Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 21 éves...

Ti elengednétek a 21 éves fiatokat barátokkal a fővárosba?

Figyelt kérdés
1-2 napra...

2015. nov. 24. 22:02
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
86%

Imádom az ilyen börtönőr szülőket, akik azt hiszik még a huszonéves csemetén is uralkodni kell, és el kell dönteni helyette, hová mehet és hová nem...

Felnőtt emberről beszélünk, nem kérdés ilyenkor hogy elmegy, hanem kijelentés.

2015. nov. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
86%

Engedni?

Felnőtt férfi.

Szerethetem,aggódhatok,de nem korlátozhatom.

2015. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
89%
Ha esetleg a 21 éves fiú írta volna ki a kérdést: közöld velük, anya, apa, megyek két napra Budapestre a barátaimmal, ha bármi van, telefonon el tudtok érni. Ha akadékoskodnak, közöld velük, hogy felnőtt ember vagy, önálló döntésképességgel, oda mész, ahová akarsz. Nem fognak tudni visszatartani.
2015. nov. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
89%

Persze nagyfiú már tud vigyázni magára. Az én fiam 16 évesen egyedül járt már fel a fővárosba vonattal igaz innen is alig 1 óra de én már akkor nyugodtabb szívvel engedtem fel mert tudtam hogy, okos, intelligens és megbízható és tudja milyen tömegközlekedést kell választania ha el akar jutni valahová. Én akkor annyit kértem hogy hívjon fel kb 1-2 óránként hogy tudjam minden oké és ennyi. 17 évesen már messzebbre sőt az ország másik felére is elengedtem a barátaival nyaralni 3 napra mentek, nem volt abba semmi jól érezték magukat, én meg örültem hogy éli az életét és nem csak a kocsmába ül mint egyes kortársai. Soha sem volt vele semmi probléma, mindig maradt pénze hazaútra, sőt még hozott is haza 2-3 ezer forintokat a pénzéből.


A fiam 21 évesen már autóval ment fel a fővárosba, na azért még picit izgultam közel fél éves jogsijával nem igen voltam nyugodt. De oda is állásinterjúra ment egy elég jó céghez de tömegközlekedéssel több mint 2 órát kellett volna utaznia autóval meg 1 óra az út de mindig rászámolt félórát a dugó miatt ha esetleg kifogja, de nem volt gond. Be is ért a céghez sajnos nem vették fel mert messze lakik hiába tudott volna odaköltözni egy ismerőséhez 1-2 hónapra hogy össze szedje magát külön albérletre de nem vették fel sajnos. Azóta a fiam 23 éves, rendszeresen jár Pestre mert sofőrként dolgozik és ez a munkával jár.

2015. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elengedném. Ennyi idősen kimentem haverokkal 2 hétre Los Angelesbe.
2015. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

Lányként 18 évesen költöztem a fővárosba,mert ide vettek fel egyetemre, ráadásul tök egyedül, senkit se ismertem és semmi bajom nem lett.

Fiadat mitől félted amúgy?

2015. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
80%
Hát téged nem biztos.
2015. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
1-2 napra???? Amig nem mult el 45, addig nem.
2015. nov. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
53%

Tisztázzunk valamit, az, hogy 21 éves, nem jelenti, hogy felnőtt, az a kommunizmusban volt, hogy ennyi idősen már el tudta tartani magát valaki.

Egyébként meg persze, mehetne ahová akar, ennyi idősen én is mentem.

2015. nov. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen (idén nyáron) szakmai gyakorlatra mentem Portugáliába... Ráadásul én lány vagyok. Mégis hazaértem épségben.
2015. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!