Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom hogy nem viszem...

Túlreagálom hogy nem viszem oda a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Apám alkoholista. Nem mondom, hogy agresszív, de elég durva hangneme van, nincs tekintettel semmire és senkire. Utáltam így felnőni. 18 éves koromban el is költöztem, azóta csak akkor mentem haza ha muszáj, illetve 4 éve nem is találkoztunk. Akkor beszólt, hogy az ő házában úgy beszél velem ahogy akar. Én nem megyek, őt nem hívom. Anyámmal más a helyzet, neki mondtam hogy jöhet bármikor. Nem jön, csak évente. Az ő dolga. Az ikreim 2 évesek, őket is még csak 3-4szor négyszer látta. Most hívott le minket nyárra, mondtam, hogy nem megyünk. Ő jöhet. Megsértődött, hogy mindig ezt csinálom. Vele is, "szegény" apámmal is. Nekünk egyszerűbb lenne lemenni autóval. Én úgy gondolom anyámnak megadtam a lehetőséget hogy idejöjjön. Apám sincs kitiltva, ha néha jönne és látnám hogy normálisan viselkedik (ha ugyan tudna még 1-2 órára legalább) akkor őt sem zavarnám el. De oda nem megyek.
2013. máj. 31. 13:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem reagálod túl. Elég volt,hogy te így nőttél fel,a gyerekeidnek nem kéne ezzel szembesülni. Én megértelek.
2013. máj. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
A "bemutatkozó" látogatáson kívül nem igazán vinném őket! Én is rossz körülmények között nőttem fel, nem akarom, hogy a lányom a legkisebb hányadát lássa...
2013. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát én nem vittem őket bemutatni sem. Ha kíváncsi az unokáira jöjjön és nézze meg őket. Anyám 2 hónap után jött. Azóta még 3szor két év alatt.
2013. máj. 31. 13:34
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem reagálod túl, teljes mértékben igazad van.
2013. máj. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy is. Nem tudom anyukád miért nem jön többször. Azért havonta-kéthavonta eljöhetne, nem olyan megerőltető az a tömegközlekedés. Esetleg felajánlhatnád, hogy az útiköltséget te fizeted, így még a pénzre sem foghatná.

Egyébként nem tudom hol laktok ők és ti, de szerintem a benzin elég drága, ha ő jönne biztos olcsóbb. Ő mehetne hozzátok akár több napra is, míg neked ugyanez nehezebben menne a sok babaholmival.

2013. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Anyám jól keres, nincsenek anyagi gondjai. Erre nem foghatja. Gondolom azért nem jön, mert hogy én "ilyen" vagyok. Érzelmileg nagyon függ apámtól.
2013. máj. 31. 13:52
 7/15 anonim ***** válasza:
3%
Én csak attól tartok, hogy ezt egyszer még bánni fogod.
2013. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Miért bánnám meg? Vannak nagyszüleik, férjem szülei imádják őket.
2013. máj. 31. 14:25
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Úgy értettem, ha már nem lesznek. Csak nem akartam ennyire egyértelműen leírni.

Az ember utólag mindig megbánja az ilyesmit. Akármilyenek is voltak a szülei, de ha már nincsenek, akkor mégis bármit megtenne, csak éljenek.

2013. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Lehet le leszek itt most pontozva, de vállalom a véleményemet. Én úgy gondolom, hogy talán egy esélyt adnod kéne nekik. Anyukád nyitott felétek, hívott titeket, te pedig élből elutasítottad, pedig évek óta nem voltál ott. Lehet azóta anyud is ezerszer összeveszett már apukáddal, amiét legutoljára jelenetet rendezett.

Menjetek el egy napra és majd döntötök annak fejében, hogy milyen volt. Lehet most kivételesen jól alakulna a helyzet és akkor a gyerekeitek újabb két nagyszülővel gazdagodnának!


Ha rosszul sül el, akkor legalább megbizonyosodtok arról, hogy többé tényleg nem mentek oda! Anyukád biztosan örülne, ha legalább egy esélyt adnátok nekik. Menjetek le egy napra és majd meglátjátok hogy alakul. Lehet apud is kontrollálja magát végre a gyerekek miatt!

2013. máj. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!