Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én vagyok az egyetlen tini...

Én vagyok az egyetlen tini aki szereti a szüleit? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azt veszem észre a hogy az én korosztályomból szinte senki se szereti a szüleit. A barátaim mondják is de a többi osztálytársamon is észreveszem meg már hallottam tőlük is. Én viszont nagyon szeretem őket. Amiben tudnak támogatnak, ha van egy nehezebb időszakom akkor azt is segítenek átvészelni. Tényleg én vagyok az egyedüli a korosztályomban aki szereti a szüleit és támogató szülei vannak?

16/L



febr. 3. 07:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Hát persze, ez kétségtelen, a Földön élő több milliárd tizenéves közül te vagy az egyetlen ilyen. Megállapítottad magadról, hogy extrémen különleges vagy, de mit akarsz kérdezni?
febr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Hát, ha a gyakorit olvasom, igazat kell adnom a kérdezőnek
febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván nem az egyedüli vagy, de az is jusson eszedbe, h a legtöbb gyerek nem támogató környezetben él/nő fel. Toxikus szülők, alkoholizmus, agresszivitás. Sokaknak ez a mindennapok része. Legyél hálás, amiért a te szüleid normálisak ebben az elcseszett világban.
febr. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ehhez te is kellesz. Ha bezárkózol magadba, akkor a szüleid bármennyire is jófejek, nem tudnak segíteni.

Szülő vagyok, két hozzád hasonló korú gyerekkel. Nagyon jó velük a kapcsolatom. Ők is nyitottak a kommunikációra és elfogadják a segítségemet, ha szükségük van rá.

Szóval nem vagy egyedül 🙂

febr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Apám nélkül nőttem fel egy mentálisan súlyosan sérült anyával, így nehezített terep volt a fiatalkorom. Az unokatestvérem viszont egy kiegyensúlyozott, szerető családban nőhetett fel. Nyilván náluk is voltak családon belüli nézeteltérések, de mindent meg tudtak beszélni, odafigyeltek egymásra. Nagyon eltér az, hogy kinek mi adatik meg, milyen szülői háttérrel rendelkezik.

Mindig irigyeltem azokat, akiknek olyan jó viszonyuk volt a szüleikkel, hogy bármikor bármit elmondhattak nekik és megbíztak bennük. Becsüld meg őket, szerencsés vagy.

febr. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Tudod, a tinikor része a lázadás, tagadás, menőzés. Egyesek ilyenkor eljátszák a sanyarú sorsot, hogy milyen szar szüleik vannak. Meg ugye a tinikor szintúgy velejárója, hogy különbnek gondolod magad a kortársaidnál, mint ahogy te is eljátszod, hogy többmilliárd gyerek közül csak és kizárólag te vagy olyan, aki szereti a szüleit. Majd kinövitek a hülyeséget, nyugi.
febr. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem te vagy, ismerek ilyen tiniket.
febr. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

Vannak rajtad kívül is akik szeretetben nőttek fel, de szerintem több a diszfunkcionális család sajnos. Már csak azért is mert sok tényezőnek kell a helyén lenni és sajnos a rossz minták tovább "öröklődnek". Tehát bántalmazó szülők gyerekeinek nem igazán van más eszköztára, nem ismer mást, nem tudja hogy kell, hiába szeretné jobban csinálni a nevelést. Ezt sajnos saját magamon és a férjemen is tapasztalom.

Örülj neki ha támogató családod van. Nekem sajnos nem volt.

febr. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem a szüleimet egyébként gyerekként mindig verték otthon de rám soha nem emeltek kezet.
febr. 3. 13:22
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Jó neked, kérdező.


Én - mi úgy nőttünk fel, hogy saját vélemény kb nuku, a tanárnak akkor is iagaza van ha nincs, és én-tesóm biztosan elhallgatunk valamit, hazudunk, az nem is úgy volt, egyébként is "én vagyok az apád, nekem van igazam".


Igen, utáltam a szüleimet, mint a franc, mert nemhogy érzelmi támogatást nem kaptam, de egy jó adag lenézést és megalázást igen.

febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!