Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam, aki 6 éve megszakított...

A fiam, aki 6 éve megszakította velem a kapcsolatot, jelentkezett, hogy segítség kellene neki. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
6 éve nem beszéltünk, az unokáimat eltiltotta tőlem. Az egyiket egyszer láttam messziről, a másikat egyszer sem. Most felkeresett azzal, hogy válófélben van és hónapok óta albérletben lakott. De most munka nélkül maradt, így jönne haza, a szülői házba egy időre. Nem tudom mit kellene reagálnom erre, biztos vagyok benne, hogy van értelme újrakezdeni a dolgokat, újra élni azt a rossz időszakot. De jelenleg nincs hová mennie, sajnálom, de nem tudom mi lenne a legjobb döntés.
márc. 1. 12:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
60%
50, tök mindegy. El hagyta? El! Akkor? Most menne, mert bajban van, de ha nem lenne, tojna most is a fejére. Nincs jó ok. Nincs, ahogy arra sem, ha a szülő eldobja a gyereket. Ugyan ez fordítva is igaz. Elhagytam, nem kellett jó módjában, akkor a kaki a se számítson rá. Jobban jár mint egy olyan gondolkodású gyerekkel, aki kihasználná.
márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
41%

51-essel értek egyet.

Most ha a gyerek szemszögéből fogalmazom meg: Ha az anyám egy szar alak, akkor miért is akarnék segítséget egy szar alaktól? (Ennyi jellem szorulhatna a felnőtt gyerekbe, ez a véleményem).

márc. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
46%

Normalis, hogy azért akar segítseget, egy “szar alaktól”, ahogy itt sokan ismétlik ugyanazt a kérdést, hogy miert akar segítséget, ha eddig nem tartotta a kapcsolatot ?

Úgy látszik, a probléma ami felvetődik, meghaladja a válaszolók agyi kapacitását.

Nos, ha most segísteget kér , egy anyától akitől elzárkózott 6 évig, okkal gondolom, akkor AZÉRT TESZI, MERT MOST NYILVÁNVALÓAN EGY KÉTSÉGBEESETT HELYZETBEN VAN, AHOL MAR A DARABOLÓS GYILKOSTÓL IS KÉRNE HA TUDNA.

Ez ennél nem nehezebb

És a válaszolók többsege írja, hogy “én nem engedném vissza az életembe” összetévesztik a kategóriát, azt hiszik ez olyan mint a párkapcsolat.

Nem hív a döngölőd 6 évet, nem engeded vissza az életedbe. Logikus. De itt a GYEREKÉRŐL VAN SZÓ.

És nagyon nem ugyanaz a helyzet.

Ezt aki nem fogja fel, az IQ ja akkora, mint a testhőmérséklete!

márc. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
73%
53 okoska. Elhagyta! Bezzeg ha az anyja hagyja el, akkor az lenne, hogy szar anya, nem érdemel bocsánatot. Nem párkapcsolat, de nem ír rongy.
márc. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy elhagyta? A baszókája volt? Nem tömte 6 évet ? Hogy lehet valaki ilyen korlátolt es meg veleményt is mond!
márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
0%

És mondjuk egy anya nagyobb felelősseggel tartozik a gyereke iránt, mint fordítva.

Igen, ha az anya szakítsa meg a kapcsolatot, rosszabb megítélése van, mintha a gyerek szakítaná meg. Ez nem egy egyenlő, haveri kapcsolat

márc. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
50%

Itt objektív véleményt senki nem tud alkotni addig amíg nem tudjuk hogy mi vezetett idáig

De mivel a kérdező nem reagál (szokás szerint) addig jó tanácsot nehéz adni

márc. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
72%

"Szóval, mi az ok, amiért hátat fordított nektek???"


Fogd mar fel, hogy tökmindegy. Lehet apuka pedofil és az unokat nézte ki, lehet anyuka az összes vagyonát ráiratta a macska menhelyre, lehet azt akarták, hagyja ott a párját, lehet azt, hogy soha ne viseljen kék inget. MINDEGY. A gyerek akkora problémának érezte, hogy 6 évig nem beszelt q szulojevel, akkor most se kelljen neki, akkor most is l3gyen akkora probléma, hogy a segitsege se kelljen.

márc. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
56,ha nem is haveri, de egyenlőnek kellene lennie.
márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
59 es, a szulőt kicsit mindig nagyobb felelősség terheli. De ez mar kesz maunika show ahol a gyerek kell nyalja a szulő segget
márc. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!