Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nővérem 15 éve nem tart...

Nővérem 15 éve nem tart semmilyen kapcsolatot közös anyánkkal gyermekkori sérelmekre alapozva, erkölcsileg mennyire megkérdőjelezhető, ha örökségre mégis igényt tart?

Figyelt kérdés

3an vagyunk testvérek és fogalmazzunk úgy, hogy gyerekkor tekintetében bőven vannak hiányosságok mindhármunk esetében ami főleg édesanyánk rovására írható. Itt azért nem arra kell gondolni hogy mindennapos verések és törött csontok, de messze nem is arra hogy rendett kellett rakni a szobánkban és ez nem tetszett gyerekként. Nővérem közel 15 éve nem áll szóba semmilyen formában anyánkkal és napokban került szóba az öröklés kérdése. Azt már régen is többször kifejtette hogy nem tekinti anyjának és tőle még macskát sem fogadna el ezért is lepett meg az, amikor kifejtette hogy anyánk halála esetén természetesen ő is igényt tart minden ingatlan harmadára (kb 6 ingatlan van). Szó sincs róla hogy bárki ki akarná tagadni az öröklésből vagy hogy én a bátyámmal jogilag megtámadnánk egy ilyen helyzetben, de szerintem erkölcsileg az lenne a minimum hogyha már valakivel 30 éve kifejezetten nem tartom a kapcsolatot akkor az, ha nem is lemondok az örökségről, de legalábbis a többi örökös belátására bízom hogy megosztják e velem azt, nem pedig kijelentem hogy az jár. Várhatóan sem gondozni nem fogja ha majd esetleg rászorulna és gyermekeit sem tervezi bemutatni neki ezt is többször kijelentette.

Bátyámmal ketten bár ugyanazt a hiányos gondoskodást kaptuk tőle és nekünk is voltak mosolyszünetek továbbra is tartjuk vele rendszeresen a kapcsolatot és talán meg javult is valamelyest. A kérdés nem jogi oldalról megközelítendő, senki nem akar ilyen szempontból lépéseket tenni pusztán külső szemlélő erkölcsi oldalról való érzései vagyok kíváncsi, köszönöm!


márc. 23. 15:02
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/276 anonim ***** válasza:
69%

"halála után se tartsa a márkát" mert nem "erkölcsös".

Ja, az édestestvéred azért kiforgatnád az örökségből,nehogy neki annyi jusson, mint neked aki még vagy 30 évig nyel, az marha erkölcsös 😃

Nem vagy semmi!

márc. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/276 anonim válasza:
70%
Ezt nem etikai szempontból kell nézni. Ha van öröksége akkor jogilag kérheti.
márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/276 anonim ***** válasza:
76%

Nyers volt a nővéred, de egyébként igaza van.

Volt egy szörnyű anyátok, tönkretett titeket,ha jól értem. Fordítsd meg a kérdést. Te még ott vagy, elviseled anyád. Akkor neked majd jobban jár minden, meg tükörbe tudsz nézni? Melyik tükörbe? Melyik tükör mondja azt neked hogy elment x év az életedből a toxikus anyámra, de nem baj.

márc. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/276 anonim ***** válasza:
71%

Én is majdnem megszakítottam a szülőmmel a kapcsolatot. Pszichológushoz jártam terápiára hónapokig, ahol eldöntöttük, hogy nem szakítom meg teljesen, de felszínes marad örökre.

Mondtam a pszichológusnak, hogy a szülőn szeretne nekem adni pénzt (amit a nagyapám halála után örökölt), de én nem akartam elfogadni. Rám nézett a doki, kiesve a szerepéből, mint egy jó haver: ilyen gyerekkor után nem akarja elfogadni?! Vegye el gyorsan azt a pénzt, ami jár magának és indítsa be az életét!


Én azt mondom, megértelek, hiszen nektek sem volt könnyű a gyerekkor és a folyamatos kapcsolattartás sem az.


Viszont nagyon sérülhetett a testvéred, nem tudjuk, vele miket tett vagy hogy csapódott le benne.


Hat hàzból megérdemel valamennyi örökséget, láthatóan nagyon szenved és soha nem véletlen, ha a gyermek elfordul a szüleitől.

márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/276 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is jár. Mint toxikus anya gyereke, aki megélte azt, hogy 30 felett remegtek a térdeim és a gyomrom anyám műsora miatt, aki közben olyan ridegen nézett rám, mint a pszichopaták a filmeken, maximálisan megértem a nővéredet. Hidd el, akár az élete is múlhatott rajta. Az ilyen emberek mellett maradni nem érdem, hanem szimpla Stockholm-szindróma. Mivel hárman is áldozatok vagytok, ráadásul be is látjátok, hogy azok vagytok, legalább tartsatok össze.
márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/276 anonim ***** válasza:
74%

Megértem a nővéred. Elcseszni az életét sem volt erkölcsös.

15 éve odaálltál anyád elé, hogy ne vessz össze a nővéremmel mert ez nem erkölcsös? Vagy akkor még nem szóltál bele az életükbe?

márc. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/276 anonim ***** válasza:
19%
Keveritek a dolgokat. Ha valamilyen sérelmet okozott a szülő és úgy gondoljátok, hogy anyagilag ez a sérelem kompenzálható, akkor be kell perelni, annak a pernek lesz egy eredménye és az alapján mindenki azt kapja, ami törvényileg jár. De az örökséget nem lehet kompenzációként felfogni. A legtisztább mindig az, hogy ha a leendő örökhagyó nem egyenlő arányban akarja elosztani az örökségét, vagy egyenesen valaki teljesen idegenre akarja hagyni mindenét, akkor hivatalosan végrendelkezzen. Aztán nincs az, hogy én többet törődtem vele, nekem meg sérelmeim vannak, nekem meg 30 éve elütötte a kutyámat autóval... és ezért nekem JÁR az örökség.
márc. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/276 anonim ***** válasza:
74%

Én ezt nem tartom erkölcstelennek.

Gondolj úgy erre, hogy anyád sem járt el erkölcsösebben, amikor 18 évig úgy nevelte ahogy.

márc. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/276 anonim ***** válasza:
76%

"De az örökséget nem lehet kompenzációként felfogni"


Ki szerint nem lehet annak felfogni? Szerinted? Más szerint meg igen, miért neked lenne igazad, miért nem neki?


Ez szimplán nézőpont kérdése.


Pláne, mert nem lehet senkit beperelni anyagi kárpótlásért a rossz gyerekkorért, mert ilyen nincs, ergo tényleg csak az örukségre tekinthet valaki sérelemdíjként.

márc. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/276 anonim ***** válasza:
80%

"örökséget nem lehet kompenzációként felfogni"

Nem erről van szó, hanem arról, hogy nem mond le az örökség jogáról azért, mert nem beszélnek.

márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!