Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hazudnak a szüleim...

Miért hazudnak a szüleim másoknak erről?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szüleimmel élek még de nem sokáig már, anno azért költöztem vissza hozzájuk mert a nagymamámat én kellett, hogy ápoljam aztán sajnos apukám is lerobbant így besegítek.

Nemrég az édesanyámat hallgattam, hogy a szomszédunkal beszél és azt mondja, hogy mindent ő csinál ami nem igaz, majd többeknek is azt hazudta nekem csak tanulni kell ez a dolgom...

Én mosok, főzök, takarítok akkor is ha esti sulim van és az anyám úgy állít be másoknak mintha egy semmirekellő lennék.

Miért jó azt hazudnia, hogy ő csinál mindent?

Nem szólok nekik de albérletet keresek és elköltözöm.

A szüleim nagyon megalázóan beszélnek rólam de nem értem miért, mindenbe beleadok és mindent megteszek akkor miért nem vagyok elég jó?

26N



márc. 2. 17:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
Majd akkor jön rá, ha elköltöztél, és valóban minden rámarad. Tapasztalat.
márc. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Amikor nem éltem velük sem jött rá...

Valóban azt gondolja én semmit sem teszek, természetesen elköltözöm de kisvárosban élek é itt nehezebb albérletet találni.

márc. 2. 19:33
 13/23 anonim ***** válasza:
89%
De akkor nem is kellett ápolnia nagyanyádat, sem apádat. Bevallani nem fogja, de rájön, hidd el.
márc. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%

A szomszéd véleménye nem érdekelne, de azt nem viselném el, ha a rokonom a tényekről a szemembe hazudna. Megkérdezném tőle: Anya, tegnap én főztem? Csak igen lehet a válasz, ha te főztél. Tegnap takarítottam? (konkrétan, annak a tevékenységnek a megjelölésével, aminek van látható jele is, hogy ne tudja letagadni). Erre is csak igen lehet a válasz, ha te takarítottál. Amikor mosol, utána megkérded: Anya, én pakoltam be és ki a gépből, én teregettem? Csak igen lehet a válasz, ha te csináltad. Amikor a mamának ezt és azt kellett csinálni, én csináltam, igaz? Csak igen lehet a válasz stb. stb. stb. Nekem ennyi elég lenne.

Ha nemet mond, akkor baj van a fejében szegénynek, nem ura önmagának.

márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14

Amikor felteszem neki ezeket a kérdéseket nem igen a válasz hanem az, hogy nem veszem észre ő mit csinál egész nap gürcöl már nem bírja mert csak 55 éves már hát mit várok el én tőle?

márc. 2. 19:56
 16/23 anonim ***** válasza:
89%
55 éves? Na, akkor hallgathatod még vagy 40 évig ugyanezt. Gyorsan költözz amint találsz valamit. Majd onnan váltasz jobbra, így nem jó élni.
márc. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%

15: újra megkérdezném, a végén pedig hozzátenném, hogy igen vagy nem? Ha kell 2x, 3x. Rámutatnék az elkészült ételre, ezt én főztem, igaz?

(Amúgy miért kérdezi, hogy hát mit vársz el te tőle? Logikátlan. Annál inkább ragaszkodnék hozzá, hogy váladzoljon az eldöntendő kérdésre, hogy igen vagy nem?)

Ami konkrét, látható munkát csináltál, mutass rá, és kérj egy igent, miszerint igen, lányom, te csináltad. Ezt is, igen vagy nem? És ezt is, igen vagy nem?

márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

Apám ugyanez, aki elitta az agyát. A különbség az, hogy nem lakik velünk és csak potyázni jár hozzánk. Semmi köze sem lenne semmihez, de össze akar ugrasztani anyummal. Ami nem fog menni neki. :-) Már el kellett volna tiltanunk. (Párommal együtt hárman vagyunk.)


35/F

márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

18

Ez mondjuk teljesen más helyzet mint az enyém, de ez sem jobb. 😕

márc. 2. 20:51
 20/23 anonim ***** válasza:
89%
Anyád vetítette előre ezt: mindent ő csinál? Tessék parancsolni, ha ezt hazudozta, váljon is valóra neki. Majd akkor rájön, hogy hol lakik az úristen. De nyugi, fog panaszkodni ígyis-úgyis, mert az ilyen embernek akkor se lennél elég jó, ha milliárdos lennél és beköltöztetnéd a pıcsáját egy ezer négyzetméteres villába az olasz tengerparton.
márc. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!