Hogy hozzam ezt szóba?

Figyelt kérdés

Az a nagy büdös helyzet, hogy még egyetemen tanulok, nem igazán fér bele a meló, legalábbis annyira nem, hogy eltartsam magam, pláne, hogy húzós időszakokban(sok zh, ami elég gyakori) ki is esek belőle. Így a szüleim támogatnak.

Viszont nagyon kellemetlen, mert ez nem úgy megy, hogy X időnként átutalnak egy fix összeget, hanem tök random, hogy rákérdeznek, hogy hogy állok, és ha túl kevés, akkor utalnak. És tök rossz, hogy ha éppen hazamegyek, akkor reménykednem kell, hogy kérdezzenek már rá, mert ha én szólok, hogy mizu, akkor megy a szemrehányás, hogy csak ezért jöttem, stb.

És sokkal jobb lenne, ha az a rendszer lenne, hogy x időnként fix összeg, nem pedig annyi, hogy hát ha rákérdezünk és úgy látjuk, vagy szóba hozod és nagy kellemetlenkedések után negkapod...

Csak nem tudom, hogy ezt hogy vessem fel, anélkül, hogy sértődés lenne belőle. Valami tipp?


2023. máj. 1. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így ahogy leírtad. A szüleid is emberek, megértik majd. Meg nekik is egyszerűbb mint kérdezgetni.
2023. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
megmondod hogy sajnos nem jössz ki egyszerűen anyagilag ezért jobb elnne fix időnként egy kis segítség.
2023. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Rendesen beszéljétek meg, hogy el tudnak-e/akarnak-e tartani egyetemi tanulmányaid végéig, vagy állj munkába. Ezt mondjuk már az elején kellett volna. Ez így olyan Nem akarásnak nyögés a vége szerűen hangzik. Elvileg a szülőnek kötelessége az első szakképzettség megszerzéséig eltartani a gyerekét.
2023. máj. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Megmondod nekik, hogy azt szeretnéd, hogy az eddigi apanázsokat minden hónap ötödikéig küldjék el.

Ennyi és pont.

Nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

2023. máj. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A megbeszéltek szerint el tudnak/akarnak, dolgoznom se kéne szerintük. Ez többször szóba jött, nem csak az elején, és mindig ez az álláspont.
2023. máj. 1. 13:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos ha ők szeretnének támogatni akkor könnyű dolgod van, leülsz velük beszélni és elmondod, hogy havonta egyszer kérnéd a pénzt mindig ugyan abban az időpontban, hogy megtanuld beosztani.
2023. máj. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

De ezt nem értem. Igazából saját magunkat és téged hoznak ezzel kellemetlen helyzetbe. Azt mondták eltartanak... Akkor tartsanak is el, és ne tőled várják hogx kérj.

Mondd meg nekik így, ahogy írtad, hogy ez nagyon kellemetlen. Ha meg nem utalnak

2023. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért kérdezgetnek, mert nekik természetes, hogy ha kevés pénzed van, akkor szólsz nekik.

Mindenképp elmondanám nekik, hogy rendszeresen, egy meghatározott időpontban jobb lenne.

2023. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
11%
Lehet dolgozni Egyetem mellett. B opció, legyél ügyes, tanulj kiemelkedően csomó ösztöndíj van.
2023. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Ocean7 válasza:
49%

Az én exemnek egyetemi és főiskolai diplomája is volt. Szülei szegények voltak és nem volt választása, munka mellet szerezte meg mindkettőt. Teljes idős munka mellett. Kollégák voltunk, így ismerkedtünk meg.

Szóval meg lehet csinálni. Neked miért nem megy?

2023. júl. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!