Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedjem, hogy kifizesse a...

Engedjem, hogy kifizesse a gyerek a nyaralás rá eső részét?

Figyelt kérdés

Tőlünk külön elő,25 éves, saját fizetéssel rendelkező fiam jön velünk nyaralni egy komoly költségekkel járó nyaralásra.

Normális ,ha engedjük, hogy a saját részét ő fizesse?


márc. 12. 17:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem engedte anyám. Ő találta ki, ő szervezte az utat és így nem fizettük részletekben a szállást. Ott viszont az éttermi vacsorát vagy belépőket fizettük a (most már) férjemmel.

Ő örült, hogy együtt pihenünk, mi meg közel hasonló összegben beszálltunk az egyéb kiadásokba.

márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
68%

Mikor már keresetem volt fel sem merült sem a szüleimben sem bennem, hogy ők fizessék a nyaralásomat. Nem szabad mindent kifizetni helyettük mert az nem biztos hogy olyan érték mint amiért ő dolgozott.

Szerintem teljesen véletlen se fizesd ki, legyen benne neki is része.

márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
En soha nem emgedtem a szuleimnek h kifizessek. Nekem jol esett h a sajat reszem allni tudom.
márc. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jó érzés magadnak fizetni, fiatal felnőttként.


Ne vedd el tőle, te mint szülő már elvégezted a dolgod, felnevelted, kirepült, önálló lett.

Amúgy gratulálok hozzá, sok szülőnek ez nem sikerül sajnos.


Jó pihenést!

márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha nagyon ragaszkodik hozzá, és tudom, hogy nem jelent neki gondot.
márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentol függ

- kinek az ötlete volt a nyaralás az adott költségekkel

- mekkora anyagi terhet jelent ez neki és néktek a jövedelmetekhez viszonyítva

- mennyire akarja kifizetni

- milyen pénzügyi szokások vannak otthon nálatok

márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az is egy opció, hogy engeded neki, hogy kifizesse (neked) a pénzt, de (a valóságban) nem költöd el(vagy félreteszel ugyanannyit, amennyibe kerül), és ezt egy jeles alkalomkor (szülinap, karácsony, diplomaosztó, bármi) visszaadod Neki.

Nem írtad, hogy milyen gyerek: tékozló, pazarló, vagy takarékos, spórolós. Ha az előbbi, ez jó lecke is lehet neki, ha utóbbi, akkor is meg fogja köszönni.

márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Minden évben jött velünk nyaralni,mindent mi álltunk neki.Havonta egy kisebb összeggel hozzájarulunk a rezsiköltségekhez, amióta elköltözött tőlünk.
márc. 13. 05:12
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt neki, hogy ti állnátok a nyaralást ő meg majd az egyik este egy étterembe meghív titeket vacsorázni!
márc. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!