Hogy hozzam ezt szóba?

Figyelt kérdés

Az a nagy büdös helyzet, hogy még egyetemen tanulok, nem igazán fér bele a meló, legalábbis annyira nem, hogy eltartsam magam, pláne, hogy húzós időszakokban(sok zh, ami elég gyakori) ki is esek belőle. Így a szüleim támogatnak.

Viszont nagyon kellemetlen, mert ez nem úgy megy, hogy X időnként átutalnak egy fix összeget, hanem tök random, hogy rákérdeznek, hogy hogy állok, és ha túl kevés, akkor utalnak. És tök rossz, hogy ha éppen hazamegyek, akkor reménykednem kell, hogy kérdezzenek már rá, mert ha én szólok, hogy mizu, akkor megy a szemrehányás, hogy csak ezért jöttem, stb.

És sokkal jobb lenne, ha az a rendszer lenne, hogy x időnként fix összeg, nem pedig annyi, hogy hát ha rákérdezünk és úgy látjuk, vagy szóba hozod és nagy kellemetlenkedések után negkapod...

Csak nem tudom, hogy ezt hogy vessem fel, anélkül, hogy sértődés lenne belőle. Valami tipp?


2023. máj. 1. 12:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#10 Az első bekezdést azzal kezdtem, hogy mi a probléma. De akkor bővebben: nappalis vagyok. Az óráim nagyrésze gyakorlati tárgy, ergo három hiányzásom van/félév/tárgy, tehát nem opció nem bejárni, és nem, nem tudok mást megkérni, hogy írja alá helyettem a katalógust, a legtöbb órán 10-nél kevesebben vagyunk, lehetetlen, hogy ne tűnjön fel, hogy nem vagyok ott. A tárgyaimat lehetetlen úgy felvenni, hogy munka szempontjából praktikus legyen, jó esetben a péntekem szabad meg a hétvégém, de bszhatom, ha a legtöbb álláshirdetés azt írja, hogy hogy olyat keres, aki 25 órát el el tud vállalni hétköznap. Ha véletlenül találnék is melót hétvégére is a szüleim támogatására szorulnék, viszont ők meg leszögezték, mint feltételt, hogy havi egyszer jöjjek haza teljes hétvégére. Melyik munkahely nézné jó szemmel ezt? Az ösztöndíjam meg arra elég, hogy ha kifizettem a kolit, akkor marad ötezrem.
2023. júl. 21. 10:38
 12/13 Ocean7 válasza:
49%
Csináld levelezőn. Case closed.
2023. júl. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Levelezőn sosem indul el ez a szak a kevés jelentkező miatt. Nem tudok átmenni.

Egyébként meg nem azt kérdeztem, hogy milyen képzési formában végezzem a tanulmányaimat, hogy tudják dolgozni közben, hanem azt, hogy a szüleimmel mit kezdjek.

2023. júl. 21. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!