Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg kellene mondanom a szüleim...

Meg kellene mondanom a szüleimnek, ha diákmunkát vállalok egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Nem jogilag érdekel, még mielőtt felmerülne az ilyesmi, hanem morálisan.

Igazából nem tűnne fel nekik, hogy elmentem valahová, mert kollégiumban élek, nem megyek haza minden héten.


febr. 4. 11:54
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
7%
Igen. Nem is értem a kérdést.
febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell, miért kellene?
febr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
77%
De miért kell ezt el titkolnod előttük? Úgy értem nem kötelező elmondanod, de úgy gondolom a szüleid érdemelnek annyit, hogy megtiszteled őket azzal, hogy elmondod, mi történik veled.
febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
96%
Az engedélyük nem kell hozzá. Rajtad múlik, hogy megmondod vagy nem. De szerintem ezt bátran meg lehet mondani, nem hiszem, hogy lenne kifogásuk ellene. Miért félsz?
febr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

Nem félek. Az a baj, hogy folyton nehezményezik, hogy túl sokat költök, miközben mindenből a legolcsóbbat veszem, nem járok szórakozni kb soha, káros szenvedélyem, velük ellentétben nincs. Ha meg megkérdezik kb 4 hetente, hogy mennyim maradt, akkor megy a szájhúzás, hogy mégis mire ment el ennyi. (100 ezret küldenek kb 4 hetente, abból 35 megy el fixen arra, hogy bérlet+kollégiumi díj, szorgalmi időszakban 35 ezer az ösztöndíjam, vizsgaidőszakban nincs.) Soha nem nullára jövök ki, meg nem kell hamarabb kérném, hogy gáz van, de mindig megy a szájhúzás, hogy "csak ennyi maradt".

Szeretném végre megengedni magamnak, hogy időnként vegyek magamnak egy könyvet, hogy ne kelljen kamu indokokra hivatkozva lemondani mindig, ha valaki elhív valahová.

Viszont ha megmondom hogy van fizetésem, akkor gyanús, hogy majd azzal is úgy el kell számolni, mint az ösztöndíjjal, és megint annyival kevesebbel támogatnak. Én meg ott leszek ugyanannyi pénzzel, ugyanannyi cseszegetéssel meg több belefeccölt energiával.

febr. 4. 12:17
 6/39 anonim ***** válasza:
11%
Ha tamogatnak anyagilag, evidens hogy elmondod. Mondjuk nekem anélkül is alap lenne
febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
69%
Az nem lehetséges, hogy nekik megterhelo ez az összeg, amit havonta neked adnak?
febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

#7 Nem tudom, nem avatnak be.

(Mondjuk én a helyükben inkább leszoknék a napi egy-két doboz cigiről, ha akkora gond lenne, mind a ketten annyit szívnak. Szerintem többet visz el, meg árt is.)

febr. 4. 12:34
 9/39 anonim ***** válasza:
18%
Mond nekik hogy adjanak több pénzt hogy ne kelljen egyetem mellett dolgoznod.
febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
27%

Ha megvan a bizalmi bázis, ami az én olvasatomban egy szülő-gyerek relációban meg kellene, hogy legyen, akkor tájékoztathatod őket.

De aranyos poén lenne, ha netán azért tartanád titokban, hogy valamivel meg is leped őket, amit abból veszel majd. De sajnos kívülállóként nem tudom, hogy milyen a viszonyotok egymással.

febr. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!