Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányom számolatlanul költi a...

Lányom számolatlanul költi a pénzt, hogy tudnánk hatni rá ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Régen is volt, hogy vett 1-1 drágább valamit, de már ez odáig fajult, hogy mindenből a legdrágább kell neki, legyen az akár élelmiszer, akár tárgyi dolog.

Vagy ő nem megy el tb alapon orvoshoz, mert nem fog várni 3 hónapot azért, hogy aztán egy nevenincs valaki félrekezelje.

Karácsonykor is mondtam, hogy jó idő van, sétáljunk át anyósomékhoz inkább (2 km). Hát ő biztos nem, az ő cipője nem arra való, hogy kilométereket sétáljon, akkor inkább hív taxit, de biztos nem fog sétálgatni. Férjem kiakadt, hogy ez nem New York, hogy napközben taxizzon, erre összevesztek, hogy akkor az apja vehet neki új cipőt, mert az a cipő arra való, hogy kocsiból ki-be szálljon, nem kilométeres sétákra.


Neki kell a takarítónő, mert munka után ő pihenni akar, nem nagytakarítani (egyedül él, el nem tudom képzelni, hogy egy 2 szobás lakáson mit tud koszolni úgy, hogy hetente kell a nagytakarítás). Nem tud otthon tornázni, vagy elmenni futni, személyi edzővel edz, mert neki "az a mozgásforma vált be, nem az otthoni bohóckodás", és őt motiválja, ha van vele ott valaki.


Én 20 éve magamnak festem, vágom itthon a hajam, fodrásznál szerintem még a lányom születése előtt voltam utoljára. Ő hetente megy, mert hogy utálja magának mosni a haját, biztos nem fog dobozos festéket kenni rá és neki ez "kikapcsolódás". És még tudnám sorolni... Utazások ugyanez. Menjen el évente 2-3-szor, rendben van. Na de nincs hónap, hogy ő ne menne valahová. Mert hogy most fiatal, most ér rá, mikor menne, 45 évesen, 3 gyerekkel, mikor semmire nincs már energiája?


Ha neki valami nem tetszik, nem kényelmes, azt nem csinálja. Nem érti, hogy a pénznek lenne jobb helye is, azzal jön csak, hogy vannak megtakarításai, a fizetése felét azonnal félrerakja és úgy nem lehet élni, hogy sehová nem jár, semmire nem költ, csak ami létfontosságú, mert az vegetálás, nem élet. De fel nem fogom, hogy miért kell havonta több tízezret elszórni például személyi edzőre, mikor ingyen is ugyanúgy tud mozogni. Vagy minek veszi meg a cipőt, ha aztán abban nem hajlandó sétálni.


És csak ezt fújja, hogy ő élményeket akar, boldog emlékeket, nem pedig vegetálni és izgulni, vajon eleget tett-e félre?


ápr. 7. 12:38
 51/92 anonim ***** válasza:
45%
Tudtam hogy kamu a magát gazdag nőnek képzelő elmebeteg kérdése olyan mint az incelek.
ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
83%
Nálam hasonló volt egy darabig a helyzet. Én is elég sok pénzt "szórtam el" anyám szerint. Aztán most hogy otthagyta a munkát és mérhetetlen szabadideje van, rájött hogy nem jó dolog a fogához verni a garast és elkezdett költekezni végre. 1-2 havonta járnak el nyaralni, ha nem nyaralnak, hétvégén wellnesseznek, vett magának új autót (pont olyat amiért anno nekem beszólt hogy minek nekem ilyen drága kocsi) és még sorolhatnám. Ne foglalkozz anyádékkal. A szüleink generációja a kommunizmusban nőtt fel, sokan nőttek fel nélkülözve. Teljesen más beállítottságúak mint mi, ők végigteperték az életüket, elképzelhetetlen volt nekik hogy minden hétvégén elmennek hotelba vagy étteremben kajálnak majdnem minden nap stb. Én azt mondom hogy aki megengedheti magának, az élvezze ki a pénzt. Sírba úgyse viszed magaddal, akkor meg már kényeztesd magad ahogy csak tudod. Annak nincs értelme hogy ülsz a pénzeden és arra vakarod magad hogy mekkora szám van a számládon.
ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 A kérdező kommentje:

Nem kamu, csak nem az anyám vagyok.

Kiírtam már ezt a kérdést, a saját szemszögemből, ott szétszedtetek, mondván, hogy miért költöm a pénzt...

ápr. 7. 13:48
 54/92 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező olyan kamu vagy hogy párod nincs. Aki valóban így él annak nincs rá szüksége hogy kiírja megkérdezze ezt. Te egy önbizalomhiányos ember vagy aki hetente,havonta kiírja a kérdéseit.
ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 A kérdező kommentje:
Oké, szia! :D
ápr. 7. 13:52
 56/92 anonim ***** válasza:
49%
A milliomos tanult emberek nem így válaszolnak.
ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 A kérdező kommentje:
Kétszer válaszoltam már a felesleges vádaskodásodra, ne haragudj, de a továbbiakban ezekre nem szeretnék reagálni.
ápr. 7. 13:55
 58/92 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommentszekciót.

Orvoshoz, ha tényleg aggódik valaki, komolyabb gondra gyanakszik, akkor ha teheti, menjen magánhoz. Apám pl kéthetente járt kontrollra bizonyos gondok miatt a háziorvoshoz, tb alapon. A lába dagadt fel, orvos kenőcsöt írt fel rá csak, semmi vizsgálat, semmi. Aztán egyszercsak random rosszul lett, fulladozás, kórház, hét óra várakoztatás a sürgősségin. Mint kiderült a heti kontroll mellett az orvos nem vette észre, hogy baszki, durván vizesedik a páciens, erre nem kenőcs kell. Egy barátnőmnek meg azért kellett magánorvoshoz mennie, mert több problémája is volt, a tb-s vizsgálatoknál több olyan, hogy beutaló kéne, a háziorvos meg MINDENT elintézett annyival így szemre, hogy hát fogyj le. Hát bmeg, inkább megyek ezután magánhoz, minthogy hónapokig várjak arra, hogy félrekezeljenek JOBB ESETBEN, már amikor foglalkozik velem az orvos, nem pedig csak szemre mond valamit a háziorvos vizsgálat nélkül, én meg rimánkodjak hónapokig, hogy írja már meg a kva beutalót, mert a kenőcs nem segít...

Amúgy meg nem értem mi bajod van. Írod, hogy a fele fizetését félreteszi, nem tőletek kér. Akkor nem mindegy, hogy mire költ? Ő dolga, önálló, felnőtt ember.

ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 anonim ***** válasza:
23%

Juj, de gagyi kamu! Nem megy ez neked! Ahhoz képesség kell!

Szerintem nem önbizalom-hiányos, pont hogy azt hiszi magáról, hogy tehetséges és mindenkit átver, pedig hát attól fényévekre van!

ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
38%
K.urva a kicsi lányka?
ápr. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!