Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen a szüleim megfenyegettek...

Régen a szüleim megfenyegettek hogy öngyilkosak lesznek ha meghalok. Komolyan gondolhatták ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon beteg vagyok mentálisan és 11 éves korom óta öngyilkos gondolataim vannak. Nagyon régen a szüleimnek is mondogattam ezt rendszeresen és akkor megfenyegettek engem azzal hogyha velem történne valami, akkor ők is öngyilkosak lennének és meghalnának utánam.

Ezzel elérték hogy nekik soha többet ne beszéljek ilyesmiről. De a gond nem szűnt meg. Az öngyilkos gondolatok titokban megmaradtak, titkos kísérleteim lettek, falcolni is szoktam és alkoholista lettem. Mindezt előttük titokban tartom. Csak az ad reményt hogy akkor majd megtehetem ha ők nem lesznek már.

27 éves lettem azóta és mióta megfenyegettek, egy szót nem beszéltem nekik ezekről a dolgokról, olyan gátat építettek ezzel fel bennem.

Pár hete anyumnak próbáltam jelezni hogy valami nem oké, de nem értett semmit, nem vesz észre semmit, nem jól reagálja le, de amikor ki kellett volna mondanom hogy "öngyilkos gondolataim vannak", akkor nem tudtam kimondani, irtózatos gát volt bennem. Nem is mondtam el.



2023. jún. 19. 13:14
A kérdező szavazást indított:
Megtennék
Nem tennék meg
46 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint volt kitől örökölnöd.

Ne a szüleidnek beszélj erről, hanem keress pszichiátert, pszichológust.

2023. jún. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kéne, de az érdekelne hogy megtennék-e akkor.
2023. jún. 19. 13:19
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Hát, nem esett messze az alma...

Én azt gondolom, hogy ez a legutolsó dolog, amivel foglalkoznod kellene. Már akkor, ha tovább akarsz lépni.

2023. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem a te szüleid se normálisak! Azért akarsz meghalni mert generikailag belèd van kódolva. Hogy megteszik e ? Szerintem igen. Ők csak muszàjból élnek hiszen nem èp elméjű emberek.
2023. jún. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Igazából én egy dolgot szeretnék csak, 11 éves korom óta, de maradjunk annyiban az oldal előtt hogy "nem szeretném megtenni" nehogy leszedjék a kérdést.
2023. jún. 19. 13:21
 6/26 anonim ***** válasza:
90%
Mentálisan súlyosan beteg emberek neveltek fel, így nem csoda, hogy ilyen gondolataid vannak. Nyilván 11 éves korod előtt sem voltak normálisak, azért alakultak ki benned ilyen gondolatok. Teljesen le kellene válnod róluk, új életet kezdeni nélkülük, és rendszeresen terápiára járni.
2023. jún. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%

Pszichiáterhez kell menned, mert kezeletlen depressziód van. A gondolatodat igenis el kell modanod a szüleidnek, ha magadtól már arra sem vagy képes, hogy bemenj a dokihoz.

Jó gyerek vagy, mert nem beszélsz, csak kínlódsz magadnak. Hát nekem ettől szülőként nem jött meg a nyugalmam.

Neked segítség kell. Most!

2023. jún. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%

Ha egy szál gyerekük vagy, akkor igen, lehet, hogy megtennék.

(Ha ilyen összeszedetten meg tudod fogalmazni a problémáidat, akkor segíteni is tudnál magadon egyébként.)

2023. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
8 sajnos egyke vagyok.
2023. jún. 19. 13:31
 10/26 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy tennék meg, csak nagy a pofájuk.

Ha mégis megtennék, akkor mi lenne? Te már akkor úgyis halott vagy.

NE emiatt ne legyél öngyilkos.

2023. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!