Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban én vagyok az arcátlan...

Valóban én vagyok az arcátlan vagy tényleg normális így távozni? (lesz sógornőm, após, anyós)

Figyelt kérdés

A párom tesójának a nőjének ballagása lesz és bejelentette, min. 18 000 Ft-ot kíván kapni fejenként.


Ezt eléggé soknak tartjuk (mindketten párommal 22 évesek vagyunk), mi ketten 4000 körül gonoltuk a dolgot és még egy csokrot. Ennek kapcsán tudatták velünk, a kaja drágább ennél. Szalagtűzőre 25 000 Ft-ot és egy 6000 Ft-os csokorral lett megajándékozva, inkább kért és (kb.egy 1 hónapja volt a születésnapja), arra tabot vettünk neki (ismert rokona kérésére). Nincs kedvünk számolgatni, hogy ki mennyit vett meg adott a másiknak, de mi nagyjából 100.000 Ft-ot költöttünk rá, ő viszont még nekünk semmit sem vett karácsonyra, mert még tanul. Mondtuk, így valószínűleg nem megyünk, meghívót is szóban kaptunk.


A párom anyja azért szólt, hogy ez pofátlan dolog, annyira számítanak ránk és ne az utsó időben mondjuk vissza és pláne a pénz miatt ne.


Valóban mi vagyunk az arcátlanok?



2023. júl. 29. 09:44
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
78%

Azért nyári szünet alatt ennyire elhül*ülni...

A minimális logikára se ügyelsz...

2023. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 A kérdező kommentje:

28


Mármint minek mi értelme volt bocsi nem értem


31


??????????? Most miért vagyok én hülye?

2023. júl. 29. 12:09
 33/59 anonim ***** válasza:
76%

"Mármint minek mi értelme volt bocsi nem értem"


A kérdés kiírásának jelen időben, egy, a jövőben bekovetkezo eseményrol, ami amúgy 2-2,5 hónappal ezelőtt már megtortent

2023. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 A kérdező kommentje:
bocsi nekem igy volt logikus. diszgráfiám van néha nehéz egybe rakni a sok mindent és utána választ írni.
2023. júl. 29. 12:19
 35/59 anonim ***** válasza:
87%

Nem is vagytok a csaj rokonai.

Ergo tolem kapna egy kis csokrot es ennyi.

2023. júl. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
83%

Én nem is értem, hogy egy ennyire távoli valakinek, aki a párod testvérének a nője, miért kellene mondjuk neked ajándékot adni, bármilyen be alkalomból?


Nálunk nem szokás az ilyesmi, főleg, hogy a mi családunk nem él nagy lábon, de sosem volt olyasmi, hogy bárki elvárta volna, hogy a nem-rokon a nem-rokonnak külön adjon ajándékot bármilyen alkalomra, csak mert mondjuk felköszöntötte...


A testvérem férjének hasonló a családja, ők annak ellenére "üzentek" nekem, hogy mit illik majd egy keresztelőre ajándékba küldenem tesómmal, hogy nem, hogy meg se hívtak, de azt se tudom, kinek a kijének a gyerekét keresztelték. Tudomásul sem vettem az üzenetet, a tesóm férje be is rágott, de kit érdekel.

2023. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:

36


Annyira nem távoli mert ha házasodunk akko r jövőbeli sogornőm lehetne, és vagy após meg anyós.

2023. júl. 29. 12:35
 38/59 anonim ***** válasza:
87%

37

Ne aggódj kérdező, ha a kiscsaj tovabbra is így viselkedik akkor ő nem fog beházasodni a családba.

2023. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
100%

Az én időmben érettségi ballagásra egy fillért se volt szokás adni. Virágot volt szokás. Merő pofátlanság, hogy valaki megszabja, hogy ő fejenként(!) minimum(!) 18 ezret(!) akar kapni - és nem véletlenül felkiáltójeleztem, mert ezek külön-külön is meredek követelések. Ráadásul még csak nem is vérrokon, csak a tesó barátnője. Még ha esküvőről lenne szó, de ballagásra?

Arra meg nettó hülyeség kalkulálni, hogy esetleg valamikor sógornő lehet, mert ahhoz ugye két esküvő kell, a tiétek, meg az övék - és még csak most 18 a kiscsaj. Szóval majd esküvő alkalmából meg lehet gondolni a kérdést, de egy ballagás az csak egy ballagás.

2023. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
91%
Micsoda? Ilyet meg nem is hallottam! Eskuvokrol tudok, hogy a naszneppel fizettetik ki az egeszet, de, hogy mar ballagasnal is? Tobb, mint furcsa...! :-O
2023. júl. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!