Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/276 anonim ***** válasza:
73%
84 vagyok, nagyon szívesen elcseréltem volna azt a pár millió forintot egy normális gyermekkorra. Most itt vagyok a részben hitelterhelt lakásomban, aminek az önerejébe besegített. Közben az elcseszett 27 évem miatt sírok időnként, hogy miért bántott engem. De ugyanígy sírnék egy albérletben, ha nem fogadtam volna el. Tehát nem kárpótol, de legalább könnyebb volt elindulni az életben. Viszont gyerekkoromban ezer hátrányom származott a bánásmódjából. A pszichológus szerint minden jogom meg lett volna megszakitani vele a kapcsolatot, illetve lehettem volna öngyilkos, mentális beteg, szerfüggő is a bánásmódja miatt.
márc. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/276 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem itt mi mind hülyék vagyunk, csak a kérdező meg az az egy ember a helikopter. 🤡🤦🏼‍♀️
márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/276 anonim ***** válasza:
24%
A válaszokat nézve tényleg megérett az emberiség a pusztulásra...
márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/276 anonim ***** válasza:
21%

#92 hát az alapján hogy a 80 válaszból kb a fele a jogilag ez jár,jogilag így ez úgy van típusú válasz jött holott ez a kérdésben még csak említve sem volt


Szóval végülis ha az hülye aki nem tud értelmezni egy kérdést...

márc. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/276 anonim ***** válasza:
73%

"De ha valaki a kettő közül aktívan helyre akarja hozni a dolgokat és a másik csak azért se hajlandó minimális megbocsátást tenni vagy elfogadni a közeledést akkor az szerintem a halála után se tartsa a markát"


Nem értem. Ha valakivel olyan rosszul bánt az anyja, annyira megutáltatta magát, hogy inkább még a kapcsolatot is megszakította vele, az mi a franc okból reagálna mégis X év múlva az anyja megkeresésére? Esküszöm, nem értem, magyarázd már el, mi oka lenne a nővérednek kibékülnie az anyjával, ha egyszer nem szereti, akkor miféle kapcsolat lehetne egyáltalàn köztük, kényszerűségből hányinger közepette felhívná megkérdezni, hogy van, miközben valójában tojik rá, ennek mi értelme?


Sosem értettem ezeket a nagy bűnbánó kibéküléseket, ha egyszee úgysincs szeretet, akkor minek? Ha nem alakult ki gyerekkorban, akkor felnőtt korban már nem fog, és ez nem a megbocsátásról szól, szimplán arról, minek eröltessék egymással a kapcsolatot olyan emberek, akik valójában nem szeretik egymást? Azt hiszed, anyád titeket szeret? Ugyan már, csak ciki lenne mások előtt neki az, ha nem tartanátok vele a kapcsolatot, ezért erőlteti ő is, ha szeretett volna, nem lett volna annyira sz*r anya, hogy mindhármótoknak ilyen negatív gyerekkora legyen.


De ettől függetlenül, mert a testvéredet (jogosan) nem érdekli a nektek sz*r gyerekkort okozó anyátok, miért ne tekinthetne úgy az örökségre, mint kártételre azért, amit anyátoktól el kellett viselnie. Itt leírták páran, neki is tűrnie kellett, ha akarta, ha nem, hát akkor járjon màr valami elégtétel legalább neki.


Az anyátok az ő anyja is, ennek megvan a rossz oldala meg a jó is: a rossz, hogy elb*szta a gyerekkorát, a jó, hogy majd jut neki örökség. Az élet nem úgy működik, hogy abból mindenki kivàlogathatja magának, amit szeretne, a szülő-gyermek kapcsolattal pedig erkölcsileg is együtt jár mind a gyermekkor, mind az örökség, ez ilyen.

márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/276 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem anyukád dolga, hogy ő megtagadja e az örökséget a tesódtól. Ha nem, akkor az neki jár és én semmi erkölcsi kivetnivalót nem látok ebben. Szerintem amikor valakivel borzalmasan bántak gyerekkorában és saját magát, a saját mentális egészségét ő így védi felnőttkorában, az elfogadható, én abszolút megértem, főleg mert én is így jártam el a családommal és el nem tudom mondani mekkora megkönnyebbülés ez mentálisan. Számomra nagyon kellemetlen, amikor ezért valakire rossz szemmel néznek, holott csak nem akar szenvedni, elege van már a megszégyenítésből, lefitymálásból és felnőttként egészséges egy ilyen döntést Is meghozni. Ugyan úgy ahogy más megküzdési stratégiát is be lehet vetni. Nem kell hozzád hasonlítani őt, ez az ő döntése, nem kell hozzád relativizálni, hogy azért mert te valahogy kezelted a téged ért traumákat, neki is ugyan azt kellene tennie... Amúgy sem él meg minden egyes ember minden szituációt ugyan úgy. Lehet ő teljesen máshogy dolgozta fel az őt ért sérelmeket mint te... Ez az öröklés meg szerintem nem erkölcsi kérdés, hanem a jog adta lehetőség, én inkább úgy tekintek erre, hogy ennyi kicsit könnyebbség lesz az életemben, ha öröklök valamit.
márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/276 anonim ***** válasza:
56%

De ha valaki a kettő közül aktívan helyre akarja hozni a dolgokat és a másik csak azért se hajlandó minimális megbocsátást tenni vagy elfogadni a közeledést akkor az szerintem a halála után se tartsa a markát"


Van olyan, hogy egy felnőtt embernek már nincs szüksége a szülői elfogadásra, társasága, sőt ha elképzeli, hogy találkozzon a szüleivel, érzi, hogy nem szeretne, ezt be lehet látni és el lehet fogadni. Megértette, min ment keresztül gyerekként, mit kapott, mit nem kapott meg, úgy érzi a szívéből, hogy neki nincs szüksége a kapcsolatra, ezekre emberekre akik ott vannak mellette jóban-rosszban - mivel a gyerekkorában meghatározó események szóltak arról, hogy nem voltak sehol érzelmileg, vagy fizikai biztonságilag- és neki már ez nem kell, mással akar foglalkozni. Szerez saját társaságot, embereket akik szeretik, és nincs szüksége rá, hogy megbocsásson, mert nem is erről szól a dolog, hogy nem bocsátott meg, hanem nem tart igényt a szülei társaságára, tőlük annyi rossz érzést kapott már hogy neki így jó, nem úgy ahogy neked, nem úgy, hogy tartod a kapcsolatot vele, velük. Ő nem te vagy, ő nem azt akarja amit te. És ettől független az öröklés szerintem. Miért nem lehet elfogadni hogy neki nem az kell, mint neked? Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki nem érez semmi jót amikor arra gondol, hogy találkozik a szüleivel és ezért nem teszi? Miért lenne muszáj, miért akarod h bántsa magát - olyat tegyen amit nem akar tenni? Ezért nem érzem azt, hogy Erkölcsileg megkérdőjelezhető az öröklés, mert egy ember nem véletlenül szakítja meg a kapcsolatot a szüleivel. Az nem csak úgy történik a semmiért miközben idilli körülmények között nevelkedett. És én nem érzem, hogy attól mert valaki nem akar kapcsolódni a szüleihez társaságilag, ennek köze lenne az örökléshez. Értem amit te mondasz csak nem értek egyet vele. Nem tekintek erre úgy, hogy tartja a markát. Mert ez neki jár, megérdemli. Arrol nem írtál, vagy én nem olvastam a 10 oldalt ha volt erről szó, hogy aktívan bántotta a szüleidet felnőtt korában ahelyett hogy megszakította volna a kapcsolatot. Nekem ez akkor lenne más kategória, ha visszajárna a szüleidhez és direkt szánt szándékkal bántaná őket, nem pedig a saját boldogsága érdekében elhatárolódna a találkozástól.

De amikor én nem tudom hány ember teljesen más aspektusokból beszél mit ami szerinted a Jó, miért nem gondolsz bele, hogy lehet az a sok ember nem véletlenül van ezen az állásponton? Lehet hogy ezek a gondolatok mögött van valami.

márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/276 anonim ***** válasza:
72%

#94

Rengetegen írtak az erkölcs oldaláról, ami a kérdés volt, köztük én is, hogy erkölcsileg rendben van az örökség elfogadása. De ez nem az a válasz, amit a kérdező hallani akar, és ez feldúlta. Ilyen, amikor szembejön a valóság.

márc. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/276 anonim ***** válasza:
73%

Tudod kérdező, a lfsznak is van vége. Anyád ne most jajjgasson a gyereke után, hanem volt lehetősége arra bőven, hogy normálisan bánjon vele amíg megtehette volna. Nos, ezt nem így csinálta, tehát vállalja felnőtt ember módjára a következményét.Ha ez történetesen az, hogy soha többé az életben nem áll vele szóba a gyereke, akkor egye meg amit főzött magának. Így járt. Te meg szépen nyugodjál bele, hogy a nővéred igényt tart a jogos részére. Az, hogy neked ez mennyire nem tetszik, a lfszt sem érdekli. Te is így jártál.

A nővéred veled ellentétben nem fog soha pitizni egy olyan lénynek, aki tönkre bszta a gyerekkorát. Anyád hozzád is csak azért dörgölőzik, mert tudja, hogy senkire nem szàmíthat az idióta viselkedése miatt. Számító egy némber, csak kvára nehéz ezzel szembenézned.

márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/276 anonim ***** válasza:
75%

Én is azon a véleményen vagyok, hogy semmi kivetnivalót nem találok erkölcsileg abban, ha elfogadja. Anyukátok gyerekkorotokban viselkedett erkölcsileg megkérdőjelezhető módon, tesód meg most, így az állás 1:1.

Itt jön a képbe a jog, ami eldönti a vitát: örököltök egyenlően vagy anyukátok kizárja őt a végrendeletből, egyszerűen csak el kell fogadni, amit hoz az élet. Ha nem tervezi kizárni, akkor jogilag és erkölcsileg is megérdemli.

Amúgy te mivel "dolgoztál" meg az örökségért? Azzal, hogy szóbaállsz vele? Ha az munka, akkor tényleg borzasztó szülő lehetett, és akkor ti vagytok hülyék, hogy nem zárjátok ki az életetekből, ahogy a nővéretek tette. Ellátásra gondolom nem szorul (még) anyukátok, tehát ezt kizárnám egyelőre, mint "megdolgozás", főleg hogy később sincs 100% valószínűsége, hogy egyáltalán valamikor kell majd ápolni, továbbá akkor is megvan a pénzetek a fizetett segítségre is, nem ti fogjátok 0-24-ben pelenkázni.

Melleskeg, ha tényleg történne vele valami, akkor hogy osztanátok el másik tesóddal "erkölcsileg" a vagyont? Napokra, órákra bontanátok, hogy ki mennyit áldozott az anyjára az ápolás ideje alatt, és aki kevesebbszer tette tisztába, az erkölcsösen lemond egy fèl házról a másik javára? 🙃

Ha pl. a tesód a munkarendje miatt minden nap tudna menni hozzá, te meg csak hétvégén, akkor erkölcsileg szerinted helyénvaló, hogy te is ugyanannyit örökölsz?

márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!