Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam, aki 6 éve megszakított...

A fiam, aki 6 éve megszakította velem a kapcsolatot, jelentkezett, hogy segítség kellene neki. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
6 éve nem beszéltünk, az unokáimat eltiltotta tőlem. Az egyiket egyszer láttam messziről, a másikat egyszer sem. Most felkeresett azzal, hogy válófélben van és hónapok óta albérletben lakott. De most munka nélkül maradt, így jönne haza, a szülői házba egy időre. Nem tudom mit kellene reagálnom erre, biztos vagyok benne, hogy van értelme újrakezdeni a dolgokat, újra élni azt a rossz időszakot. De jelenleg nincs hová mennie, sajnálom, de nem tudom mi lenne a legjobb döntés.
márc. 1. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 anonim ***** válasza:
25%

"Ha leírnád, hogy miért szakadt meg a kapcsolat köztetek, mi volt az oka, kinek a hibája volt, ..."


Nem mindegy? 6 évig nem érdekelte a szülője, most is csak az érdek vezérli. Mindegy, ki volt a hibás.

márc. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/88 anonim ***** válasza:
88%
21-es: azért nem egy olyan sztorit olvasni itt is, ahol a hozzászólok mindegyike azt javasolja a gyereknek, hogy (ilyen vagy olyan okokból) szakítsa meg a szülőjével a kapcsolatot és ne engedje neki(k) látni az unoká(ka)t. Volt közte olyan sztori, amivel egyetértettem, volt olyan is, amit szerintem egy határozott, nyílt kommunikációval rendbe lehetett volna tenni, erős túlzásnak éreztem a teljes kapcsolatmegszakítást, eltiltást. A kérdező egy szót nem ír az okokról. De bármi volt is az ok, még ha a kérdező úgy is gondolja, hogy ő aztán SEMMI okot nem adott erre (még az is elképzelhető, hogy így van), én egy beszélgetésbe legalábbis beleegyeznék, ahogy itt többen javasolták, aztán majd onnan lehet továbblépni (ha lehet). Nem más farkával verem a csalánt, én fordított helyzetben voltam így, segítettem az engem kvázi kitagadó szülőnek, anyagiakban és máshogy is, hosszú éveken keresztül, és bár voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, lehet okosabb lett volna nemet mondani, végső soron, most hogy már meghalt, nem bánom, hogy végül úgy döntöttem, ahogy, mert nem maradt elszámolnivalóm a lelkiismeretemmel.
márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ, hogy szereted-e.
márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
36%
#22 jogos amit írsz de azért tényleg nem mindegy hogy ki volt a "ludas" illetve ő tiltotta el az unokától a kérdezőt biztos hogy ez nem egy fekete fehér dolog mindenesetre egy beszélgetést megérne legalábbis tisztázni hogy miért alakult így
márc. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 anonim ***** válasza:
78%

Költözés előtt mindenképp egy nagy beszélgetés szükséges lenne. Ki, miért, hogyan mit csinált, ki bocsát meg a másiknak, mi lesz a folytatás, rendezés, stb.

Azért azt lássuk be, akármi is történt, egy gyerek mindig az anya gyermeke marad. Nekem még pici fiaim vannak, de felnőttként nem tudnának olyat tenni, amit ne bocsátanék meg. Ha a két fél úgy dönt hogy ez rendbehozható, akkor az az.

márc. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/88 anonim ***** válasza:
24%
Nem is értem a kérdést. Mert ez nem kérés. A szülő nem a saját sebeit nyalogatja, hanem segíti a gyerekét, ha annak segítségre van szüksége .
márc. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem hallgass az első megérzésedre, azaz, hogy mit sugallt a belső hang.

A te fejed ismeri legjobban a részleteket, így te tudod meghozni a legjobb választ a kérdésedre a! Mi nem ismerjük a részleteket. A fejünk meg egy szuper intelligens számítógép aki nem csak racionálisan működik hanem emocionálisan, azaz összegzi az össze benyelt információt és a szerit ad neked egy szuper tiszta választ!


Ne érdekeljen mások meglátása ők nem ismerik a te nézőpontodat!

Ha ellent mész a belső sugallatoddal akkor rövid távon szenvedni fogsz hosszútávon meg megbetegít!

márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
66%
Mindegy ki és mit csinált. Ha a szülő volt xar és a gyerek joggal döntött úgy, hogy nem akarja vele a kapcsolatot tartani, akkor most se akarja, amikor a segítsége kellene.
márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
71%

28-ra:

Ugyanígy gondolom én is.

Ha a gyerek jogosan szakította meg a kapcsolatot, jogosan tiltotta el a kérdezőtől az unokáját, akkor ettől a rosszindulatú szülőtől miért kér most segítséget?

Ha meg ő is sáros volt mindebben, akkor meg nem úgy kéne, hogy akkor akar békülni, amikor jól jönne a szülője segítsége.


Én ismertem egy ilyen férfit, akit az apja teljesen igazságtalanul kitagadott. Ők mindig írtak képeslapot karácsonyra, húsvétra, születés- és névnapokra, de sose jött válasz. Aztán egyszer csak jött egy hosszú levél. Az édesanyja írta, hogy meghalt a férfi édesapja és ő (az anya) békülne. A férfi egész családját felpakolta és örömmel indultak édesanyjához. Nyilván az anyja nem tagadta volna ki sosem, csak gyenge volt ahhoz, hogy a férjével ellenkezzen. De amint megszűnt a lelki nyomás (lelki terror), azonnal föl akarta venni a kapcsolatot. És természetesen föl se merült, hogy azért írna a fiának, mert neki segítségre van szüksége.

márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
87%

Persze, eddig jó volt minden és nem kellettél neki, unokáidat sem engedte közeledbe és gyakorlatilag eldobott int egy darab rongyot. Most hogy gáz van nála, mert folyamatban van a válás, albérletben éldegélt, most kitudja hol, munkáját elvesztette és persze hogy az utcán kötne ki, most meg jó lennél hogy szépen oda becuccoljon és eléldegéljen, aztán ha talpra áll akkor ugyan ez lesz ismét.....


Ilyenkor kell megkapja azt a nagy pofont persze nem szó szerinti pofonra gondolok, bár az sem ártana, de vegye észre magát. Elcseszte, így járt.

márc. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!