Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik elitelik az abortuszt...

Akik elitelik az abortuszt azok milyen okbol teszik?

Figyelt kérdés
Meg mielott valaki megvadolna nem voltam meg terhes, abortuszom sem volt. De bizonyos helyzetekben ertheto nyilvan nem ugy ha valaki felelotlen. De ahol beteg a baba, eroszakbol lett terhes a no, vagy rossz anyagi korulmenyek koze szuletne azt megertem hogy nincs mas lehetosege.
2014. szept. 11. 14:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Sokan vallási okokból, mások mint gyilkosságra tekintenek, megint mások úgy gondolják, a beavatkozás veszélyesebb, mint egy nem kívánt terhesség kihordása.

Általában ezek.

2014. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
55%

Én nem ítéltem el az abortuszt, hanem inkább azokat az embereket akik nehéz sorsú nőket érzelmileg bezsaroltak és kényszerítettek a baba kihordására. Hogy dönthetnek idegen emberek valakinek a sorsáról? Tudják hogy akarna-e továbbtanulni az a lány? Vagy miből gondolják hogy a tinédzserként lett apa támogatására számíthat-e?

Akkor tört meg bennem ez az elv amikor én is kismama lettem. Láttam hogy milyen ici-piciként dobog a szíve a magzatnak, és hogy önálló akaratú lényként úszkál a mazatvízven. Az is akkor tudatosult amikor láttam hogy milyen hamar kifejlődik szinte mindene a picinek.

Nagyon nehéz lehet meghozni a döntést, ha valakinek az életkörülményei ezt a megoldást kínálják csak.

Azóta sajnálom azokat a nőket akik abortuszra mennek. Lelkileg nagyon nehéz lehet ezt megélni.

2014. szept. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
54%

Szűk látókörűek, és nagy részüknél konkrét oka van a hevességnek: pl. x éve próbálkoznak a gyerekkel, de nem sikerül, aztán azokon vezetik ezt a feszkót le, akiknek csak úgy jön, mégsem élnek a - szerintük- lehetőséggel.

Ők nem bírnak a saját keserűségükön túllátni, és felfogni: ami valakinek áldás, másnak nem. Én sokkal jobban elítélem azt, aki a semmire vállal gyereket, és aztán sír a pofája, mint azt, aki hoz egy fájdalmas, de felelősségteljes döntést.

Valamiért az abortuszt elítélők azt hiszik, ilyen döntést csakis önzőségből tesznek a nők. Biztos van olyan is, aláírom, de sokan épp hogy nem akarnak rosszat annak a gyereknek, ami abból a magzatból lenne. Tudják, hogy képtelenek biztosítani a feltételeket egy olyan élethez, ami JÁR a babának. És érthető módon félnek a jövőtől. Nem lehet úgy állni a gyerekvállaláshoz: "Majd csak lesz valahogy". Aki így gondolkodik, az egy felelőtlen hülye.

Az abortuszon átesetteknek épp elég a bajuk, nem kéne, hogy néhány begyöpösödött gyilkosnak bélyegezze őket.

2014. szept. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Nekem felelőtlenségből lett abortuszom. Nem mertem megtartani, mert túl fiatalnak éreztem magam egy gyerekhez. Fogalmam sem volt, milyen lehet terhesnek lenni, mit jelent anyává válni. Terhes nő, kisbaba egyáltalán nem volt a közelemben. El sem tudtam képzelni, mi várna rám, ha megtartom, csak azt, hogy ha nem, akkor folytathatom tovább az életem ahogy eddig. A kórházban sok boldog kismamát, és olyan édesanyákat is megismertem, akik nem tudták bevállalni a sokadik gyerek mellé a következőt. Lett egy képem az egészről és már nem rettegtem, mi lesz, ha terhes leszek. (Persze ezek után a védekezést is nagyon komolyan vettem.) A párom végig mellettem volt és nagyon letörte a dolog, mert ő szerette volna a babát. Másfél évvel később úgy éreztem, megérett rá a kapcsolatunk ès én is. Most fél éves a picúrunk, nagyon nagyon szeretem. Az anyaság teljesen megváltoztatja az embert! Előtte idegesítettek a gyerekek, kerültem őket, most mosolygok rájuk. Nem hiszem, hogy képes lennék az abortuszra megint! Eszembe jutna, mikor számolgattam a heteket, simogattam a hasamat és kockás papírra firkáltam, hogy most éppen akkora a babám, mint egy áfonya... Lehet hogy még nagyon fejletlen, nem is igazán baba, csak kezdemény, mégis mekkora csoda! Abból a kis sejtcsomóból egyszer egy kisfiú mosolyog vissza rám, akiből egyszer férfi lesz, apa. Ja, és én még nem is vagyok az az érzelgős típus. Van aki már akkor ilyen, mikor még nincs is gyereke. Nem érdekel, ha le leszek pontozva!
2014. szept. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
62%
Csak menj be a Gyerekvallalas es neveles temaba, onnan meg pedig a Terhesseg megszakitasra. Ha feltesz vki egy kerdest, mar egybol jonnek a vallasi fanatikus osanyak, akik egybol "legyilkosoznak", bibliabol vett idezetekkel es atokszorassal mellekelve. Vmi undorito, meg direkt belerugnak egyet az emberbe. A legtobben azt irjak, hogy annak "szegeny leleknek" elnie kell, es mas magyarazatuk nincsen. Csak olvasgass ott.
2014. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ertem en hogy valakit bant hogy evek ota probalkoznak a babaval nem sikerul es igazsagtalannak erzi de ezen mit sem valtoztatt hogy egy masik no abortuszra megy ezzel nem no az o teherbeesesi eselye. A masik meg mikor van ra esely hogy a baba beteg lehet. Sajnos az egyik rokonom is igy jart biztatak hogy nem lesz gond amikor talaltak valami elterest aztan beteg baba szuletett aki par honap utan meghalt sok szenvedes utan. Utolag mar banja hogy nem vetette el mert azt latni hogy a gyereke szenved es el kell temetni. Azt gondolom hogy az ilyen dontest hozo embert senkinek nincs joga elitelni.
2014. szept. 11. 16:14
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

Én úgy vélem, hogy az élet a fogantatással kezdődik.

Akkor tudom kizárólag elfogadni az abortuszt, ha a baba bizonyítottan nagyon beteg, fogyatékos, vagy ha az anya élete van veszélyben.


Az erőszak után 72 órán belül be lehet venni tablettát, rossz anyagi körülményre hivatkozást nem tudom elfogadni.


Tudja bárki is garantálni, hogy ha van pénze, MINDIG lesz? És ha jó körülmények közé szül, ha elveszti a vagyonát, intézetbe adja a gyerekeit? És ha épp MOST nincs sok pénze, később SEM lesz jó körülménye?


Azt én erkölcsileg elítélem, aki a saját kényelmét előrébb veszi a gyermeke életénél. Merthogy szexhez való jogukat bizonygatják, és mi van a baba élethez való jogával?

2014. szept. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%
Általában vallási alapon elkövetett erkölcscsőszként, és végtelen nagy ostobaságtól vezérelve.
2014. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
7. Nyilván ha valaki tudja hogy a gyereke éhezni fog, vagy esetleg nélkülözni fog a család eldönti hogy tudja vállalni vagy sem. Változhat az ember anyagi helyzete de az hogy meggazdagodik valaki nem nagyon szokott előfordulni. Ha a nő meg elmegy szülni kiesik a fizetése, és a többi gyereknek nem mondhatja hogy kisfiam, kislányom most megfagytok, nem tudtok enni itthon mert kiesik a fizetésem. Szép dolog hogy ahol egynek van hely többnek is de a gyereknek, szülőnek is vannak igényei, és meg lehet érteni aki a meglévő gyerekhez nem vállal be egy terhességet.
2014. szept. 11. 18:49
 10/27 anonim ***** válasza:
18%

"hanem inkább azokat az embereket akik nehéz sorsú nőket érzelmileg bezsaroltak és kényszerítettek a baba kihordására."


Ahogy írta is, az ott egy baba. Egy élő ember, akinek dobog a szíve, van vérkeringése és annyi a bűne, hogy magzat korban van, tehát még láthatatlanul meg lehet ölni.

Nem fogok veletek vitázni, mert pont ti vagytok az önző, egoista, önimádó szűklátókörüek, akik csak saját maguk körül forognak és képtelenek a legkisebb önfeláldozásra is.

Bűn, mert gyilkosság. Meg kell nézni, hogy milyen arca van egy kikapart babának, aztán lehet magyarázkodni.

2014. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!