Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kössek kompromisszumot...

Hogyan kössek kompromisszumot anyukámmal?

Figyelt kérdés

Először is, nem tudom jó helyre írom e a kérdést, ha nem bocsánat!

Szóval, az a lényeg, hogy 17 éves lány vagyok. 5 éve én viszem itthon a takarítást és pár éve már a főzést is. Ezzel nincs semmi bajom, csak anyukámnak és a barátjának sose felel meg a takarításom. 5 év alatt egyszer nem volt olyan, hogy anya ne ordítozott volna velem valamin emiatt (pl. nem jól sikerült letörölni a tükröt stb.). És azt szeretném, hogy akkor azt a dolgot amit én "nem jól csinálok meg", azt rá vállalni.

Tegnap már egy cetlit is kiírtak a mosogatásról, hogy mi ennek a "folyamata", mert én elvileg nem jó sorrendbe csinálom őket (????).


Mit javasoltok?

Az nem tudom fontos e, de anyukám keményen takarítás őrült/mániás (nem tudom melyik a legjobb szó rá), esetleg ezért nem felelhet meg neki soha semmi?



2016. ápr. 18. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha takarításmániás, miért nem ő takarít?


Sajna nem tudok tanácsot adni, de extrém ferde helyzetben vagytok. Nem szokás elvárni a 17 éves lánytól a háztartásvezetést, de ha ez van, akkor kicsit is normális emberek akkor is jól befogják a szájukat, ha évi 2-szer törlöd le a tükröt. A pofátlanságnak is van határa...


Vagy nem tanulsz avagy vagyonokat érő ajándékokat kapsz a háztartásvezetésért cserébe? Mert úgy még lenne valami alapja a beszólásnak, de normál esetben tegyék össze a két kezüket, hogy vagy nekik. Ezt így vakon, a leírás alapján, ugye nem tudom a konkrét körülményeket... De nem látom az alapot a beszólásra, no.


Hogyan mosogatsz rossz sorrendben? Ez számomra elég érdekesen hangzik.


Az én tükröm sosem tökéletes, de ez senkit sem zavar, max. néha engem. A tükrök neccesek. Ha le is törlöd, kis idő múlva nem jó, ez ilyen. Emiatt ordítozni...? Valami gond lehet az idegeivel.

2016. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Az anyukád ostoba.
2016. ápr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1, Azért nem ő takarít, mert heti 5 napban 6 órát dolgozik és nincs már kedve itthon tevékenykedni.


A kötelességemmel nincs gond (tanulás), szóval ezt ők úgymond plusz dologként várják el.


A mosogatásommal az a gondjuk, hogy én elmosogatom az edényeket és egyből a csepegtetőbe teszem és nem szoktam eltörölni őket konyharuhával.

Szerintük ez fals.

2016. ápr. 18. 13:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy akkor mondd meg anyukádnak, meg a barátjának is, hogy ha nem tetszik, ahogy te takarítasz, akkor nyugodtan csinálják meg ők.

Amúgy sem vagy a cselédjük, segíteni a házimunkában egy dolog, de mindent megcsinálni a szüleid helyett, na az már túlzás. Főzni, mosni rájuk, és még hálátlanok is... komolyan, mint a Hamupipőke mesében.

Én a helyedben szorgalmasan tanulnék és diákmunkát vállalnék az otthoni rabszolgaság helyett, hogy minél előbb elköltözhessek onnan, aztán takarítsanak szépen maguk után.

2016. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

5 napban 6 órát? Ó szegény szerencsétlen, hát az aztán rettentő megterhelő lehet... A sok hülye meg még nekiáll a 8 - 12 óra meg a hétvégi műszak után házimunkát végezni ahelyett, hogy megcsináltatná a gyerekkel.

Egyébként normális ember hagyja megszáradni az edényt, mert ha eltörli mindet a konyharuhával, akkor kár volt elmosogatni, max. látszatra lesz tiszta...

2016. ápr. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a kérdés nem kamu, akkor itt a baj forrása a "baráttal" lehet. Mennyi ideje van vele? Ott lakik veletek?
2016. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mond nekik kritizálni a legkönnyebb, ha nem jó így, akkor fogadjanak takarító/mosogató nőt.
2016. ápr. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6, nem kamu a kérdés :)


Anyukámék már kb. 6 éve vannak együtt és 5 éve élünk így közösen egy háztartásban.

2016. ápr. 18. 15:27
 9/9 anonim válasza:
Te csinálod jól,úgy higiénikus ha hagyod megszáradni,ha letörölgeted simán rámehet a baci, plusz az apró bolyhok a kendőről
2016. ápr. 19. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!