Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megtanítani a...

Hogyan tudnám megtanítani a gyerekemnek, hogy mi a szerelem?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában értettem meg, hogy a férjem nem képes engem szeretni. Lehet, hogy még valamikor el is válunk. De nekem most az a kérdéses, hogy kivel mivel hogyan tudom a gyermekemnek megtanítani, hogy őt legalább én szeretem. És szeretném, hogy ő is képes legyen majd erre.

Tudnátok tanácsot adni, hogy ezt hogyan lehet tanítani a gyerekeknek?


2023. máj. 28. 23:58
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerelem és szülői szeretet azért nagyon más dolog.
2023. máj. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak körülöttetek forog a világ. Fog másokkal találkozni, fog saját tapasztalatot szerezni. Fog olvasni szerelemről, fogja látni mások szerelmét, lesz saját elképzelése, maga is megéli majd.
2023. máj. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

"Kislányom, a szerelem az, amikor ráfüggsz a másik emberre, beleőrülsz a hiányába, megbolondulsz és elveszíted a józan ítélőképességedet, egyben ez a világ legjobb érzése, és egyre többet akarsz belőle."


Nyilván ne ezt mondd, szerintem az értelmi szintjéhez kell igazítani. Ha 5 éves, akkor csak a mesékből fogja megérteni, ha 10 akkor valszeg undorodni fog a fiúktól, ha serdülő, akkor meg halálosan szerelmes lesz és saját maga fogja a tinis filmekből/sorozatokból megtudni.

Ha elváltok, akkor találsz valaki mást, aki szeretni fog és talán kap egy pozitív mintát is.

2023. máj. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Ezt szerintem érezni kell, nem lehet szavakba önteni.

Nem mellesleg mindenkinek mást jelent, az igazán mély szerelem szerintem csak életben 1x fordul elő és nagyon ritkán kölcsönös.(a párkapcsolat nem jelent szerelmet feltétlen)

2023. máj. 29. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
A szerelem egy kitalált romantikus hazugság jobbára. Az anyai szeretet meg teljesen más, az ivadékgondozási ösztönben gyökerezik, egy evolúciósan megalapozott tevékenység.
2023. máj. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha a gyerek későbbi párválasztására gondolsz, akkor elsősorban rajtatok múlik, hogy milyen párt választ. Az otthoni mintánál erősebb nincs.

Ha elhanyagoljátok, akkor azt fogja szeretetnek hinni. Ha bántjátok, akkor meg azt.


2 könyvet tudnék javasolni első körben. Az egyik Lukács Liza hogyan szeretsz, a másik L. Stipkovics Erika szülő típusos könyve. Utóbbi azért is jó, mert vannak benne gyakorlati tippek is ahhoz, hogy elég jó szülő legyél.

2023. máj. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem bio-kémiai reakció.

Nem tanulható.

Amiről te beszélsz, az a kötődés, tisztelt a másik iránt, türelem, empátia, stb.

Ha te szereted őt és bízhat benned, akkor már mindent megtettél, ami tőled függ.

A többi rajta és a környezetén, a jövőbeni tapasztalatain múlik majd.

Erre nem lehetsz ráhatással.

2023. máj. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Mit ért az ember szerelmen?

"A szenvedést érti és az aggodalmat, a szégyent, az extázist, mennyországot és pokolt; intenzívebb életérzést és kimondhatatlan unalmat; szabadságot és rabszolgaságot; békét és nyugtalanságot."

W. Somerset Maugham: Színház

2023. máj. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neki kell megtudnia.Nem kell tanítani.
2023. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!