Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezeljem jól a helyzetet...

Hogy kezeljem jól a helyzetet a szüleim és a férjem között ragadva?

Figyelt kérdés

Építkezünk.

Szüleimtől ajándékba kapjuk a telket és szeretnének nagyobb összeggel is támogatni, emellett aktívan részt is vesznek az építkezésben.


Telket elfogadjuk, de a pénzt csak végső esetben szeretnénk.


A probléma a szüleim és a férjem közötti kapcsolat.

Szüleim nem érzik a férjem háláját és ebben igazuk is van, tényleg nem érezhető rajt.

Viszont szüleim is -persze jó szándékból- de mindenbe is bele akarnak szólni

Milyen támogatást vegyünk fel, mit hogyan csináljunk, ha vmit magunk megcsinálunk az úgy nem jó, nem úgy kell, miért nem megy férjem munka előtt/után minden nap az építkezésre (több műszakos munkarendben dolgozik). Ő nincs hozzászokva, hogy ilyen szinten irányítsák, így inkább kivonja magát a szüleimmel történő kommunikációból. Ez vmilyen érthető, azonban úgy gondolom kicsit megalázkodhatna ilyen téren, hiszen rengeteg támogatást kapunk.


2 oldal között pedig ott vagyok én és nem igazán tudom, hogyan kezelhetném a helyzetet


Tanácsokat szívesen fogadnék!


2022. nov. 15. 09:35
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/137 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bajok minden téren.
2022. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/137 A kérdező kommentje:

Telket kapjuk

Önerőnk 20 millio ft

Tovabbi ktg lakáshitel lesz

2022. nov. 15. 11:02
 43/137 anonim ***** válasza:
86%
Akkor egy fokkal azért jobb,bár férjed nem sokáig lesz,ha így folytatjátok.Vagy szeretetből segítsenek,vagy akkor sehogy Fizessétek ki nekik a telket,mert soha nem lesz a tiétek.Nem jogilag gondolom.Nekem ilyen áron lyukas 20 fillér se kéne,úgyhogy sürgősen üljetek le beszélgetni.Szüleid nem várhatnak többet egy köszönömnél.Ha többet várnak, akkor nem önzetlenül segítenek.
2022. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/137 anonim ***** válasza:
13%

Szüleid nem várhatnak többet egy köszönömnél.


Azt várják, hogy a férj legyen kedves és tegye tiszteletét, ne mástól várja, hogy mindent megcsináljon. Ez nem olyan nagy kérés. Viszont mivel nem ért hozzá, joggal irányítják, mit hogyan kellene megcsinálni.

2022. nov. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/137 anonim ***** válasza:
13%

Az,hogy laikusok, hát mi is azok voltunk.Apukám megmutatta hogy kell falat rakni,festeni stb.


Hát látod, a kérdező férje szerint meg ez beleugatás, őt ne irányítsa senki.

2022. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/137 anonim ***** válasza:
97%

Én vagyok az, aki lakást kapott. Így mondom, hogy nem normális, anyádék hozzáállása. Nálunk így volt: a szülők segítettek a keresésben, küldtek eladó lakás linkeket, van, amire azt mondtam csak hogy nem tetszik, semmi baj nem volt belőle. Majd mondtam, hogy találtam egy tökéleteset, megveszem. Oké, eljöttek, megnézték, szép, örülünk neked lányom, visszhall.

A bebútorozásról meg egyéb dolgokról szó sem esett, azóta sem hozták fel, hogy nem kértem a nagymama lábasát meg hogy miért vettem rózsaszín kanapét. Nonszensz lenne.

2022. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/137 anonim ***** válasza:
16%

Azért álljunk már meg... minimális tisztelet akkor is elvárható, ha egy fillért sem kaptok. Ha meg jelentős a segítség, miért ne várhatnánakel legalább normális viselkedést??? Ami a férjed részéről nem megy, mint látjuk. Nagyon nagy hiba, ha ezek után fele-fele lesz a tulajdonrészetek. Térj észhez!! Olyan arányban legyen többségi tulajdonod benne, amennyivel többet adtak bele a szüleid. Ugyanis amikor válni fogtok, neked is fájó lesz, ha a párod (aki még bunkó is a szüleiddel) felmarkolja a felét a vagyonnak . Ügyvéd, de gyorsan!!

Ha a szüleid ezt a témát még nem hozták fel, akkor egy frászt mérgezőek, sőt nagyon visszafogottak és kedvesek.

2022. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/137 anonim ***** válasza:
94%

"Viszont mivel nem ért hozzá, joggal irányítják, mit hogyan kellene megcsinálni."


Mert Manyika néni meg Józsibácsi irányítása kell egy építkezéshez, tenyleg :D nem is tudom én hogy építkeztem úgy, hogy a kerdező szülei nem pofáztak bele, mikor ők az egyetlenek akik értenek ehhez :D

2022. nov. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/137 A kérdező kommentje:

Többségetek véleményével értettem egyet én is egészen tegnapig és az bizonytalanított el, hogy a közvetlen környezetünkben lévők (ismerősök, kik részt vesznek követetten/közvetlenül az építkezésben) szüliemmel értenek egyet

Férjem nem 1-2 éve ismeri szüleimet, és nem 1-2 év után házasodtunk össze, tudta mit vállal, nem gondolnám, hogy ne tudnánk ezt megbeszélni és pattanna


Ráadásul mindig elfogadja a segítségüket, annak ellenére, h tudja milyenek...mert így könnyebb, én sosem erőltetem a dolgot


Mindenesetre beszélni fogok/fogunk szüleimmel ezekről a problémákról

2022. nov. 15. 11:11
 50/137 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon nagy hiba, ha ezek után fele-fele lesz a tulajdonrészetek."

Ne ríjjà, meg lesz ez oldva, hogy a férjnek ne legyen benne 1%-a sem. A szülőké lesz a nagy része.

2022. nov. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!