Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik elitelik az abortuszt...

Akik elitelik az abortuszt azok milyen okbol teszik?

Figyelt kérdés
Meg mielott valaki megvadolna nem voltam meg terhes, abortuszom sem volt. De bizonyos helyzetekben ertheto nyilvan nem ugy ha valaki felelotlen. De ahol beteg a baba, eroszakbol lett terhes a no, vagy rossz anyagi korulmenyek koze szuletne azt megertem hogy nincs mas lehetosege.
2014. szept. 11. 14:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
En is ugy gondolom hogy mindenki vegiggondolja ezt es meghozza a legrealisabb dontest. 10. Persze hogy nem a legjobb megoldas de szerinted ha mar vannak gyerekek es nem tudjak bevallalni akkor inkabb eljenek nyomorogva a tobbi gyerekkel. Mert ritka az amikor az apa eltudja tartani a csaladot egy fizetesbol. Persze ha megszulia no a gyereket utana ki segititi anyagilag ha nincs penze a csaladnak? En szoktam segiteni pl.a tobbgyerekes szomszed csaladnak ruhat, kajat adni de mi van azokkal akinek senki nem segit. Tudom hogy ezek a gyerekek is orulnenek annak ha pl. egyszer egy kinaiban tudnanak maguknak venni cipot, es ezek eleg kis almok. Szoval nem egy orom ugy felnoni hogy semmit nem tud a gyerek maganak megvenni, ehezik.
2014. szept. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

Vicces , hogy pont te nevezel masokat szuklatokorunek, kedves 10-es valaszolo. Nem vagy kepes belegondolni mas elet helyzetebe, csak az 5-6 hetes embiro a fontos, ami amugy meg semmit nem erzekel semmibol. Az, hogy a szulokkel, vagy a mar meglevo gyerekekkel mi lesz, az reszlet kerdese igaz?.

En az ilyen gondolkodasu embereknek mint te,- aki szerint mindegy, hogy hova, milyen korulmeny koze, csak szulessen meg a magzat- mindig irom/ mondom, hogy ahelyett, hogy a meg nem szuletett magzatok erdekeit kepviselnek, inkabb nezzenek korul a nagy vilagban es azokon a hanytatott sorsu gyerekeken probaljanak meg segiteni, akik valoban megerdemelnek, hogy az ELETUK(mert nekik mar van) jobb legyen.

2014. szept. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled, kivéve a felelőtlenséget. Aki nem tud felelősen szexelni, az ne szexeljen. De ha véletlen történik meg, akkor persze, elfogadható. Én megértem azokat akik ellene vannak is a meg nem született élet is élet, egy kis emberről van szó. Viszont ha megszületik akkor lehet, hogy sokkal többet fog szenvedni, akár lelkileg és fizikálisan is.
2014. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
5%

"Vicces , hogy pont te nevezel masokat szuklatokorunek, kedves 10-es valaszolo. Nem vagy kepes belegondolni mas elet helyzetebe, csak az 5-6 hetes embiro a fontos, ami amugy meg semmit nem erzekel semmibol. Az, hogy a szulokkel, vagy a mar meglevo gyerekekkel mi lesz, az reszlet kerdese igaz?.

En az ilyen gondolkodasu embereknek mint te,- aki szerint mindegy, hogy hova, milyen korulmeny koze, csak szulessen meg a magzat- mindig irom/ mondom, hogy ahelyett, hogy a meg nem szuletett magzatok erdekeit kepviselnek, inkabb nezzenek korul a nagy vilagban es azokon a hanytatott sorsu gyerekeken probaljanak meg segiteni, akik valoban megerdemelnek, hogy az ELETUK(mert nekik mar van) jobb legyen."


Egyrészt fogantatástól már emberi dns-sel rendelkező embrió már ember, nem pedig egy fadarab. Az, hogy mikortól érez, azt senki sem tudja, mert annyira magatahetetlen, annyira az anyjára van utalva, hogy nem tudja közölni, hogy amikor épp a fejét cincálják le, az fáj neki.

Ti csak az abortuszpárti elméletet (hagsúlyozom, hogy csak elmélet!!!) fogadjátok el, hogy nem érez semmit. Tehát az a magatehetetlen beteg, aki nem érez semmit, az is gyilkolható? Mert ennek ez a lényege.

Élet, hisz dobog a szive és van vérkeringése, majd pedig a 12. hétre az összes szerve kifejlődik (amikor ugyanígy legálisan gyilkolható), arca van, mimikája és izeg-mozog, reagál az anyja hangjára.

Az abortusz nem más, mint a védtelen megölése a saját érdek miatt. Ha az lenne a normális, amit itt nagy okosan állítotok a halál védelmében, akkor már rég kihalt volna az emberiség, mert nem vállalt volna senki gyereket szegénységbe. De állítom, hogy egy szegényebb sorsú család normálisabban neveli a gyerekeit, mint ti.


A betegségről pedig csak annyit:

a Down gyerekek a világ legszeretetreméltóbb EMBEREI! Ember! Fel tudod fogni??? Ember! És még azokat is kivégzik, csak mert nem illik a társadalom normálisnak hitt emberképébe!

Beethoven siket volt, mégis hatalmas műveket alkotott.

De utána lehet nézni Joni Eareckson műveinek is, aki teljesen béna!

A felelősség fel nem vállalása, a lustaság, a kényelemszeretet motiválja az abortuszt és a szívtelenség. Meg azt is, aki ezt pártolja.

2014. szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
14. Az a baj, hogy te csak azt lattod hogy a gyerek elkezd a sejtbol fejlodni es akkor az embernek akarmilyen nyomorusagos korulmenyek koze meg kell szulni, es ezt megszuletett gyerekek sorsaval hasonlitod ossze. Igen egy fogyatekkal elo gyermek is lehet aranyos, de azt csak a szulo tudja hogy mennyi nehezseggel, es fajdalommal jar, hogy az o gyermeke nem egeszseges, es nem tudja hogyha meghal mi lesz a gyermekevel. De van olyan eset is amikor annyira beteg a baba, hogy par honap szenvedes utan meghal. Szerintem ilyen esetben meg mindig jobb az abortusz mint egy kisbabat eltemetni.
2014. szept. 12. 14:19
 16/27 anonim ***** válasza:
91%

Te vegtelenul , ostoba es hulye ember vagy. Csak a sajat baromsagodat irkalod.

Egy kicsit jo lenne, ha utana neznel a temaban, mert ugy latszik nagyon hianyos a tudasod.

(Az embriot igaz, hogy kiszippantjak az anyamehbol, es igy osszeroncsolodik, de meg veletlenul sincs itt szo darabokra vagasrol, "lefejezesrol". Ez nem egy hentes uzlet. Az erzelmekhez meg fejletlen az idegrendszere. )

En csak ezt nem ertem-es most nevezheted az abortuszt vallalo noket onzonek, nem "onfelaldozonak", es meg nem tudom milyen jelzoket aggattal rajuk-, hogy neked ez miert faj? Neked semmilyen valtozas nem kovetkezik be az eletedbe, ha megtartjak, ha nem a magzatot. Ezenkivul az itelkezest sem ertem. Semmi jogod hozza, nem jartad be ugyan azt az utat mint azaz ember, semmit nem tudsz rola, a csaladi/anyagi hattererol es az erzelmi/ szellemi allapotarol.

A beteg gyerekeket, meg ne hozd szoba. Talan van? Gyerek, rokon, barat? Mert ha nincs, nem toltottel meg egy hetet egy sulyosabb ertelmi vagy testi fogyatekossal, szamomra uresek szavaid. Tudod, nem csak a down-korosok es toloszekesek leteznek..., hanem vannak rosszabbak is. Ha azt irod erre, hogy de ok is boldog emberek akik orulnek az eletnek ,bolond vagy.

2014. szept. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
3%

(Az embriot igaz, hogy kiszippantjak az anyamehbol, es igy osszeroncsolodik, de meg veletlenul sincs itt szo darabokra vagasrol, "lefejezesrol". Ez nem egy hentes uzlet. Az erzelmekhez meg fejletlen az idegrendszere. )


Anyád biztos rád te majom. Megölik, csak éppen te úgy írtad le, mintha valami szerető, ölelő kedvességgel csinálnák.

A magad fajtád miatt tart itt a világ, mert egy gondolkodásra képtelen marha vagy.

Örökbe adni ugye ciki, ezért inkább megölik. Hát anyádnak is inkább le kellett volna téged nyelnie, ökör.

2014. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
92%

Ez az utsó, ez teljesen kész. :D minden egyes ab -os kérdésnél válaszol, és tök bolond. :D van neki 3 gyereke. Mindig azon gondolkodom, hogy mikor megy már a legkisebb is végre oviba, hogy a mami egy picit elfoglalt legyen végre egy munkahelyen, és ne irogasson egész nap baromságokat.


De egyébként annyira mérhetetlenül buta ez az utólagos válaszoló, hogy hiába mondasz neki bármit, képtelen felfogni. Tök vicces. :D

2014. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"Hulyevel nem erdemes vitatkozni mert akkor lealacsonyodsz az o szintjére és ott legyoz a rutinjaval." Hogy ez mennyire igaz!

Azt hiszem en itt befejeztem vele:D. Holott nagyon letudnam reagalni az utolso mondatat, de inkabb hanyagolom. Nem egetem le magam.

2014. szept. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

nálam ez a dolog sokkal árnyaltabb.

amikor az anya élete veszélyben van a terhesség miatt, vagy biztosan beteg baba születne, ott maximálisan megértem, és én is hasonlóan cselekednék.


aki képtelen normálisan védekezni, az előbb tanulja meg hogy kéne, azután kefélgessen. a baráti körömben még egyetlen lánynak sem kellett ilyen műtéten átesnie, mert komolyan veszik a témát.


vannak esetek, ahol meg egyenesen támogatnám. tudom, gusztustalan, de az sem szebb, mikor telesírja a putris 20 éves, 3 gyerekes "nő" a médiát, hogy nincs pénzük tüzelőre, ételre. vannak helyek, ahová jobb ha nem születik még egy gyerek, mert már az 1 sok.

2014. szept. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!