Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Régen a szüleim megfenyegettek...

Régen a szüleim megfenyegettek hogy öngyilkosak lesznek ha meghalok. Komolyan gondolhatták ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon beteg vagyok mentálisan és 11 éves korom óta öngyilkos gondolataim vannak. Nagyon régen a szüleimnek is mondogattam ezt rendszeresen és akkor megfenyegettek engem azzal hogyha velem történne valami, akkor ők is öngyilkosak lennének és meghalnának utánam.

Ezzel elérték hogy nekik soha többet ne beszéljek ilyesmiről. De a gond nem szűnt meg. Az öngyilkos gondolatok titokban megmaradtak, titkos kísérleteim lettek, falcolni is szoktam és alkoholista lettem. Mindezt előttük titokban tartom. Csak az ad reményt hogy akkor majd megtehetem ha ők nem lesznek már.

27 éves lettem azóta és mióta megfenyegettek, egy szót nem beszéltem nekik ezekről a dolgokról, olyan gátat építettek ezzel fel bennem.

Pár hete anyumnak próbáltam jelezni hogy valami nem oké, de nem értett semmit, nem vesz észre semmit, nem jól reagálja le, de amikor ki kellett volna mondanom hogy "öngyilkos gondolataim vannak", akkor nem tudtam kimondani, irtózatos gát volt bennem. Nem is mondtam el.



2023. jún. 19. 13:14
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha az tart vissza, hogy a szüleid mit szólnak, mit tesznek, akkor nem akarsz te öngyilkos lenni. Ami jó hír, mert abszolút kezelhető vagy. Lennél. Ha tennél érte. De neked könnyebb 27 évesen is a szüleidet hibáztatnod mindenért. Inkább fel kéne nőni.
2023. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
64%

Dehogy tennék meg. Aki igazán öngyilkos akar lenni, az nem tesz ilyen kijelentést.

És mit akarsz? Végezni magaddal, vagy kapni segítséget é meggyógyulni? Mert megteheted most is, nem kell megvárnod míg ők meghalnak. Szóval igen, ha meg akarod tenni, tedd, de te nem akarsz öngyilkos lenni

2023. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
4%

Te azt hiszed, hogy utána jobb lesz neked, mert nem kell kiállnod semmit... és ha nem igaz? Mi van, ha igaz a halál utáni életről meg reinkarnációról szóló vélekedés valamelyike? Én belefutottam tavaly egy olyan erről elég komolyan beszélő youtube csatornába, ahol meghallgattam egy-két videót, és ott például említettek olyat, hogy aki azért lesz öngyilkos, mert menekül az életben valami elől, az a halála után ezt csak sokszoros erővel fogja átélni: mármint azt, ami fájdalmat okoz neki vagy félelmet, mert az asztrális síkon nem gátlódnak az érzelmek úgy, mint a fizikain. Vagy legalábbis valami nagyjából ilyesmi volt benne. Nem emlékszem pontosan. Viszont elgondolkoztatott. Persze, lehet hinni, hogy nincs utána semmi, de pont annyira nem tudhatjuk biztosan, mintha azt hinnénk, hogy van. És azért is elgondolkoztató, mert miért is izgat téged tulajdonképpen, hogy mit tesznek a szüleid azután, hogy te már elvileg nem leszel? valami miatt mégiscsak érdekel.

A Világunk rejtett oldala youtube csatornán volt valamelyik videó egyébként, ha érdekel.

2023. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Szerintem csak fura modon akarták kifejezni, hogy menynire fontos vagy nekik.
2023. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
49%
Én spec nem zsaroltam meg még így érzelmileg senkit. Viszont van olyan ember, akinél úgy vagyok, hogy ha meghalna, nem sokáig lennék ezen a világon én sem, mert nélküle minek? Meg volt egy olyan alkalom, amikor olyan dolgot csinált amibe majdnem belehalt, na, akkor - bár indulatból - azt mondtam neki, hogy rendben van, ezt megcsináltad, de tudjad, hogy ha valami bajod lesz, megyek utánad..
2023. jún. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
61%

A másik dolog, ugye te nem önzőségből akartál öngyi lenni, hanem egy rettenetes mentális állapotból. Tehát nem lenne "jogos" a szüleidtől erre válaszként öngyilkosnak lenni.


Viszont a szüleid nem akarják, hogy meghalj. Ezért mindent hajlandóak elkövetni, még azt is, hogy a gyerekükre ilyet terhet rónak. Én nem ismerem szüleid. De nekem van olyan személy az életemben akiért, vagy a hiánya miatt meghalnék. Szóval én el tudom képzelni.


De amúgy lehet hülye tanács, de teszteld le őket.

Nézz a szemükbe és mondd azt, hogy öngyilkos akarsz lenni, még akkor is, hogyha ezek után ők is azok lesznek, téged már ez nem érdekel.

Nézd meg mit reagálnak! A dolgokat nyíltan meg kell beszélnünk, mert ha szőnyeg alá söpörjük csak még nagyobb baj lesz belőle.


Figyelj ezen a világon sokan úgy tartják, hogy annál, hogyha valaki - idő előtt - meghal, annál nincs rosszabb. A társadalom az egyének a közösségek a halált tartják a legrosszabbnak. Még ha valaki nagyon szenved is, ki kell tartania, mert lehet, van rá esély hogy jobbra fordul a sorsa. Ezért nincs a legtöbb országban eutanázia. Ezért nincs már szinte sehol halálbüntetés. Mert az élet védelme a legfontosabb. Akik építenek az életet akarják jobbá tenni.


Szerintem azért beszélj velük, mert nem kell az életed ilyen nyomás alatt leélned. Ugyan vannak mélységek, de lehet az Élet szép is.


Sok sikert!

2023. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!