Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmennétek a gyereketek...

Elmennétek a gyereketek esküvőjére, ha nem kedvelnétek a párját?

Figyelt kérdés
Nemrég eljegyeztek. Anyám egyértelműen kimutatta, hogy nem örül és ebből lett egy veszekedés. Nem titok, hogy utálja a vőlegényemet. Megkérdeztem, hogy eljön-e egyáltalán az esküvőre és a válasz az volt, hogy nem tudja. Ez így normális? Ti hogy reagálnátok? Elmennétek a gyereketek esküvőjére akkor is, ha nem kedvelitek a párját? (23L)

2023. aug. 21. 21:30
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
89%
A párod előtt milyen volt köztetek anyukáddal a kapcsolat?
2023. aug. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Sok vita volt már előtte is köztünk, mert sokmindenben nem értünk egyet. Többnyire a sértettsége irányítja, van, hogy nem is szól hozzám hetekig, mert valami rosszul esett neki.
2023. aug. 22. 14:09
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

#19 vagyok, ismerős a sztori. Nálunk is az volt a lemez, hogy jól megsértődött valamin, aztán a következő évben jól megsértődött ugyanennek az ellenkezőjén. Vagy ha meg is feleltél neki a rigolyáiban, akkor jöttek helyette újak, ugyanis az alaphelyzet nem változott: képtelen volt feldolgozni, hogy kirepültem, és ez ilyen formában nyilvánult meg. És neki is kedvelt eszköze volt, hogy tüntetőleg nem szólt hozzám (vagy legfeljebb csak valami alig hallható síri suttogás formájában) hogy éreztesse, ő most mennyire megbántódott, meg gondolkozzak el, meg kérdezgessem, pátyolgassam, hogy mi a baj.

A párommal kapcsolatban meg végképp minden információt képes volt úgy kifacsarni, hogy egy alakoskodó önző disznóként jöjjön ki, aki csak kihasználni akar a pereputtyával együtt.

Ezzel annyit sikerült elérnie, hogy nem osztok meg vele kábé már semmit. (nem mintha túl sokat reagálna - miután az elején leoltottam, hogy nem vagyok rá kíváncsi hogy miket kombinál össze, azóta ha szóba kerül bármi, amihez a páromnak is bármiféle köze lehet, általában hallgatásba vágja magát).

Fingom sincs, hogy lesz ebből normális kapcsolat. Még ha nem is lenne olyan elzárkózó (mert az esküvő óta drasztikusan stílust váltott: míg régebben mindig sértve érezte magát, ha nem kerestem olyan gyakorisággal ahogy ő elvárta volna, most általában kidumálja, ha felvetem hogy találkozzunk), részemről egyszerűen már kisebb gyomorgörcs vele minden érintkezés.

2023. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

"A párommal kapcsolatban meg végképp minden információt képes volt úgy kifacsarni, hogy egy alakoskodó önző disznóként jöjjön ki, aki csak kihasználni akar a pereputtyával együtt."

Ismerős, ugyanezt csinálja.

2023. aug. 22. 15:23
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék
2023. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
91%

Ha eljon, eljön. Viszont en ahogy tudnam tavoltartanam. Egy ismerosom eskuboen, apos mondott egy szep beszedet. Erre a draga anyos, a pasi anyja. Megjegyezte hát örülhetsz is h talaltal magadnak ilyen pasit. Volt siras a mennyasszony felöl. A következő hiszti pedig abbol volt, h a mennyaszony testvére aki cukrász, sütotte a tortat, 5 emeletes volt, emeletenként kulonbozo íz. De az anyos sajat tortat csinaltatott es hisztizett h az övéből senki sem evett. 8 ev utan hazasodtak. Azt hiszem az asszony irigy volt.

Igy csak arra akarok utalni, rossz erzes ha edesanya nem lenne ott, de meg rosszabb lenne ha negativat sugarozna egész nap. Evek mulva is emlekezni fogsz majd rá.

2023. aug. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
70%
Meg sem hívnám!, itt indulna. Felejtős - sőt, ilyen emberrel, aki hisztizik, csenddel büntet már rég nem tartanám a kapcsolatot.
2023. aug. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
88%
#27 Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Egyrészt valószínűleg bizonyos (elég nagy) mértékig kötődsz az anyádhoz akkor is, ha hisztis és szeszélyes (főleg ha még nem volt olyan rég a gyerekkorod), másrészt mégiscsak felnevelt, harmadrészt még ha ő maga káros módon viselkedik is, te nem akarod, hogy rajtad múljon a rossz viszony, meg akarod adni az esélyét, hogy eljöhessen a gyereke életének egyik legnagyobb eseményére.
2023. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
100%

Én mindenképp elmennék a gyerekemére.

A te helyedben viszont választás elé állítanám édesanyámat. Vagy eljön az esküvőre, elfogadja a választottad és onnantól magában tartja az ellenérzéseit, vagy nem kell elmenni az esküvőre és nem kell elfogadni de akkor el lehet felejteni téged is, ha nem tisztel téged annyira, hogy ne szóljon bele a magánéletedbe.

Tudom, utóbbi lehetőség neked is fájdalmas lenne, de felnőtt nő vagy és édesanyádnak semmi köze ahhoz, hogy te kivel képzeled el az életed.

2023. aug. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
28-as, teljesen úgy van, ahogy mondod. Nagyon szeretném, ha mindenki jól kijönne, de ez így lehetetlennek tűnik és én szívok az egésszel.
2023. aug. 24. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!