Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedjem, hogy kifizesse a...

Engedjem, hogy kifizesse a gyerek a nyaralás rá eső részét?

Figyelt kérdés

Tőlünk külön elő,25 éves, saját fizetéssel rendelkező fiam jön velünk nyaralni egy komoly költségekkel járó nyaralásra.

Normális ,ha engedjük, hogy a saját részét ő fizesse?


márc. 12. 17:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Én nem engedném, ha lenne pénzem állni a részét.
márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Nekem fiatal felnőttként jól esett, hogy tudom magamnak finanszírozni az ilyen dolgokat. Szóval én hagynám, hogy fizesse a részét, de az általam rá szánt összeget félretenném neki és mondjuk szülinapra, vagy karácsonyra egy nagyobb ajándékot adnék neki, vagy valahogy visszajuttatnám neki azt az összeget.
márc. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Engedném, ha ő szeretné. Ez is az önállósodás egy része, hadd élje meg.
márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Én boldog lennék ha a gyerekemet el tudnám vinni komolyabb nyaralásra. Nem kérném el az árát.

Viszont ha nagyon ragaszkodik hozzá, engedném hogy fizesse.


Ahogy fentebb is írták, sok féle képpen lehet kompenzálni. Szülinapjára vissza adnám így vagy úgy. Vaagy...

A nyaraláson akkor mindenkinek fizetném a kaját, vagy programot.

márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
ENgedd, ha akarja. Ezer alkalmad lesz visszajuttatni hozzá. (lakás, házasság, gyerek...)
márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha én hívtam meg, akkor nem. Vagy kompromisszumot kötnék, pl lenne olyan vacsora vagy program, amire meghívhat minket. Ha eleve úgy volt megbeszélve, hogy mi megyünk nyaralni, és ő szólt, hogy jönne velünk, akkor engedném.
márc. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Engedném. Ő így akarja kifejezni, hogy független, önálló ember.
márc. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%
Jól is nézne ki, ha megtiltanám neki... ên nagyon megalázónak érezném.
márc. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mivel külön él, így egyértelműen normális. De attól függetlenül fel lehet neki ajánlani, ha olyan az anyagi helyzet és valamiért meghívás kerül képbe. Vannak ilyenek az életben ajándékként, hogy "erre elhívlak és én fizetek". Megint más dolog, hogy van-e összeillő alkalom.

Illetve én úgy is álltam magamnak, hogy anyummal maradtam és apámmal együtt mentünk. Senki nem hívott meg senkit. Most az más téma, hogy ő nincs jó helyzetben. De ha jó is helyzetben volna, nekem akkor már eszembe nem jutott volna másképpen. Ha a szüleim meghívnának, akkor viszont sértődés nélkül elfogadnám vagy valamilyen más bizniszes megállapodás lenne.


35/F

márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

*De ha jó helyzetben is volna...

Néha hogyan keveri össze a szavakat?...

márc. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!