Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elengednétek a 21 éves...

Ti elengednétek a 21 éves fiatokat barátokkal a fővárosba?

Figyelt kérdés
1-2 napra...

2015. nov. 24. 22:02
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen Angliába mentem aupairnek... segitség, ismeros nélkul.

21 évesen meg megvettem a pesti lakásomat... szoooooval.

2015. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos tényleg vannak ilyen konzervativ szülők még, nem biztos, hogy kamu a kérdés.

21 éves vagyok szintén, csak nem fiú, hanem lány. A szüleim mégis minden lépésembe beleakarnak szólni.

Ha menni akarok Pestre minden utam előtt viták,cirkusz van belőle, már olyanokat is mondtak a hátam mögött, hogy megfogják akadályozni, hogy elmenjek, ha kell elveszik az útlevelemet. Itthon képesek lennének azt megszabni, hogy mikor menjek enni, amikor boltba bementem anyámmal vásárolni, mert akartam ruhát venni és nem találtam olyat ami tetszik üvöltött velem, hogy volt ott sok minden nem igaz, hogy nem tudok választani, baja van a barátaimmal, beleszól, hogy miért Pesten vannak, miért nem itt helyben keresek és soroljam még? Szeretnék önállósodni és pont Pestre szeretnék felköltözni és ebben sem támogatnak, hanem az a válasz, hogy az úgysem lesz olyan egyszerű, mint azt én hiszem. És nem, nem az ő pénzükből vásárolok magamnak meg utazgatok, hanem abból amit munkával meg az ösztöndijamból megkeresek. Szóval még csak anyagilag sem ők támogatnak mégis mindent megakarnak szabni. El is érték, hogy még egy évem van a suliból és le is lépjek innen, mert egyre rosszabbul érzem magam itthon. Okuk pedig nincs erre, megbizható vagyok, nem iszok, nem cigizek, mindig jól tanultam, segitek itthon...


Na de ezt csak azért irtam le, hogy sajnos vannak még ilyen szülők...


A kérdezőnek meg a válasz, a szüleidnek fel kell fogni, hogy már felnőtt ember vagy, miért ne mehetnél el? Miért kell ehhez engedély?

2015. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
47%
Nem elengedném de megmondanám véleményem, tanácaim, stb. Elengedni vagy nem elengedni nincs jogom( jogod).
2015. nov. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
100%
az én fiam csak 8 éves. 21 évesen max. nálam lakik, megoszt velem ezt-azt, de felnőtt ember, aki azt tesz, amit akar. Korlátozni nincs jogom, ha a kenyedrem eszi sem, max. anyaként aggódhatok. ÍNem kényelmes, de az élet nem is erről szól. Ha szeretem, aggódok, de elengedem.
2015. nov. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

"Sajnos tényleg vannak ilyen konzervativ szülők még, nem biztos, hogy kamu a kérdés."


Én eddig kb ezt tapasztaltam 1-2 vidéki barátnőm szüleinél. Mindegyik úgy állította be mintha Pest valami háborús zóna lenne, mert LÁTTÁK A TÉVÉBEN...


A poén az, hogy mindezt úgy mondták, hogy az egyik csaj kb cigány telep mellett lakott. Meg büszkén mesélte hogy ott buliztak fősulin, ahol korábban meghalt egy lány mert fagyállót kevertek a piájába...


Másik csajnál meg kb mindenre paranoiásak voltak a szülei, volt hogy mentünk az utcán, ők mögöttünk. És 2 kocsmában ülő fazon felénk nézett. A szülők meg azonnal sugdolózni kezdtek hogy úr isten titeket néztek, bizton kirabolnak, megölnek, megerőszakolnak...


Hát vannak ilyenek...

2015. nov. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
55%

17:11


Igen, talált. Én is vidéki vagyok...:D

2015. nov. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Miért ne mehetne?


Én 18 évesen mentem oda lakni egyetem miatt. 20 évesen meg egy egész nyárra mentem Amerikába dolgozni.


Elég fura lenne ha egy 21 éves még az országon belül sem lenne elengedve egy másik városba.

2015. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!