Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elveheti a volt férjem a...

Elveheti a volt férjem a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

Első gyerekünk születésénél nálam helyezték el a gyermeket, mivel akkor elváltunk a férjemmel. Ezután kibékültünk és élettársi kapcsolatban éltünk utána, jól ment minden és született még 2 gyermekünk.

Később mégsem működött jól, ezért ki akartam lépni ebből a kapcsolatból. Ugyanis korábban volt rá példa, hogy bántalmazott is és a gyermekeimet is, de ezeknek nincs fizikai nyoma. Most ott tartunk, hogy nem akar ereszteni magától, úgy véli, hogy én a tulajdona vagyok, de mivel ki akarok ebből lépni, ezért sakkban akar tartani. Fenyeget, hogy elveszi a gyerekeim és ez részben sikerült is neki. A 14 éves fiúnkat odacsábította. A 18 éves dönthet magától és esze ágába sincs az apjával lenni, mert születésétől kezdve bántalmazta szavakkal is. Viszont van egy 5 évesem is és ahogy eddig olvastam ugyanolyan joga van elvinni neki is és félek, hogy őt is elveszi tőlem.

Kérlek szépen segítsetek, ha tudtok erre a helyzetre valami megoldást. Vagy írjon rám, aki volt hasonló cipőben!!!



2023. júl. 18. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos joga van elvenni a gyereket !!!

Ha közös a gyámság !!!

Mert akkor a gyerek lehet nala is es nalad is !!!

Tudom mert elvette a gyerekem nem akarta haza engedni

Hívtam a rendőrséget !!!

Mondtak hogy NEM TUDNAK SEGITENI, mert közös a gyámság ! Nincs köztunk felosztva hogy kinél lehet a gyerek es mennyit, a törvényszék által!

Tehat joga van magánál tartani a gyereket bármeddig, ahogy nekem is.

Majd ha törvényszék kiszabja hogy nala hétvégén es nalam hétközben vagy valahogy es ezt megszegi, akkor szállnak ki.

Ja es a gyámság per valami 1-2 év.

Es megmondta az ugyved hogy neki se álljak mert semmi sanszom, hogy kizárólag nekem ítélik a gyereket, mert ahogy nagyon súlyos vétket kellett volna csinaljon az apa, ami bizonyítható. Utólag. Ami nem bizonyítható utólag az nem létezik. En anya otthonba menekultem, annak idején de az SEM számít önmagában bizonyítéknak, nem több mint egy sítúra vagy Spa a hivatalok szemében . Semmiség

Ennyi inkompetens hivatalnokot életemben nem lattam! Tönkretették az életünket !!!!!

2023. júl. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
80%

De ugye milyen cinikus a rendszer, hogy biztat hogy tégy jelentést!!!

Amire nem mesz semmire !

En evekig tűrtem es amikor összeszedtem a bátorságom , a “ jó tanácsadók “ hatására, hogy jelentést tegyek azt hittem en hulye, hogy most segítséget kapok es vegre megértést

Ehelyett közömbösség fogadott, kétkedés. A történetem elmesélése ezerszer , ezáltal újbóli es újbóli traumatizalódás es megalázás erzes, hogy a végén az egésznek semmi eredménye ne legyen.

Ha van pénzed költözz a gyerekekkel titokba más országba vagy varosba . En azt tettem volna ....

21 es voltam

2023. júl. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
78%
#11 Nem kell a kizárólagos felügyeleti jogot külön ilyenekkel megindokolni, hogy bántott, vagy rossz apa. Unokatestvérem még a gyerek születésének idején szétment a párjával, ő volt a ludas, mégis neki ítélte a bíróság a felügyeleti jogot. A magyar bíróság többnyire az anya javára szokott dönteni.
2023. júl. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
92%

21!


Gyamsag? Gyamja annak van, akinek nincsenek szülei, vagy mindkét szülő felügyeleti joga megszunt

2023. júl. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
87%

Nézni fogják, el tudsz - e tartani 3 gyereket, van - e lakhatás, hol laktok most?

Az, hogy nagy időközökkel gyereket szültél, holott bántalmazott, holott elváltál, bocs, de te sem vagy felelős személy.

A 14 éves miért ment hozzá, szabad akaratából??

Ami egyedül a kezedben lehet, a pszichológus, kérd az elhelyezésnél, hogy a gyerekeket vizsgálják meg, bántalmazta - e őket.

2023. júl. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
64%

"A 14 éves miért ment hozzá, szabad akaratából??"


Nyilván azért, mert apu nem olyan, mint amilyennek q kérdező leirja

2023. júl. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
31%

Meg ijesztőbb 30 as, ha nő vagy es egy masik nővel ennyire nem tudsz empatizalni. Nem is erted az egészet de bantani azt tudsz. Kétlem hogy nő lehetsz. Sajnos a hivatalokban sincsenek kiképzett emberek.

Úgy oldják meg a helyzetet, ahogy náluk otthon falun anno.

Mert ismereteik nincsnek

2023. júl. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
75%

Alapesetben egy gyerek a bántalmazó szülőhöz is ragaszkodik, mert O nem tudja hogy ez nem normális. Ilyen apa minta ne is legyen a gyerekek előtt. A 14 évest még elég könnyű befolyásolni is. Ez is kapcsolat. A kapcsolatban is hányan reménykednek hogy majd megváltozik?!

Ne csináljunk már úgy hogy csak mert az apja, megcsinálta jóga is van hozzá. Ugyanez az anyjára is igaz. De ha már az apja akkor tisztelje annyira a gyereke anyját és a gyereket hogy mindegyikkel úgy is viselkedik. Ha ez nincs akkor nem érdemli meg!!!

Ez mindkét félre igaz.

(Ez most nem a törvény ez egy érték rend!)

Rosszul választott, korrigálni akar.

Lehet hogy nem úgy van ahogy a kérdező írja, de nagyon sok eset van.

2023. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos kérdező, ahogy ezen a fórumon is, majd a hozza nem értők megpróbálnak diszkreditalni es hitelteleníteni. Mert sérti a szép érzéküket a történet es primitívek! Erre készülj fel. Mert te csak egy unatkozó nő lehetsz, aki megunta a férjet es hazudozik es egy ferfi, aki adót fizet es dolgozik az nem lehet agresszív!

Ezt akarják majd kihozni, hogy megerdemelted a bántalmazást, mert provokáltad, ha vegulis megtörtént.

Ne adj mas véleményére es ne varj mástól se megértést, se megerősítést !

Önmagad ügyvédje kell legyél !

Add meg magadnak amit mástól vársz hiaba .

Tegy meg mindent ami a te es a gyerekeid érdekeit szolgálja, a hivatalokra tegyel magasra! Nem erted vannak es a te érdekedben, hanem hogy befolyásos emberek lusta, telen talan rokonainak meleg irodai munkat adjanak!

Egyedul vagy.

Csúfolódók es galád, kárörvendő emberek között, akikben semmi empatia. Meg kell harcolj mindenért.

Es amint még mondtam, az, hogy valaki kibékul egy bantalmazóval es szül neki meg 10 gyereket, az nem jelenti azt, hogy hazudott es nem volt bantalmazva

Ezt, aki képzett, tudja.

A trauma kötés. Hogy mennyire nehez kilépni ebből, főleg ha gyerekként is ugyanilyenben volt része es nincs mintája a normalis körődésre, kapcsolatra

Gyermek is ragaszkodhat a bántalmazó szülőhöz, mert nem latott mast egesz életében es neki az a normalis

2023. júl. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
72%

Nehogy már a nő legyen az ártatlan áldozat. Elvált a bántalmazó pasijától, aztán inkább visszament hozzá és vállalt neki mrg két gyereket, holott tudta, milyen, de tudatosan kitette ennek a gyerekeit, nem érdekelte őket, miben nőnek fel.


Most meg előadja itt, mintha neki semmi köze nem lenne ahhoz, hogy ide jutott a dolog, pedig alaposan benne volt ő is.

2023. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!