Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg kellene mondanom a szüleim...

Meg kellene mondanom a szüleimnek, ha diákmunkát vállalok egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Nem jogilag érdekel, még mielőtt felmerülne az ilyesmi, hanem morálisan.

Igazából nem tűnne fel nekik, hogy elmentem valahová, mert kollégiumban élek, nem megyek haza minden héten.


febr. 4. 11:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
70%

"(Mondjuk én a helyükben inkább leszoknék a napi egy-két doboz cigiről, ha akkora gond lenne, mind a ketten annyit szívnak. Szerintem többet visz el, meg árt is.)'


Mondjuk ha az én gyerekem lennél és az én pénzemet akarnád beosztani, miközben havi 100ezret kapsz tőlem, másnaptól már megoldhatnád egyedul az életed, az biztos.

febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
64%
Azt akartam írni, hogy a kapcsolatotoktól függ. Ilyen helyzetben nem mondanám el, de ha dolgoznék, nem is fogadnék el havi 100ezret, inkább a kollégiumi díj, bérlet összegét, meg némi pénzt alap menza kajára, tehát 60-70 körül. Azzal el is számolnék, a többivel nem (szerintem ennyi támogatást jogosan vársz el, ha még nem vagy 25 éves és nappali tanulsz). És vagy nem mondanám el, hogy dolgozom, vagy nem kötném az orruk rá a fizetésem. De én sem turkálnék a zsebünkben, hogy cigire költenek-e vagy sem. Értem, hogy káros, de ez meg az ő pénzük, az ő döntésük, te se számoltasd el őket.
febr. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
#11 Nem mondom nekik, hogy mire költsenek. Én arra céloztam, hogy nem tudom, hogy van-e anyagi gond, nem avatnak be, de ha lenne gond, csökkenteni kéne a kiadásokat akkor én a HELYÜKBEN a dohányzásól szoknék le/csökkenteném. Miért nem gondolhatom ezt MAGAMBAN? Hol írtam olyat, hogy a "sokat költök" vádra az a reakcióm, hogy "nem érdekel, szokjatok le a cigiről", vagy valami hasonlót? Ja, sehol.
febr. 4. 13:13
 14/39 anonim ***** válasza:
88%
Ne mondd el, mert el leszel számoltatva azzal is
febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
94%
Ha felmerül, hogy ilyet ne mondj el nekik, akkor felesleges...
febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
93%

Ez is elég buta kérdés a maga nevében.

Erre nem lehet jó választ adni, neked kell tudni mi az amit meg tudsz és mi az amit nem.

Én megmondom, mert vagyok olyan jóban a szüleimmel, hogy mindent meg tudunk beszélni.

De ha nem vagy olyan jóban akkor nem, ilyen egyszerűen triviális ez a válasz...

febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
39%
Nem akarsz lebukni a melóval, hogy aztán eless a havi 100tól. Hát te tudod.
febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
77%
Miert kene elmondanod? Nem eleg a 100 ezer, hat kiegeszited magadnak. Nem toluk kersz tobbet. ;-)
febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
94%
Ez esetben nem feltétlenül mondanám el, viszont nagyon szorgalmasan raknék félre a fizetésemből, arra készülve, hogy ha vagy kiderül, vagy egyszer elmondom, akkor azt lássák, hogy igenis tudok bánni a pénzzel, nem pedig 100 ezer helyett 250 ezret költöttem havonta. Amúgy is tök jó lenne gyűjtögetni egy kis alapozásnak az önálló életre, hogy egyszer legyen kocsid vagy akár lakásod.
febr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
23%

Az felmerült benned hogy azért nem avatnak be az anyagihelyzetükbe mert nem akarnak vele terhelni,hogy csak a tanulásra koncentrálj? De amúgy kb tudod hogy mit dolgoznak abból azért tudsz következtetni

De ahogy látom te azt a választ várod hogy ne mond el és ugyanúgy kapd a lovét a szülőktől

febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!