Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom számolatlanul költi a...

Lányom számolatlanul költi a pénzt, hogy tudnánk hatni rá ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Régen is volt, hogy vett 1-1 drágább valamit, de már ez odáig fajult, hogy mindenből a legdrágább kell neki, legyen az akár élelmiszer, akár tárgyi dolog.

Vagy ő nem megy el tb alapon orvoshoz, mert nem fog várni 3 hónapot azért, hogy aztán egy nevenincs valaki félrekezelje.

Karácsonykor is mondtam, hogy jó idő van, sétáljunk át anyósomékhoz inkább (2 km). Hát ő biztos nem, az ő cipője nem arra való, hogy kilométereket sétáljon, akkor inkább hív taxit, de biztos nem fog sétálgatni. Férjem kiakadt, hogy ez nem New York, hogy napközben taxizzon, erre összevesztek, hogy akkor az apja vehet neki új cipőt, mert az a cipő arra való, hogy kocsiból ki-be szálljon, nem kilométeres sétákra.


Neki kell a takarítónő, mert munka után ő pihenni akar, nem nagytakarítani (egyedül él, el nem tudom képzelni, hogy egy 2 szobás lakáson mit tud koszolni úgy, hogy hetente kell a nagytakarítás). Nem tud otthon tornázni, vagy elmenni futni, személyi edzővel edz, mert neki "az a mozgásforma vált be, nem az otthoni bohóckodás", és őt motiválja, ha van vele ott valaki.


Én 20 éve magamnak festem, vágom itthon a hajam, fodrásznál szerintem még a lányom születése előtt voltam utoljára. Ő hetente megy, mert hogy utálja magának mosni a haját, biztos nem fog dobozos festéket kenni rá és neki ez "kikapcsolódás". És még tudnám sorolni... Utazások ugyanez. Menjen el évente 2-3-szor, rendben van. Na de nincs hónap, hogy ő ne menne valahová. Mert hogy most fiatal, most ér rá, mikor menne, 45 évesen, 3 gyerekkel, mikor semmire nincs már energiája?


Ha neki valami nem tetszik, nem kényelmes, azt nem csinálja. Nem érti, hogy a pénznek lenne jobb helye is, azzal jön csak, hogy vannak megtakarításai, a fizetése felét azonnal félrerakja és úgy nem lehet élni, hogy sehová nem jár, semmire nem költ, csak ami létfontosságú, mert az vegetálás, nem élet. De fel nem fogom, hogy miért kell havonta több tízezret elszórni például személyi edzőre, mikor ingyen is ugyanúgy tud mozogni. Vagy minek veszi meg a cipőt, ha aztán abban nem hajlandó sétálni.


És csak ezt fújja, hogy ő élményeket akar, boldog emlékeket, nem pedig vegetálni és izgulni, vajon eleget tett-e félre?


ápr. 7. 12:38
 31/92 anonim ***** válasza:
23%

Tuti kamu.

Fiatal lány ugyan miből engedhet meg ma Magyarországon ilyen életstílust?


Ilyet max celebek, prostik csinálnak, akik havi milliókat keresnek.

ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 anonim ***** válasza:
83%
#31: Vagy az Informatikusok es sok mas olyan szakma, ahol lehet jol keresni, de oda nem eleg 8 altalanos...
ápr. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/92 A kérdező kommentje:

Nem kamu. Ugyanis én vagyok a szóban forgó lány.


Írtam már ki kérdést, mert ez állandó probléma a családban, csak ott szét lettem szedve, mert ugye mindig a kérdező a hibás. Elment az a kérdés nagyon utálkozásba, minden is baj volt, és hiába írtam, hogy bezzeg ha a szüleim írták volna ki a kérdést, fordítva, akkor őket ekéznétek ugyanúgy, ahogyan engem. És lám, milyen igazam lett! :)


Csak erre voltam kíváncsi, köszönöm a segítséget.


(tudom tudom, biztos nem ugyanazok válaszoltak stb.)

ápr. 7. 13:13
 34/92 anonim ***** válasza:
88%
Ha szabad megkérdezni, mit dolgozol? Szeretnék én is egy jól fizető állást, mert hó végén semmi sem marad, pedig a legnagyobb luxus az életemben a 2 cicám.
ápr. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
80%

Ő dolga. Én is ismerek olyat, aki taxizik, mert neki a bkv büdös. Tudod, mit? Ha telik rá, lelke rajta. Amíg nem a te pénzedet költi, csinálja nyugodtan.

Az meg amúgy a fillérb*szás magasiskolája, hogy te 20 éve magadnak vágsz, festesz hajat. Egyetmistaként én is magamnak vágtam, de annyira meg is tanultam, hogy volt, amikor profi fodrász tévéstúdióban megdicsérte. De amióta rendes állásom van, én bizony eljárok fodrászhoz. Ráadásul gyakrabban is, nem három-négyhavonta vágom magamnak, hanem 2-3 havonta amikor hosszúnak tartom, elmegyek fodrászhoz, és még jattolok is. Ettől működik a kapitalizmus. Hogy te a szakembernek fizetsz, nem otthon csinálsz magadnak mindent. Megsúgom, főleg most hogy covid volt meg válság, meg egekben az infláció, akinek telik rá, pont ő tudja ezzel fellendíteni a gazdaságot, hogy nem otthon vagdossa a haját, hanem kifizeti a fodrászt. Oké, a lányod is megér egy misét, de te meg abszolút a másik és semmivel sem jobb véglet vagy.

ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
80%

Nem szeretem az értelmetlen pénzszórást, de azt se, ha valaki olyan sóher, hogy inkább levágja a saját haját.

Nem mindenkinek való a futás, én se tudok itthon tornázni, mert rosszul csinálom, kell valaki, aki figyel rám.


Bevallom, inkább az ő pártján állok.

ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
84%

Ad 1 semmi közöd hozzá.Saját fizetését költi,ha egy ft-ot nem tenne félre,ahoz se lenne közöd,de azt mondod,hogy a felét eleve félreteszi,tehát gondol a jövőre is.

Ad 2,teljesen igaza van,ha megteheti.Nagyon szívesen járnék én is személyi edzőhöz,fodrászhot stb,takarításról ne is beszéljünk.Ha tehetném én se takarítanék soha,megcsináltatnám mással,és szórakoznék helyette.

Ad 3,örülj,hogy ilyen jól keres,hogy mindezt megengedheti magának,és jó élete van,nem csak a mókuskerék,mint sokunknak.

ápr. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 A kérdező kommentje:

Szerintem az idegenek, mások számára nem releváns, hogy én személy szerint mit dolgozom, hogy jutottam idáig. Eddigi életemet kis túlzással végigtanultam, folyamatosan képzem magam, önszorgalomból. Igazából az a fontos szerintem, hogy találd meg azt, amit szívből szeretsz és ami érdekel annyira, hogy akár szabadidődben is szívesen foglalkozz vele, ne egy kötelező nyűgnek éld meg, amit a napi 8 óra ledolgozása után félre is tehetsz másnap reggelig.


Kell egy jó adag szerencse is a szorgalom, kitartás mellé, plusz építs kapcsolatokat ott, ahol csak tudsz! A befektetett munka mindig megtérül valamilyen módon. :)

ápr. 7. 13:29
 39/92 anonim ***** válasza:
36%
A kérdező kamu mindig a lánya,testvére milliomos ezekről ír ki provokatív kérdéseket.
ápr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 A kérdező kommentje:
Leírtam már, hogy mizu, de köszönjük szépen a hasznos választ.
ápr. 7. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!