Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg kellene mondanom a szüleim...

Meg kellene mondanom a szüleimnek, ha diákmunkát vállalok egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Nem jogilag érdekel, még mielőtt felmerülne az ilyesmi, hanem morálisan.

Igazából nem tűnne fel nekik, hogy elmentem valahová, mert kollégiumban élek, nem megyek haza minden héten.


febr. 4. 11:54
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
79%

Valoszinu nekik sok a havi 100.000 nem ertem mit takar, hogy nem avatnak be? Rakerdeztel mennyi a beveteluk es tudod mennyi megy el otthon a rezsire. Ok fizetik a neted vagy teloszsmlad is?

A helyedben egyrészt kerek perec rakerdeznek pl anyukamnal, hogy anya mennyibol jottok ki egy honapban, hogy tudtok nekem is még adni 100.000-et ezt hogy gazdalkodjatok ki? Es hatha kiderulnek e reszletek.

Masreszt megkerdeznem ezzel egy idoben, hogy anya legyszi mondj takarekossagi tippeket, mert sajnos 4 hetre a kollegiumban keves a 100.000 minusz...azaz 65 ezer a kajara es ..még mire?

Harmadreszt: ha a tanulasnak nem megy a rovasara persze menjel diakmunkazni es ne mondd meg otthon. Legalabbis, amig nem latod mukodik-e es van-e benne rendszeresseg.

Ugyanis, ha csak havi egyszer egy hetveget bevallalsz es kapsz tizenezer forintot en nem mondanam el otthon.

Ha viszont ossze tudod hangolni es a kovetkezo vozsgaidoszakod megvan dolgozgatas mellett is es ugy erzed elmondanad otthon, akkor hakra.

viszont arra figyelj kuldheznek az allando cimedre mindenfeleket es akkorrajonnek es kiakadhaznak. Tehat ha belevagsz akkor figyelj az adatsidra

febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

#21 Azt takarja, hogy nem avatnak be, hogy ha rákérdezek bármi ilyesmire, akkor az a válasz, hogy semmi közöm hozzá. Ezen már túlvagyunk. Megbeszélés nincs, csak a kijelentés, hogy majd úgy adnak pénzt, ahogy jónak látják. A kb 4 hetente 100 azt takarja, hogy 4 hetente megyek haza, ha hazamegyek, akkor lecsekkolják, hogy mennyi van a számlámon, ha túl kevés, akkor szájhúzogatva utalnak, ha nem, akkor majd akkor, ha következő hazautazásomkor. Tehát, ha nem találják túl kevésnek, akkor nem utalnak, majd csak legközelebb, akkor viszont muszáj vagyok hazamenni 2 hét után, akkor is panaszkodások közepette utalnak. Ez nem fix havonta 100 ezer, hanem "amikor jónak látják, akkor", azért írtam, hogy kb 4 hét, mert többnyire annyi, de amúgy nem lehet ezzel számolni, és akármennyit költöttem megy a "dehát ez túl sok", akár 4, akár 6 hét telt el. És ez vizsgaidőszakban is ugyanannyi, amikor nincs ösztöndíjam.

Netet/telefonszámlát nem kell utánam fizetni. Mobilnetem nincs, feltöltőkártyás vagyok, évi egyszer 3000 forint elég szokott lenni.

Kaján kívül higiéniai termékekre kell költenem még, amit eléggé meg tudja dobni az, hogy nőnemű vagyok, és menstruálok, meg ha hirtelen kell valami, akkor azt is a szüleimtől kapott összegből kell kigazdálkodni (füzetek, nyomtatás, meg ilyenek). Az étkezést meg remekül meg tudja dobni a gluténérzékenység.

febr. 4. 16:06
 23/39 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés és a kérdező kommentjei tökéletes példái annak, amikor egy szülő a gyereke lelkiismeretén és lojalitásán úgy játszik, mint egy zongorán, a gyerek meg egyre jobban összezavarodik és már attól bűntudata van, ha arra gondol, hogy önálló pénzügyei lesznek.

Nálunk is pontosan ugyanez volt a helyzet, soha nem tudtam, mennyiből élünk, hogy mennyi egy villany/gázszámla. Úgy költöztem külön, hogy fogalmam sem volt, mennyiből lehet havonta kijönni egy albérletben, minden ilyesmire irányuló kérdésemre lehurrogás volt a válasz, hogy ,,ha baj van, majd mi segítünk". Soha nem kértem semmire és ha adtak is, igyekeztem visszautasítani (nem mindig sikerült), mert nem akartam teher lenni. Namost ez tizenévesen még jó is volt, mert önállónak és keménynek éreztem magam, később meg addig fajult a téma, hogy voltak olyan, rendszeresen visszatérő, hetekig tartó epizódjaim, amikben kényszeresen azon gondolkodtam, hogyan tudnám úgy megölni magam vagy elköltözni nagyon messzire (hiszen minden szempontból nagy terhet jelentek, ha teljesen leválok, akkor meg érzelmileg bántalmazom őket, legalábbis akkor nagyon mélyen ezt éreztem), hogy ne okozzak a szüleimnek lelkiismeret-furdalást és fájdalmat.

Ja, a pénzügyi tudatosság nagyfokú hiánya (mlm benyelése, dohányzás, hülyeségek vásárlása) nálunk is játszott.

Amikor külön költöztem huszonévesen, akkor is folyamatosan ment a nyomásgyakorlás, hogy miért teszem ezt.

Az ilyen szülőknek egyféle identitása van, az, hogy ők szülők. Emiatt nem akarják elfogadni, hogy a gyerekük felnőtt ember lett és onnantól manipulációra alapozva nem fog működni a dolog, így végül a nyílt kommunikáció helyett megy az ügyeskedés, a kontroll meg a titkolózás, hogy minél tovább gyerekszerepben tartsák a már felnőtt és önállósodó gyereküket. Másképp fogalmazva, anyagi helyzettől függően simán megér az ilyeneknek pár ezertől akár több tízmillióig terjedő összeget az, hogy a gyerek fixen le legyen kötelezve nekik, utána meg az ilyen gyerekek írnak ki kérdéseket ide arról, hogy normális-e, ha a szüleik tönkreteszik a párkapcsolatukat, munkájukat, ambícióikat, a válaszolók közül meg az egybites droidok bőszen bólogatnak, hogy ,,de hát kaptál tőle kaját/pénzt/lakhatást/vizet, szóval fogd be". Ez egy annyira elterjedt dolog Magyarországon, hogy igen nagy részben emiatt nincs gazdaságilag és politikailag ütőképes fiatal generáció, mert 10 gyerekből legalább 6 a szüleivel és saját magával marakodik, amiért felmerült benne valaha is, hogy ténylegesen saját élete legyen.


Kérdező, senkinek semmi köze a jövedelmeidhez. Az, hogy a szüleidtől mire mit hogyan fogadsz el, az egy teljesen külön téma. Senkinek nem tartozol öngyilkossággal (lassúval sem!) és önszabotázzsal sem. Csinálja ezt magával az, aki egy másik embertől várja el.


HuszonXF

febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
8%
Nekem 20 éves gyerekem van, aki még otthon lakik. Nem tudja és nem is fogja tudni, mennyi a bevételünk. Azért nem, mert valóban semmi köze nincs hozzá. Annyira gyerek még fejben, hogy az valami őrület. Nincs tisztában a pénz értékével. Annak ellenére nincs vele tisztában, hogy kicsi kora óta van zsebpénze, plusz 13 éves kora óta dolgozik is. Jelenleg a heti keresete anyni, amennyi nekem a másodállásomban a havi kerestem. Örülök neki, hogy jól keres, egy pillanatig nem sajnálom tőle. Attól kapok agyverzest, hogy mire költi. Hozzáférésem vana szamlajahoz, így látom, hogy mindennap McDonalds, ételrendelés, mellé ruházat, amit amúgy nem hord. Nulla megtakarítása van. Konkrétan nulla, tehát egyik heti fizetesetol a másikig konkrétan minden pénzét elkolti.
febr. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
83%
24-es, hogy várod el a gyerekedtől, hogy pénzügyileg tudatos és felnőtt legyen, ha kizárod abból, hogy tanuljon pl. pont tőled?
febr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
80%

#24 Értjük, hogy a te szülői hozzáállásod is inkompetens, de ennek mi köze a kérdéshez ezen kívül?

A kérdezőnél kb minimumon nyomorgás van nulla szórakozással, a fiad meg össze-vissza szórakozik, miközben mindent megkap, ami kell. Nagy a különbség.

Mellesleg ha a 20 éves még gyerek, és nem fogyatékos, akkor te cseszted el. Ennyi idősnek egyébként meg nem kéne nézegetni a számláját.


Kérdező!

Ha neked "nincs közöd" a szüleid azon anyagi dolgaihoz, ami téged nem érint, akkor fordítva nekik sincs a tieidhez közük. Ők nem így gondolnák, de tojd le. Csak figyelj arra, hogy ne derüljön ki.

Abból ítélve, hogy úgy írod, hogy megnézik, azt feltételezem, nincs hozzáférésük a számládhoz, hanem meg kell mutatnod. Nem tudom, hogy végösszeget néznek, vagy teljes tranzakciós listát, amikor lecsekkolnak.

Ha tranzakciós listát, vagy ha mégis hozzáférésük van akkor nyis másik számlát és oda kérd a fizut. Ha végösszeget nézik , akkor még csak vegyél le kp-t, oszt heló. Meg ne kérj semmi levelet otthonra.

febr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
83%

kerdezo, mivel tisztaztal meg par dolgot igy mar biztos, hogy azt mondanam ne szolj es kezdj dolgozni, de a tanulas rovasara ne menjen! es kulon uj szamlat kell nyitnod mert keszpenzben nem adnak mar fizetest...


21 voltam

febr. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam el. Minek? Egyetemista voltam, felnőtt, eljártam diákmelóra. Mit kell ezen beavatni a szülőket?


Annyit mondtam, hogy mától ne támogassanak anyagilag, mert van keresetem.

febr. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
83%

24-es, mi az, hogy NINCS KÖZE HOZZÁ??? Te magadnál vagy??? Még szép, hogy van hozzá köze, mivel veletek él.


Az meg, hogy "annira gyerek fejben" - elég szomorú, hogy így nyilatkozol róla. Látszik, hogy szrba nem nézed őt. A helyében már rég leléptem volna, mert kontrollmániás hlye vagy, épp, mint a mostohaanyám.

febr. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
17%

Akkor minden kötözködni kívánónak:


1. A válaszom a 23. hozzászóló kommentjenekmerre a részére reagalt: "Nálunk is pontosan ugyanez volt a helyzet, soha nem tudtam, mennyiből élünk,..."

2. A gyerekem 3 éves kora óta kapott zsebpénzt, hogy megtanulja kezelni.

3. Nem Magyarországon élünk, itt az iskolában is tanuljak a penzugyeket.

4. Annyit tud a bevételekről amennyit tudnia kell: azt, hogy az én másodállásomban annyit keresek, amennyit ő a saját főállásában egy hét alatt. Azt nem tudja, hogy mennyi az összes bevételünk.

5. Tudja, mennyi a villanyszamla, és a fix költségek, tisztában van azzal is, mennyibe kerül a heti bevásárlás.

6. Nos, kedves 29, miután nem ismered a gyerekem, én meg igen, én joggal nyilatkozhatom róla, hogy gyerek még fejben. Veled ellentétben én ugyanis tudom, hogy az. Vagy szerinted amúgy az, aki kiad heti 600 eurót McDonaldsra meg étel rendelésre az felnott?

7. Nem tudom miből szűrted le, 29, hogy kontrollmanias lennék. Kérlek fejtsd ki.

8. Az ajtó nyitva, bármikor elkoltozhet.

febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!