Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Özveggyé válásom után újraháza...

Özveggyé válásom után újraházasodtam, a feleségem szépen bánik 13 éves lányommal, viszont többször kérte, hogy menjen aludni a saját szobájába este 10 óra felé, illetve nem engedi neki, hogy vele aludjon, ha én nem vagyok otthon, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

febr. 1. 13:43
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
90%
Egy 13 éves már nagyon nem kislány, közelebb van a kis felnőtt korhoz. Ne aludj vele, nem egészséges ez már
febr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
98%
Már nem kislány, 13 éves, már rég a szobájában kéne egyedül aludnia. Értem, hogy amiatt ragaszkodik így hozzád, mert elvesztette az édesanyját, de ettől még muszáj megtanulnia önállónak lenni, nagylány már!
febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, a lányod elveszítette az édesanyját. Az elsődleges szeretetforrását. Nem tudom, hogy mindez mikor történt, de minél kisebb korában, annál nehezebb volt/lesz neki ezt feldolgozni.

Gondolom, egy ideig (talán sokáig) eddig kettesben éltetek. És most az életébe lépett egy új "anyuka", a te életedbe pedig egy új nő/feleség.

Nem szeretne téged is elveszíteni, ezért furakszik közétek.

Ha a családban az a szabály, hogy 10-kor lámpaoltás van, akkor 10-kor lámpaoltás van.

De az estéket meg lehet tölteni tartalommal. Legyen egy idősáv, amikor csak vele foglalkozol. Közben nem nyomkodod a telefonodat és nem sasolod fél szemmel a tévét.

Meglásd, ha ő folyamatosan azt érzi, hogy az újranősülésed ellenére ő még mindig egy fontos szereplője az életednek, magától is el fog menni esténként aludni.

febr. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező: hidd el, jobb ha időben lefekszik a kislány aludni és nem tévézik, nem a felnőttekkel van egy szobában (kamaszok egyébként is szokták követelni a külön szobát), de legkésőbb kisgyerek korban rászoktatják a gyereket arra, hogy aludjon egyedül, önállóan...

Mindenkinek jobb így, a felnőtteknek is.

Nem kizárólag a házasélet miatt, hanem a leválás, határok meghúzása szempontjából is egy fontos dolog ez.

febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
100%

A lanyoddal napközben is tudsz foglalkozni. Suli után mondjuk,na meg itt a hétvége,szünetek. Pénztárca barát programok. Akár 3-asban,vagy 2 -Ben a lányoddal.

Igaza van határozottan a feleségednek. Mivel 4kor kel,és a lányodnak is pihenésre van szüksége hiszen iskolás. Ha nem piheni ki magát,nem tud koncentrálni. Itt te vagy a gyenge. Örülj hogy az asszony még nem kapott össze veled.

febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
97%

Nekem még 16 éves koromban is le kellett feküdni legkésőbb 22 órakor és ez így volt helyes, iskolaidőben, kialvatlanul nem lehet tanulni.

Feleséged maximálisan jót akar!

febr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
97%
És mikor fog külön aludni? Majd ha összeszed egy pattanásos köjköt 17 evesen majd 4-en alszotok? 😃
febr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

3 éve vesztette el az édesanyját a kislányom.

Míg élt az előző feleségem gyakranta esténként az ágyunkba is beengedtük, majd ment szépen aludni, időben, mert az édesanyja következetes volt!

A kislányom ragaszkodik az új feleségemhez, nagyon jó a kapcsolatuk egymással, megbízik benne, szereti őt.

Ő egycsupaszív kislány egyébként.

febr. 1. 14:54
 19/43 A kérdező kommentje:

Félreérthettétek amit írtam, a kislányom nem alszik velünk!

Csak néha mikor üzleti útra mentem szeretett volna az új feleségemnel aludni.

febr. 1. 14:56
 20/43 anonim ***** válasza:
92%
Persze, csak teljesen életképtelen lesz és 25-30 évesen is veletek fog aludni meg a pasiját is hozza 🤣
febr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!