Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen a szüleim megfenyegettek...

Régen a szüleim megfenyegettek hogy öngyilkosak lesznek ha meghalok. Komolyan gondolhatták ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon beteg vagyok mentálisan és 11 éves korom óta öngyilkos gondolataim vannak. Nagyon régen a szüleimnek is mondogattam ezt rendszeresen és akkor megfenyegettek engem azzal hogyha velem történne valami, akkor ők is öngyilkosak lennének és meghalnának utánam.

Ezzel elérték hogy nekik soha többet ne beszéljek ilyesmiről. De a gond nem szűnt meg. Az öngyilkos gondolatok titokban megmaradtak, titkos kísérleteim lettek, falcolni is szoktam és alkoholista lettem. Mindezt előttük titokban tartom. Csak az ad reményt hogy akkor majd megtehetem ha ők nem lesznek már.

27 éves lettem azóta és mióta megfenyegettek, egy szót nem beszéltem nekik ezekről a dolgokról, olyan gátat építettek ezzel fel bennem.

Pár hete anyumnak próbáltam jelezni hogy valami nem oké, de nem értett semmit, nem vesz észre semmit, nem jól reagálja le, de amikor ki kellett volna mondanom hogy "öngyilkos gondolataim vannak", akkor nem tudtam kimondani, irtózatos gát volt bennem. Nem is mondtam el.



2023. jún. 19. 13:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Tudok olyan házaspárt aki az egyke gyereke után megtette, igen. De te ne ezzel foglalkozz, hanem magaddal!

Keress segítséget!

2023. jún. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
81%
Pszichiáterhez menj minél előbb. A szülőknek először el sem kell mondani. A pszichiáternek meséld el a szüleid zsarolását is és kérd a segítségét.
2023. jún. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
31%
Nagyon szerethetnek téged a szüleid
2023. jún. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 Kései Sirató ***** válasza:
52%

Hívd fel ezt a számot, ingyenes!


[link]

2023. jún. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
1%
Addig próbáld meg kibírni, ameddig élnek a szüleid. Én is utána fogok végezni magammal. Ha 34 évet kibírtam, az az 5-6 már mindegy. De még 30-at nem vagyok hajlandó.
2023. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%
Ezt most mért kellett? Inkább keress dokit te is.
2023. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
13%
Voltam és nem használt.
2023. jún. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
Másik doki, másik gyógyszer, másik pszichológus. Nem szervíz a pszichiátria ahol egyszer megmutatjuk habtestünket, aztán kijelentjük hogy nem sikerült a varázslat. Ha rossz kockát dobott a sors, akár évtizedekig is járni kell, ugyanúgy mint a cukrosnak a diabetológiára
2023. jún. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
15 igazad van, ez a tervem elvileg, de a szüleim 55-56 évesek, egészségesek. Láthatáron sincs még az a nap amikor meghalnak.. szóval nekem is élnem kell. Néha belegondolok hogy milyen igazságtalan és embertelen ez az egész h addig bármi történik azt ki kell álljam, miattuk. Néha elgondolkozok azon hogy mi lenne ha kilépnék , magamat nézném, mint például ma is elgondolkoztam.. de akkor mindig jön hogy nem lehet, a szüleim miatt.
2023. jún. 19. 14:59
 20/26 anonim ***** válasza:
81%
Minél előbb pszichiáter vagy pszichológus kéne és beszélni kell az érzéseidről a szüleidnek.
2023. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!