Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmennétek a gyereketek...

Elmennétek a gyereketek esküvőjére, ha nem kedvelnétek a párját?

Figyelt kérdés
Nemrég eljegyeztek. Anyám egyértelműen kimutatta, hogy nem örül és ebből lett egy veszekedés. Nem titok, hogy utálja a vőlegényemet. Megkérdeztem, hogy eljön-e egyáltalán az esküvőre és a válasz az volt, hogy nem tudja. Ez így normális? Ti hogy reagálnátok? Elmennétek a gyereketek esküvőjére akkor is, ha nem kedvelitek a párját? (23L)

2023. aug. 21. 21:30
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%
10- az utolsó mondatod kiakasztott...bár én is átgondolnám- hogy agyonverjem, vagy csak rokkantá tegyem?
2023. aug. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%
El. Mindegy, hogy érzek a vőlegénnyel kapcsolatban, ha a menyasszony az én lányom, és szeretem.
2023. aug. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
58%
Elmennék a lányommért!
2023. aug. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
59%
A szertartásra igen, a lagzira nem. Egyébként szét is szedhetitek az alkalmat, még olcsóbb is, ha a lagzit családi összejövetelként tartjátok, nem esküvönek. Horror árak vannak, ha valami esküvőre kell.
2023. aug. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem kedveli? Nagyon nem mindegy, hogy csak hiszti, vagy okkal.


Egyébként, ha az apám-anyám nyíltan ellenszenvezne a barátommal (ok nélkül), NEM hívnám meg az esküvőnkre. Ennyi.


Mondjuk a nevelőanyám fixen nem jön el, ezt megmondtam. Őt kizárt, hogy ott akarjam látni, de megvannak rá az indokaim, nem csak direkt kics.szek vele.

2023. aug. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
74%
Miért akadt ki az eljegyzésen? Szerintem anyud kontrollmániás, és így már végleg elveszti a kontrollt feletted. Ne foglalkozz vele.
2023. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
91%

Kell lennie oknak, amiért nem kedveli. Max csak nem mondja el. Így nem lehet a kérdesed megválaszolni.

A nem kedveli nem ok. Hanem okozata valaminek.

Sok embert nem kedvelek én sem, de meg tudom indokolni az okát és ha nekem konkrétan nem árt, akkor tudok felnőtt ember módjára viselkedni vele akkor is, ha nem kedvelem. A kollégáimat sem kedvelem mindet, mégis halad a munka.

2023. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%
Nehéz úgy, hogy nem tudjuk az okát. Elmondta neked az okát? Mert nem mindegy a miért.
2023. aug. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
92%

"Megkérdeztem, hogy eljön-e egyáltalán az esküvőre és a válasz az volt, hogy nem tudja. Ez így normális?"

Nem normális. Sokan nem igazán kedvelik a jövőbeli vejüket/menyüket (ami nem csoda, hisz nem rajtuk múlt a választás), de azért igyekeznek elfogadni és főleg nem kezdenek tiltakozásképp távolmaradós játszmákba. Mert tudják, hogy úgyis csak annyit lehet vele elérni, hogy elmérgesedik a viszony a gyerekeddel.

Ne sok jóra számíts. Az én anyám megerőltette magát és eljött az esküvőnkre, még be is segített ebben-abban, de mindenből a féltékenykedő sértődés ment, meg a feleségemnek és családtagjainak az örökké gyanakvó méregetése. Össze is vesztünk utána, aztán dacból már nem csak a páromat nézte levegőnek, hanem másfél évig engem is.

Egyébként tökmindegy, ki lenne a feleségem - esetünkben az a megbocsáthatatlan bűn, hogy ő az a nő, aki előrébb van az életemben, mint az anyám. (aki amúgy is egy labilis érzelmi világú, másoktól végtelenül elszigetelődött ember, és sajnos elég káros módszerekkel próbálja kompenzálni a veszteséget, hogy az egy szem gyereke kirepült és éli az önálló életét)

2023. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Mindig más indokot mond. Összességében elég sok köztük a nézeteltérés és általában nem neki adok igazat.
2023. aug. 22. 13:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!