Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elveheti a volt férjem a...

Elveheti a volt férjem a gyermekeimet?

Figyelt kérdés

Első gyerekünk születésénél nálam helyezték el a gyermeket, mivel akkor elváltunk a férjemmel. Ezután kibékültünk és élettársi kapcsolatban éltünk utána, jól ment minden és született még 2 gyermekünk.

Később mégsem működött jól, ezért ki akartam lépni ebből a kapcsolatból. Ugyanis korábban volt rá példa, hogy bántalmazott is és a gyermekeimet is, de ezeknek nincs fizikai nyoma. Most ott tartunk, hogy nem akar ereszteni magától, úgy véli, hogy én a tulajdona vagyok, de mivel ki akarok ebből lépni, ezért sakkban akar tartani. Fenyeget, hogy elveszi a gyerekeim és ez részben sikerült is neki. A 14 éves fiúnkat odacsábította. A 18 éves dönthet magától és esze ágába sincs az apjával lenni, mert születésétől kezdve bántalmazta szavakkal is. Viszont van egy 5 évesem is és ahogy eddig olvastam ugyanolyan joga van elvinni neki is és félek, hogy őt is elveszi tőlem.

Kérlek szépen segítsetek, ha tudtok erre a helyzetre valami megoldást. Vagy írjon rám, aki volt hasonló cipőben!!!



2023. júl. 18. 22:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
73%

30 as, rossz döntést hozott, de ha volna képzésed, tudnád, hogy a bántalmazott ítélőképessége kompromittált, nem jó. Nem képes megítélni helyzeteket normálisan, mert bántalmaztak esetleg hosszabb ideig, stressz alatt él több ideje es mar nem képes átlátni egy helyzetet higgadtan.

De ítélkezni könnyebb, csak ezzel a sajat szegénységi bizonyítványod mutatod be, hogy “íme ennyire vagyok képes “

2023. júl. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
81%

31, tudod mi a könnyű?


Mindig felmenteni az áldozatot a saját felelőssége alól. Ez nem az a helyzet, ahol random meggyilkolnak az utcán, mert arra azt lehet mondani, hogy igen, ott aztán tényleg az égvilágon semmit nem tehetett volna ellene az áldozat.


De tudatosan bántalmazó embernek szülni... Én miért nem tettem? Te miért nem? Mások miért nem teszik?


Pont azért nem lesz soha változás, mert nem ismertetik fel ezekkel a személyekkel a saját felelősségükt a dolog alakulásában, könnyebb a nőnek mosni kezeit, hogy hát ő nem tehet róla, befolyásolták, csak ezzel még nem tette jóval azt, amit a gyerekek miatta is elszenvednek.

2023. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
30%
32 es , te egy tipikus aldozat hibaztató vagy, ennyi
2023. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
19%

Ha ilyesmi történik , mindenki azt kezdi nezni , hogy hol tévedett az áldozat...

es így vagy úgy, de mindig az ő hibája valahogy

2023. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
35%
Kedves Mira5,ritka intelligens lehetsz, de nem igazan érdekel, mert a megnyilvanulasoddal is csak magadat minősíted. Privát uzenetre sosem válaszolok, erre a szintre meg pláne nem. Le is riltottalak, nem kell faradnod tovabb
2023. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
81%

"es így vagy úgy, de mindig az ő hibája valahogy"


Ez azért van, mert valóban megvan a saját szerepe is benne. Ami nem azt jelenti, hogy a bántalmazót fel kell menteni a tette alól, de a másik oldalnak is be kell ismernie, hogy ő maga is része volt a helyzet kialakulásának. Ennyi.

2023. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
93%

Es most egy gyónással kellett volna kezdje a kérdést ?

Sajat hátát vesszőzve?

2023. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
66%

Azt ne felejtsd hogy a 18eves egy fontos tanu aki bizonyithatja a birosagon milyen ember az apja.

Kizart hogy igy neki iteljek a kicsit.


De ehhez el kell menni a birosagra.

2023. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
26%

Ja, es mer majd a 18 eves az apja ellen tanúskodni?

Es vajon megvásárolja e az apa a 18 eves hallgatását? Autót ígér, stb

De könnyen pattogsz a 18 eves tanúval

2023. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
20%

Te hol olvastal arrol hogy qutoval megvasarolja a nagy gyereket az apa?


Vagy ez csak a fejedben van?

Es azt hogy nem mer majd tanuskodni.

2023. júl. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!