Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egy anya ennyire naiv?

Hogy lehet egy anya ennyire naiv?

Figyelt kérdés
A történet hosszú...nem is tudom hol kezdjem.Anyám és a férje(a szüleim elváltak és rá pár évre Édesapám meghalt :( )állandóan valami épp aktuális hülyeségre elköltik a pénzüket.Naivak,befolyásolhatók,rosszindulatúak.Folyton másokkal vannak elfoglalva,engem provokálnak,annak örülnek ha össze tudnak ugrasztani a férjemmel és amit ők csinálnak az mindig jó persze.Vagyis gondolják ők.Hívogatják az emelt díjas jós vonalakat,mindig valami gyógynövény vagy egészséges életmóddal kapcsolatos dologgal foglalkoznak és próbálnak másokat is az ilyesmire rábeszélni.Kioktatnak másokat hogy hogyan kellene élni.Minden hülyeséget megvesznek de kampányszerűen.Megunják aztán félredobják.Egy csomó ilyen dolog van pl.algák,nes cseppek,élővércsepp vizsgálat,füves Gyuri bá féle teák,tiens gyógykészítmények.Szerintem valami szektába is járhatnak mert eddig nem hittek Istenben,de most már előszeretettel használják "majd az Isten..." stb.Aztán újabban beszélnek reinkarnációról,a fél éves fiamra folyamatosan azt mondja anyám hogy az angyalkákkal beszélget.Naivan hisznek mindenféle kuruzslónak.Rengeteg természetgyógyászhoz jártak,járnak és mindig valami új dologgal rukkolnak elő.Nekem pokoli volt velük élnem(rövid ideig éltem velük),folyamatosan lenéztek,elnyomtak de a mai napig úgy érzem hogy anyám nem szeret és mint egy energiavámpír szívja az energiáimat.Normális hogy ennyire visszataszítónak érzem anyámat?Napokig mesélhetnék a húzásairól,de szerintem nem lenne elég a férőhely itt az oldalon.Legszívesebben megszakítanám velük végleg a kapcsolatot amit már meg akartam tenni évekkel ezelőtt, de mégis anyám keresi a társaságomat de engem egyszerűen irritál az okoskodása.Ha pedig azt mondom neki végleg hagyjon békén és ne látogasson meg többé akkor nyilván én lennék a legaljasabb ember a világon hogy az unokájától megfosztom.Sajnos a férjem nem látja át a helyzetemet tisztán.Tudja hogy bajok vannak anyámmal és a férjével de mégis amikor nálunk van anyám akkor a férjem mintha az ő pártján lenne,nem áll ki mellettem és úgy tesz mintha kedvelné az anyósát holott ki nem állhatja.Én nem azt mondom hogy éreztesse vele,de úgy tesz a férjem mintha minden rendben lenne.Ti mit tennétek a helyemben?A férjem jó családból származik,a szülei szeretik,taníttatták,foglalkoztak vele és nem volt elnyomás alatt így nem érzi át az én családi helyzetemet csak azt mondogatja hogy legyek felszínesebb,tegyek úgy mintha minden rendben lenne és engedjem el a fülem mellett anyám és a férje beszólásait.De nekem mindez nem megy és erre a férjem válasza az hogy nem tudom az embereket kellőképpen kezelni.Volt már valaki hasonló helyzetben?Tényleg velem van a gond hogy nem tudom ezt kezelni?Köszönöm a válaszokat.Még írok bőven...

2015. márc. 14. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Azert mert "anya", azert lehet meg naiv.

Elhiszem, hogy idegesit a nezetuk, hiszekenyseguk, de ok egy kulon csalad, mint neked is van, tulajdonkeppen semmi kozod.

Ha belenezunk, te ugyanugy fujod az elveidet, mint anyad, csak a ket elv kulonbozo. Te ugyanugy raju akarod traktalni a "helyes" eletmodot mint ok az o eletuket rad es masokra.

Ferjed az intelligens, o megerti, hogy mindenki ugy el ahogy akar. Semmifele vita, uvoltozes nem fog valtoztatni ezen.

Hagyd oket beken, talan akkor a te kapcsolatod is jobb lesz anyaddal. Nem lehet a no annyira rossz, ha keres, akar titeket a kozeleben.

Igen, te vagy az aki nem tud emberekkel kommunikalni, nem tudod, hogy kell oket kezelni. foleg akkor amikor semmikozod nincs ahhoz, hogy hogy elnek.

Sokan azert valasztanak/probalnak alterniv eletmodot, mert remenykednek, hogy valami, es nem csak egeszseguleg, jobbra fordul az eletukben. Ugyanigy mikor valaki hirtelen istenhivo lesz.

2015. márc. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!Nem értem igazából a válaszodat?!Én békén hagyom őket és nem tudom mire írod azt hogy én is rájuk akarom tukmálni a nézetemet?Milyen nézetemet?Soha nem mondtam nekik hogy éljenek úgy mint én vagy mint mi,viszont amikor náluk vagyunk idegesít amikor megpróbálják az épp aktuális dolgukat ránk beszélni pl.hogy ezt meg azt kellene innunk, ne használjunk mikrót mert az rákkeltő és még sorolhatnám a végtelenségig.Az igaz hogy keresi a társaságunkat,de én abban valahogy nem hiszek hogy egy gyermekkorban elrontott családi kapcsolatot helyre lehet hozni.Főleg hogy még apukámmal házasságban élt,amikor összejött a férfivel,7 évig szeretője volt még a házasságával párhuzamosan.Aztán elváltak, apa meghalt rá 4 évre és a férfivel együtt maradt és össze is házasodtak 16 év után.Az tény és való hogy a vitához 2 ember kell és nem mondom azt hogy csak az anyám a hibás és senki más,én ezt soha nem állítottam,viszont amikor a kedves férje pár éve le'urvázott,akkor anyám nem állt ki mellettem és számtalan hasonló eset volt már ilyenekre.Várom a válaszod és magyarázd el kérlek hogy hogyan kellene kezelnem az ilyen helyzetet?Külső szemlélő mindig másképp látja a helyzetet mint aki benne van...ezért érdekel a válaszod,hogy te ilyen helyzetben mit tennél?köszi előre is!
2015. márc. 14. 12:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A termeszetes eletmodtol atmentel a 20 eves fajdalmokra.

Ne haragudj, te nem vagy egy kiegyensulyozott ember, inkabb azon kellene dolgoznod, ha kell, szakember segitsegevel.

Tobbet nem irok, mert mint latom, nagyon sok mondanivalod van, amit nem itt kellene. Mi itt ilyen hosszu, kitoro hozzaszolasokhoz nem nagyon fogunk tanacsot adni.

2015. márc. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A probléma nagyon összetett és a véleményem az hogy az érti meg igazán aki volt már hasonló helyzetben.Az nem igaz hogy nem vagyok kiegyensúlyozott,viszont abban igazad van hogy több év sérelem van bennem.Csak mert a férfi már a 2.házasságot bombázza szét.A szüleim házassága volt a 2. aztán ezt megelőzően egy másik házasság asszonyát szerette el,gyereket csinált neki akit 2 évesen otthagyott a nőnél.A fiú 25 évesen öngyilkos lett és innentől kezdve jöttek a problémák.Nagyjából onnantól kezdve kezdték anyukámmal keresni az útjukat,megvásárolni mindenféle baromságot sokszor több százezer forintnyi nagyságrendben.Szerintem ezek pótcselekvések és anyukámat rángatja bele az épp aktuális "menő dologba".Azért már bocs,de engedd már meg hogy érdekeljen ez a probléma amikor azt látom hogy befolyással van az anyámra aki teljesen kifordult önmagából és olyan dolgokat tesz és mond ami azelőtt nem volt.Ha te lennél hasonló helyzetben gondolom jobban belelátnál.Ezért is várom a véleményeket.Nem akarom őket megváltoztatni vagy más útra téríteni, de tudod roppant fájdalmas az amikor a 76 éves nagyanyám felhív hogy anyukám megint pénzt kért tőle 20-30 ezreket mert ennek meg annak a természetgyógyásznak kell,mert meg akarja gyógyítani.Ugyan milyen betegségből?Ez már kezd a hipochonder kategória lenni és egyre rosszabb a helyzet...persze ne legyen igazam.
2015. márc. 14. 13:12
 5/6 anonim ***** válasza:
ó, te szegény, jól kifogtad az első válaszolót. nyugi, nincs veled semmi baj. a férjed könnyen beszél, mert az anyád hozzá nincs közel érzelmileg, neki nem az anyja. mindig nehezebb a hozzánk közelállók hülyeségeit nézni, mint azokét, akikhez nem kötődünk. én is hülyének tartom az anyósomat, mégsem idegesít, mert képes vagyok érzelmi távolságot tartani. kedves vagyok vele, nem konfrontálódom, nem dühít fel, csak legyintek rá, és sokszor tűnhet úgy, hogy a pártjára állok, pedig csak fölöslegesnek tartom a hadakozást. a párom ellenben a fejét veri a falba a hülyeségeitől, és mindig iszonyúan felzaklatja minden. de fordítva is így van. ha a saját anyámról van szó, egy rosszul megválasztott szó is rettenetesen bosszant, pedig másnak simán elnézném. szóval ez természetes. az egyetlen amit tehetsz, hogy beletörődsz, és törekszel a tudatosabb érzelmi reakciókra. pech.
2015. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5-ös.Na végre valaki "felfogta"amiről írtam.Igen,igazad van,akihez az ember közelebb áll érzelmileg igenis felzaklatja.Mindig valamibe beleugranak többnyire az egészséges életmóddal kapcsolatos hülyeségbe és ezt kampányszerűen váltogatják nagyjából 4-6 havonta,majd kuka és jöhet a következő fogás.Az összes pénzüket elköltik parajdi sókra,dióolajra,mostanában parlagfű lekvárt esznek és a jóég tudja még mit nem?!1 éve ilyenkor a dióbél volt a menő,de nem maga a bél,hanem a dióbelet elválasztó kis rész ami finomabb mint a magház.Abból csináltak főzeteket meg mit tudom még miket mert jó immunerősítő stb.A kedves férj erről a dióelválasztóról vagy 40 oldalt letöltött az internetről hogy ez milyen tuti.E hét végén Budapestre jönnek spirituális összejövetelre.De ezek a programok fizetősek ám,nem adják ingyen az előadásokat.Már totál át van mosva az agyuk :( félek ha anyám férje elmegy,akkor anyám ránk fog "telepedni" és a házasságunk rámehet.A férjem csak legyint az egészen,pedig nekem mondja hogy igen gáz van velük...de előttük meg struccpolitika.Nem is értem.A korral megy ez a meghülyülés?vagy csak pótcselekvés?valaminek a hiánya?Remélem én nem fogok 50-60 éves korom között így megzakkanni :(
2015. márc. 16. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!