Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elveheti a volt férjem a...

Elveheti a volt férjem a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

Első gyerekünk születésénél nálam helyezték el a gyermeket, mivel akkor elváltunk a férjemmel. Ezután kibékültünk és élettársi kapcsolatban éltünk utána, jól ment minden és született még 2 gyermekünk.

Később mégsem működött jól, ezért ki akartam lépni ebből a kapcsolatból. Ugyanis korábban volt rá példa, hogy bántalmazott is és a gyermekeimet is, de ezeknek nincs fizikai nyoma. Most ott tartunk, hogy nem akar ereszteni magától, úgy véli, hogy én a tulajdona vagyok, de mivel ki akarok ebből lépni, ezért sakkban akar tartani. Fenyeget, hogy elveszi a gyerekeim és ez részben sikerült is neki. A 14 éves fiúnkat odacsábította. A 18 éves dönthet magától és esze ágába sincs az apjával lenni, mert születésétől kezdve bántalmazta szavakkal is. Viszont van egy 5 évesem is és ahogy eddig olvastam ugyanolyan joga van elvinni neki is és félek, hogy őt is elveszi tőlem.

Kérlek szépen segítsetek, ha tudtok erre a helyzetre valami megoldást. Vagy írjon rám, aki volt hasonló cipőben!!!



2023. júl. 18. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
81%

Azért azt vegyük figyelembe hogy 17 évesen ha egy felnőtt férfi manipulálni akarja és az illető gyengébb akkor tudja is. De ha az illető gyengébb akkor évekbe kerül mire ki tud belőle jönni.

Remélhetőleg már az 5 éves kisfiút nem viszi vissza hozzá.

A 18 éves fiú tud melletted tanúskodni a bíróságon, az egy elég erős kártya.

A kérdező lelkiismerete úgysem fogja engedni hogy elfelejtse mit tett a fiaival. Ahogy itt senkit sem hagy azért amiket tettünk. Tagadni tagadhatunk, de jobb nem lesz. Viszont meglehet próbálni a hibákat korrigálni.

2023. júl. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 A kérdező kommentje:

Mivel fiatal voltam és naiv reménykedtem abban, hogy megváltozik. Meg persze ahogy írtam is nem akartam, hogy apa nélkül legyen a gyerek. Amikor terhes voltam az első gyerekkel igen viselkedett velem agresszívan, mert volt, hogy kizárt a házból terhesen vagy megütött egyszer. De túlságosan szerettem és még ekkor is megbocsájtottam, hiszen úgy tünt, hogy kezd megváltozni már utána a gyereket is akarta.Onnantól kezdve pedig, hogy kibékültünk a markában voltam teljesen és megfélemlített. Ezt követően emelt kezet a nagyfiúra 1x valamint szavakkal bántotta mindig és nemrég a legkisebb fiúra is kezet emelt.

Szóval utolsó kérdező nem, nem azért mentem vissza, hogy a gyerekeknek rossz legyen. Sajnálom, hogy szerelmes voltam és naiv, tisztában vagyok ezzel is, hogy ebben hibáztam. Nem mondtam, hogy számon kérek bárkit csak szimpla kérdés volt, mert de könnyű belerúgni abba, aki bajban van. Tudom, hogy én is tehetek erről, de nem is azért írtam, hogy bárki ítélkezzen, hanem tanácsért. Akinek nincs az feleslegesen sérteget és ítélkezik itt, mert nem ezt kértem. A tanácsokat pedig megköszöntem, holnap megyünk másik ügyvédhez. Szóval nem ülök karbatett kézzel. Sajnos azt érzem néha, hogy a volt férjem egy lépéssel előttünk jár emiatt félek, hogy mi lesz a gyerekekkel, mert olyan nárcisztikus személy, hogy kézzel lábbal ki akar csinálni és mindent bevet, hogy elvegyék tőlem a gyerekeket. Szóval úgy legyen, nektek legyen igazatok és remélem, hogy a kicsi velem maradhat. A középső fiú miatt fáj a szívem, hogy ilyen apa mellett van. Fájni is fog ha ne talán tán ott marad vele vagy így dönt a bíróság.

2023. júl. 19. 19:46
 53/73 A kérdező kommentje:
Jelenállás szerint azt vette az ex férjem a fejébe, hogy elviszi külföldre a gyerekeket és, hogy be akarja bizonyítani, hogy nem vagyok képes nevelni a gyerekeim..
2023. júl. 19. 19:52
 54/73 anonim ***** válasza:
91%

"A 18 éves dönthet magától és esze ágába sincs az apjával lenni, mert születésétől kezdve bántalmazta szavakkal is. "


Ennek ellenére te csak bevallaltal 4 év múlva mégegyet, aztán 5 éve egy újabbat. Valóban, felelős döntés, igazi anyahoz méltó. Ezek után nem igazán értem, mi a problémád

2023. júl. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/73 A kérdező kommentje:
50es válaszoló. Az édesanyám és édesapám tisztessegesen és becsülettel nevelt fel 3 hugommal együtt. Mindenünk meg volt és mindenben támogattak, tényleg szeretetben neveltek. Csak akkor nem egyeztünk mikor megismertem a volt férjem és ők ugye ellenezték a kapcsolatot. De végül kiharcoltam, hogy együtt lehessünk. Akkor voltam hülye, hogy nem hittem a szüleimnek és nem maradtam itthon hanem elköltöztem egy ilyen férjjel.
2023. júl. 19. 19:58
 56/73 anonim ***** válasza:
81%
Ez a műsor csak neked szól. Szarik a gyerekekre, dehogy akarja őket nevelni. Külföldre végképp nem viheti őket. Próbálj meg úgy tenni, mintha belemennél. Meg fogja ütni a guta. Voltam ilyen helyzetben, csak az exem a gyereket legalább szerette. De mikor azt mindtam, hogy tudod mit? Jó, akkor elmentem, semmi nem érdekel, csak szabaduljak. Összepakoltam nagy veszekedés közepette, rávágtam az ajtót, elmentem hotelba. Egy óra múlva hívott, hogy hol vagyok, odaviszi a gyereket, mert reggel mennie kell dolgozni. Komolyan mondom, játszd el, hogy tudod mit? A legjobbat akarom a gyerekeknek, elgondolkodom azon, amit mondtál, lehet, igazad van, te több mindent meg tudsz adni nekik. El fog hordani mindennek, kikel magából, de a gyerekeket többet nem fogja akarni ha azt látjavhhogy nem érdekel. Maga fogja visszahozni a 14 évest is 1 héten belül.
2023. júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
32%

Szomorú a történeted de sok benne az ellentmondás.

Ráadásul a kis naívnak beállatott leánykából mára már egy középkorú nő lett, hiszen a kapcsolatotok kezdete óta eltelt kb. két évtized.

Ezalatt eltartott benneteket a párod és az összes hibája az, hogy -szerinted- nárcisztikus meg néha rászólt a gyerekekre.

Természetesen te ártatlan és hibátlan vagy.

Komoly.


Mindenesetre meghallgatnám a párodat is.

2023. júl. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 anonim ***** válasza:
95%

" az összes hibája az, hogy -szerinted- nárcisztikus meg néha rászólt a gyerekekre." Leírta, hogy konkrétan verte, azért hagyta el anno, aztán ez folytatódott, meg olyanokat ír neki, "hogy nem hagyhatsz el, a tulajdonom vagy".


Nyilván, a kérdrző is vastagon benne van a kialakult helyzetben, de na. Nem ő veri a családot.

2023. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/73 anonim ***** válasza:
88%

Viheti a gyerekeket 56 os, amíg közös a gyámság

A vlt ferjemtol se kert senki papírt a határon.

Arról mem is beszélve, hogy a valas egy agresszióra hajlamos es lelketlen férfiből sokszor a legrosszabbat hozza ki, es nincs tekintettel a gyerek érdekeire. En is azt hittem a volt ferjemről, hogy csak van benne lélek es csak szereti a lányát, de nem. Minden eszközzel traumatizalta, mert tudta hogy ez nekem fáj. Az hogy a gyerekbe milyen nyomot hagy, nem érdekelte.

Pedig tanult ember volt, jó munkával.

Legtöbb nőt a “társa” valaskor, öli meg, évente több száz nő akkor hal meg, amikor bejelenti, hogy válni fog. (meg lehet nézni az országos statisztikát )

Komoly veszélyeket rejt ez az időszak

A gyerekeket egy ilyen állapotban levő emberre bízni, nem mindig jó döntés.

Van, hogy gyerek esik áldozatul az apa bosszúvágyának, aki eddig csendes volt, senki se nézte ki belőle.

Sok ilyen volt a hírekben is ezekben az években. (Kiterjesztett öngyilkosság )

Es persze vegul magat nincs szíve bántani es börtönben végzik.

Ezt normalis ember nehezen bírja felfogni es megérteni, mert az ő logika rendszere szerint felfoghatatlan.

Az, hogy a kerdezőt tulajdonának tartja, nem jó ómen, sem a gyerekek, sem az anya szempontjából.

Különösen kegyetlenek tudnak lenni ezek a férfiak ....

van amelyik depressziós is, mind amellett hogy szociopata. Azok a leg veszélyesebbek, senki nem gondolná róluk

Nincs biztonsagban egy gyerek egy olyan apanal aki nem a gyerek erdekeit nezi, hanem a sajat sértett hiúságát.

Sajnos nem jó kiindulópont.

Óvatos kell lenni es a gyerekeket nem kene rabízni. Valahogy cirkusz nelkul lekoptatni , ami nem könnyu mert egy személyiség zavaros nagyon bosszúálló tud lenni !

2023. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/73 anonim ***** válasza:
74%

"Az, hogy a kerdezőt tulajdonának tartja, nem jó ómen"


Már bocs, de az anyuka is pont ugyanezt teszi!!

Csak ő a gyerekeit tartja a tulajdonának!


Pl.: "Fenyeget, hogy elveszi a gyerekeim"

"van egy 5 évesem is"


stb...

2023. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!