Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/276 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy összekevered a jogot a saját erkölcsi értékrendszereddel. Az örökség jár az örökösöknek, ha az örökhagyó máshogy nem rendelkezik még életében. Nem kell kiérdemelni, nem kell megfelelni érte, nem függ morális kérdésektől, egészen egyszerűen jár.

Egyébként akkor is, ha az örökös durva dolgot tesz az örökhagyóval szemben, de az mégse rendelkezik az illető kizárásról.

márc. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/276 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, az a baj, hogy a válaszok 90%át te nem érted.

Az erkölcs vezérel, de te egy olyan örökség hányadon pattogsz amihez semmi közöd. Tetszik, nem tetszik ez anyád és nővéred dolga. Fel vagy háborodva, hogy neki is jár, és kéri, ebben semmilyen erkölcstelen nincs. Ellenben az az, amikor valaki más életében, pénztárcájában turkál.

Jól írták, irígy vagy, mert a nővéred mert ebből kiszakadni, ellenben veled és mégis ugyanannyit kaptok.

És ezt nem érted miért állnak a nővéred mellett.

Mert neked ugyan nem kell a része, de az övé se legyen.

A nővéred gondolom nem gondolkodik azon, hogy te miért nem érdemled a részed.

márc. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/276 anonim ***** válasza:
74%

Lehet te nem várod az 50 éves kádárt, de azt nagyon is hogy a nővérednek nehogy legyen.

Ez nem erkölcsös hanem sz@rkeverő.

márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/276 anonim ***** válasza:
20%
70 (kérdező): Itt szerintem a helyes megoldás az, ha anyátok ír egy végrendeletet és abban meghatározza, hogy kinek mi jár és ezt minden érintettnek a tudomására hozza. Magamból kiindulva, én biztos nem szeretnék semmit olyan emberre, emberekre hagyni, aki még az életemben nem tudott túllépni egy vélt vagy valós sérelmen. Akkor inkább felütöm a telefonkönyvet és random kiválasztok valakit örökösnek. Ugyanígy a másik oldalon sem fogadnék el semmit sem. Milyen már az, hogy "nézd itt ez a nyaraló, attól a szerencsétlen Gizitől örököltük, jaj, hogy gyűlöltem én életében. De azért ez a nyaraló nem rossz. Majd kifessük és már nem is emlékeztet rá".
márc. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/276 anonim ***** válasza:
77%

Nem, nekem nincs elfuserált életem. Eszembe sem jutna a testvérem örökségén rágódni.

Te vagy elfuserált, de nagyon.

márc. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/276 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként írtad, hogy rossz gyerekkorod volt.

Te miért nem mondod anyádnak, hogy szia, leléptem, nem kell a házad?

Jaaa, annyira mégsem rossz.

Na ez a különbség a nővéred és közted. Ő legalább ki merte mondani, a szar gyerekkoráért neki ez elégtétel.

Neked mire lesz elégtétel ha a nővéred lemond az örökségről?

márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/276 anonim ***** válasza:
81%

"Gyakorlatilag azt veszem le ebből az egészből, hogy a többségnek a válaszolók közül teljesen elfuserált kapcsolata van a szüleivel és már tényleg csak azt várják, hogy mikor dobhatnak egy marék földet a koporsójukra és adhatják el az 50 éves kádárkockát vagy panellakást vagy épp költözhetnek be."


Az én szüleimnek nincs vagyona, semmit nem fonak rám hagyni egy lerobbant házon kívül. Miért várnám a halálukat?


"Erre jövök én aki ki meri mondani, hogy azért nem túl erkölcsös valakinek akit fél életében letojtatok a pénzéből jobban élni és rögtön meg kell védeni a mundár becsületét, hogy dehát nektek az márpedig jár."


És az erkölcsös, hogy anyátok adott egy elbaxott gyerekkort nektek és ti annak a becsületéért aggódtok, aki mert hátat fordítani egy toxikus embernek, akiről ti magatok is tudjátok, hogy az?

Igen, ku*vára jár neki is a része! Ne legyél irigy...

márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/276 anonim ***** válasza:
75%

A kérdező nem azt vitatja hogy jár e a nővérének az örökség hanem hogy kijelentette a temetésre sem megy de az örökséget azt várja ez erkölcsileg valóban megkérdőjelezhető

Viszont azt is megértem hogy emiatt(örökség) nem fogja megbocsájtani amit el kellett viselnie gyerekként


Az a kérdés hogy szerintünk ez mennyire helyes ERKÖLCSILEG NEM JOGILAG


Nos én a nővér oldalán állok én is elfogadnám és úgy érezném hogy jár a sz@r gyerekkor miatt

márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/276 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van pár ismerősöm, akik tudom milyen családi háttérből jöttek. Nem egyszer hallottam már tőlük, hogy alig várják a nagyszüleik/szüleik halálát azért, amilyen emberek voltak, hogy aztán a vagyonukat megörököljék. És hidd el, olyanokat hallottam, hogy megértem őket. :) Lévén nekem is toxikus, gyerekkoromban és felnőttkoromban is folyamatosan megalázni, elnyomni próbáló felmenőim vannak az egyik ágon. Megértem azokat akik nem beszélnek a szüleikkel és "várják a vigaszdíjat". Tehát kérdező, ne pofázz bele a szüleid és a testvéred dolgába. Az anyád vagyona, nem a te örökséged egyelőre.
márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/276 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, nekem gyanús lenne, ha hat oldalnyi kommentből csak egy ember ossza a véleményem. Talán lehet mégsem mindenki más a hülye, valószínűleg te viszed le azt a bizonyos átlagot IQ ügyileg a kommentszekcióban, de ez ugye meg e fordul a fejedben, mert akkor be kellene ismerned a saját gyarlóságodat, ami nem megy.

Kezdjük ott, hogy a jognak nem az erkölcs az alapja. Ezt már százan elpofázták neked, nem fogtad fel, én meg nem vagyok hajlandó ennél több szót pazarolni erre.


A megbocsátás nem jár, nem elvárható. A nővéred nem bocsátott meg. Ez van, így járt anyád, neked semmi közöd hozzá. Erkölcstelen más emberek ügyébe beleütni az orrodat. Ezt miért nem látod problémának? Csak nem azért, mert te "megbocsátottál"?

Ha már a "megbocsátásodnál" járunk, miért is nehezményezed, hogy a nővéred nem tette? Mi okod van nehezményezni a testvéred döntését, ha te jónak látod azt, hogy te "megbocsátottál", te tartod a kapcsolatot? Nem véletlen az idézőjel, kérdező. Kvára nem bocsátottál meg, csak lelkiismeretfurdalásod lenne elfogadni az örökséget, ha nem állnál szóba anyáddal. Te nem anyádért tartasz kapcsolatot anyáddal, hanem a lelkiismeretfurdalás elkerüléséért. Te valójában játszod a mártírt, ezért fáj neked az, hogy végül ugyanazt kapod, mint az, aki nem teszi ugyanazt.

Én a helyedben bekussolnék az erkölcsösséget illetően. Álszent vagy, szidod a testvéredet, akit állítólag szeretsz, mindehhez idegen emberektől kérsz visszaigazolást arra, hogy szidd a testvéredet. Valójában te is tudod, hogy nincs igazad, ezért szopod azt az egy darab válaszolót, aki egyet ért veled.


Ezt nem csak neked írom, de nemmellesleg meg olyan nevetséges kamu-erkölcsösködve azt várni, hogy az ember utasítson vissza mindent a szüleitől, csak azért mert rossz szülők voltak. Érdekes, hogy minimum 18 évig a szrt el kell fogadni, egy büdös szavad ne legyen ellene, aztán meg lehet takarodni, oldd meg az életed. Még te vagy a nagyobb köcsög, ha nem nehezíted a saját életed azért, mert a szüleid szaporodásra érdemtelen kretének voltak. Érdekes, hogy a szülőnek sosincs még csak említés szintjén erkölcsi felelőssége egy tönkretett fiatalkorért, de a gyereknek meg bezzeg van erkölcsi felelőssége még akkor is, amikor a szülő halott, tehát neki már akkor mindegy. Nem érzed a visszásságot? A szülő fel van mentve a felelősség alól, ami akkor volt neki, amikor a gyereke még gyerek volt, de a gyerekének felnőve van erkölcsi felelőssége még a HALOTTAL szemben is, akinek már mindegy.


Mellesleg meg gondolj bele, a nővérednek családja lesz. Ha elfogadja az örökséget, akkor tudja segíteni belőle a saját gyerekeit, akiknek aztán végképp semmi köze az egész mizériához. Ha visszautasítja, a saját gyerekei életét is nehezíti. Szerinted erkölcsös a saját sérelem miatt megnehezíteni a saját gyereked életét, amikor megkönnyíthetnéd annyival, hogy elfogadod azt, ami a törvény szerint jár neked?

márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!