Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban én vagyok az arcátlan...

Valóban én vagyok az arcátlan vagy tényleg normális így távozni? (lesz sógornőm, após, anyós)

Figyelt kérdés

A párom tesójának a nőjének ballagása lesz és bejelentette, min. 18 000 Ft-ot kíván kapni fejenként.


Ezt eléggé soknak tartjuk (mindketten párommal 22 évesek vagyunk), mi ketten 4000 körül gonoltuk a dolgot és még egy csokrot. Ennek kapcsán tudatták velünk, a kaja drágább ennél. Szalagtűzőre 25 000 Ft-ot és egy 6000 Ft-os csokorral lett megajándékozva, inkább kért és (kb.egy 1 hónapja volt a születésnapja), arra tabot vettünk neki (ismert rokona kérésére). Nincs kedvünk számolgatni, hogy ki mennyit vett meg adott a másiknak, de mi nagyjából 100.000 Ft-ot költöttünk rá, ő viszont még nekünk semmit sem vett karácsonyra, mert még tanul. Mondtuk, így valószínűleg nem megyünk, meghívót is szóban kaptunk.


A párom anyja azért szólt, hogy ez pofátlan dolog, annyira számítanak ránk és ne az utsó időben mondjuk vissza és pláne a pénz miatt ne.


Valóban mi vagyunk az arcátlanok?



2023. júl. 29. 09:44
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
98%

Mekkora köcsög, hogy így leadja a rendelést... Az még nagyobb parasztság, hogy megszabja a pénz mennyiségét. Az első alkalommal elküldtem volna melegebb éghajlatra a kis libát, nehogy már ő hordja a nadrágot...


23N

2023. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%
nem ti vagytok a arcátlanok
2023. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
97%
Mi az hogy még ő kér? Azon se csodálkoznék ha kiosztanátok őket...
2023. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
98%
A csaj az arcátlan és nem is kicsit. Neked ő senkid. Örüljön, ha egy csokor virágot viszel.
2023. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem pont nem te vagy az arcátlan, hanem a tesó barátnője. Azért egy 18 éves kis csitrinek, akinek a seggén még ott a tojáshéj, és semmit nem tett le az asztalra, elég nagy a bőr a arcátlan, hogy kijelentse, ő ezt meg ezt KÉR ballagásra, főleg ha pénz, és ENNYI. Én megmondanám, hogy nem kellett volna előre milliós vacsorát rendelni, és akkor nem lenne gond, hogy nem tudsz 21 évesen 15e-t elszórni egy kics.szett ballagásra (esküvőre már reálisabb lenne).
2023. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
96%

Ne követelőzzön miaz hogy megszabja hogy mennyit kell adni'??


Örűljön hogy ottvagytok es egy 10est visztek neki es ha szóvá teszi hogy miért csak ennyi akkor nyugodtan mond meg neki halkan hogy karácsonyra nem kaptunk tőletek semmit, és hidd el ezt a pénzt tudnám másra is el költeni...most csak ennyi áll rendelkezésre és ha nem elég esetleg vállaljon munkát .

2023. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk szalagavatora pont elég lett volna a 4e meg a virág, a ballagasra lehetett volna a többit adni.

Nálam mondjuk akkor lehet kívánság listát leadni, ha én kimondottan azt kérek, tehát megkerdezem, mit szeretne, ellenkező esetben az ilyen kívánságok egyik fülön be, a másikon ki rendszerben működnek. Majd eb eldontom, mit akarok adni és mennyi a keretem rá. Ha ez valakinek nem tetszene, hát így járt, esetedben nem mennék el q ballagásra.


Amúgy hol van így augusztus környékén balalgas?

2023. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
96%

Erre szoktak azt mondani angol kifejezzéssel hogy spoiled child. Neked ő senkid sem, es ha a tesónak van egy kis esze akkor hamarosan neki is max az exe lesz.

Tudtommal egyébként sem a vendégektől szokás behúzni a pénzt amit a bulira költött a házigazda. Max esküvőn de akkor is inkább "induló" pénzt adnak az ifjú párnak, es nem velük fizettetik ki a ceremóniát.

2023. júl. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
92%

Mi az hogy MINIMUM 18.000 Ft? Pofám leszakad. Ez valamiféle matematikai kalkuláció, hogy ha minden meghívott vendég ennyit ad akkor összegyűlik az általa belőtt pénzösszeg? Tisztában van azzal, hogy már maga a ballagási csokor pld. mennyibe kerül? Örüljön hogy mentek és annak is, ha adtok neki pénzt.

Én ballagási ajándék gyanánt nagyon szívesen adnék/adok pénzt, de úgy, ha KÖVETELNÉ valaki és még minimum elvárt összeget is megszabna, akkor biztos meggondolnám magam.

2023. júl. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
99%

Annyit adtok amennyit gondoltok. Ez nyugodtan lehet 5000 Ft. Ha nem tetszik neki akkor legközelebb nem hívnak amivel csak ti jártok jól.


Milyen ballagásról van szó?

2023. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!