanem segített.Az nem segítség,hogy csinálok valamit,vagy adok valamit,de cserébe körbe kell csókolgatni,és én mondom meg ki mikor,hova menjen,mit csináljon,,mit vegyen fel.Lehet,hogy még a házat is úgy tervezték/terveztétek,hogy anyuka megálmodta,elmondta neked,hogy legyen, aztán úgy lett.Percig se érezném ott jól magam.Inkább egy szoba konyha,mint egy palota,amiért segget kell nyalni míg élek.
2022. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/137 anonim ***** válasza:
88%
A te szüleid csak azért "segítenek", hogy utána legyen aki életük végéig nyalja a seggüket hálából éjjel-nappal. Ettől élveznek el. Elég defektesek.Pszichiátereket ellátnák életük végéig veled együtt munkával. 🤷‍♀️Ez akinek normális, az meg is érdemli.
2022. nov. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/137 anonim ***** válasza:
83%

Tudok csoportot, ami határmeghúzást, nemek kiosztását megtanítja asszertíven és agresszívan is, mert bizony van, aki abból ért. Ha pesti vagy személyesen is tudsz menni, ha vidéki, akkor online is vannak workshopok.

De így nem lehet élni, ahogy te élsz. Teljesen tönkretesznek. Traumafeldolgozást később tudok ajánlani.

Ennyit tudok segíteni, ez viszont valós, nem 90 válasznyi hibáztatás.

2022. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/137 anonim ***** válasza:
84%
95 pont ezt teszik.Írja,hogy beleszólnak,hogy milyen támogatást vegyenek fel.Hát baromira elegem lenne nekem is.Én nem is terveznék építkezni,sokkal inkább elhúzni jó messzire a férj helyében.Itt neki soha nem lesz szava,és bármiben nem értenek egyet,jön majd a duma,hogy húzhatsz a pics@ba ha nem tetszik.
2022. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/137 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, milyen messze van ez az építkezés a szüleidtől?

Hol éltek most?

2022. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!