Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmennétek a gyereketek...

Elmennétek a gyereketek esküvőjére, ha nem kedvelnétek a párját?

Figyelt kérdés
Nemrég eljegyeztek. Anyám egyértelműen kimutatta, hogy nem örül és ebből lett egy veszekedés. Nem titok, hogy utálja a vőlegényemet. Megkérdeztem, hogy eljön-e egyáltalán az esküvőre és a válasz az volt, hogy nem tudja. Ez így normális? Ti hogy reagálnátok? Elmennétek a gyereketek esküvőjére akkor is, ha nem kedvelitek a párját? (23L)

2023. aug. 21. 21:30
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
73%

Mi lenne, ha élnétek a korábbi javaslatommal, és leválasztanátok a szertartás napot a lagzi napról?

Egy ismerősömék így csinálták, de ők meg azért, mert modern disco stílusú lagzit akartak, az meg az idősebb családtagok ízlésének, akik a hagyományos régi típusú lagzihoz szoktak, nem jött be. Így viszont a pár a barátokkal bulizott, de a többi családtag is ott volt az eskütételen. Ott meg nyilván ők csak "nézők", viselkedni kell. Esetleg egy kis svédasztalos vendéglátást lehet még a szertartás napra tenni az eskütétel után, szendvicsek, hidegtál, sütik, üdítő, aztán mindenki megy a dolgára.

Sokféle esküvőn voltam már, régebben kórusban énekeltem, és rendszeresen meghívtak ilyenekre, szóval nem csak egyféleképpen lehet házasodni. :-)

Egyébként több ismerős is mesélte, hogy bármi kell, terembérlés, ruha, étel, dekoráció, ha kimondod, hogy esküvő, akkor egy többszörös szorzót raknak az árra. Szóval még spórolnátok is, ha ketté választanátok. Én biztos, hogy külön választanám, ha házasodnék.

A szüleim fiatalkorában összedobta a falu a sütit és a vacsorát a sátoros lagzihoz, más volt, nem került egy vagyonba.

2023. aug. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
28%

Az attól függ mi az oka amiért nem szeretem a gyerekem párját. Ha pl tudomásom van róla, hogy rosszul bánik vele, veri vagy hasonló, netán alkoholista, drogos a pasi, akkor mivel mást nem tudok tenni, hogy kifejezzem az ellenérzéseimet, nem mennék el.

De ha csak szimplán nem szimpi, mert miért kellene minden embernek szimpatizálnia egymással, akkor ettől függetlenül elmennék.

2023. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
73%
Mert anyukád érzelmi intelligenciája és mentális érettsége konvergálnak egy meztelencsigáéhoz.
2023. aug. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!