Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként úgy albérletbe...

Felnőttként úgy albérletbe költözni, hogy a szülők havonta támogatnak 20-30 ezer forinttal?

Figyelt kérdés
25 éves egyedülálló nő, évek óta dolgozik. A fizetése csak 110 ezer nettó, szerencsés hónapban 130 is lehet. Legkisebb, semmi extra garzonok 60 ezer bérleti díjnál indulnak, plusz persze a rezsi. Vagyis fizikai képtelenség hogy túléljen magára utalva, mert albérlet+ rezsi után kb 20-25 ezer forintja marad ami még ételre is kevés, nemhogy tisztálkodásra, közlekedésre, egyebekre. Otthon élni már nem akar, és nem is lehet örökre egy kis panelban a szüleivel, egyre gyakoribbak a nézeteltérések. (Mindenki vágyna a privát térre, a gyereknek is megvannak már a saját kialakult főzési, takarítási stb szokásai, szeretne vendégeket fogadni néha, amit a kis lakás miatt nem tolerálnak a szülők, és még ugye lehetne sorolni.) Saját házra gyűjtögetés eltartana 50 éves koráig, hitelt felvenni ennyi fizetésből egyedül esélytelen, és öngyilkosság, majd ha párja lesz akkor talán. Jobban fizető munkahely nincsen egyenlőre, ahová fel is vennék, örül hogy végre stabil helye van. Idegenekkel összeköltözni ennyi idősen már nem téma, nem vágyik közösködésre, kollégiumi szintű életre, annál még a szülőkkel élés is jobb szerinte. Hétvégi másodállást szeretne vállalni, de nehéz találni, legtöbbre diákokat vesznek fel.
2016. jún. 6. 17:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnak ehhez a szülök?


Mert ha ök ezzel akarják lehetövé tenni a különköltözést akkor nincs gond vele (feltéve, hogy ezért "cserébe" nem akarnak beleszóni az életébe a lánynak), ha ezt csak a lány akarná, akkor elég problémás.


Ha nem megy másként, akkor még mindig jobb ötlet lenne egy-két másik hasonló korú növel egy lakást bérelni közösen, mint maradni a szülökkel, vagy elköltözni úgy, hogy függöségben marad.

A legtöbb ember egyébként nem azért költözik össze másokkal, mert erre vágyik, hanem mert más lehetösége nincs.

2016. jún. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%
Ha evekmota dolgozik és otthon él, akkor kell hogy legyen felretett pénze. Lehet masodallast is vállalni. Az nem önálló élet, hogy a szülők adnak az alberlethez. Ez nekem egyik oldalról se tetszene
2016. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is költözz őssze egy korodbeli lánnyal, úgy az albérlet nem 80-85, hanem csak 40-42 lenne. Maradna 70 ezred. Ebből a kaja kb. 30 ezer, havi bérlet x ezer forint, attól függ h BP vagy más város, tisztálkodás, tisztítószerekre egy havi 4-5 ezer simán elmehet, főleg egy nőnek :D 25-30 ezred maradna ruhára, szórakozásra, hobbira, félretenni.

Egy lakótárs nem jár nagy kompromisszummal és mindig lenne társaságod is :D

2016. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

a 110 nettóval még viszonylag szerencsés is vagy. üdv Magyarországon... szerintem nincs azzal baj,hogyha havonta kicsit segítenek a szülők.de persze csak akkor,ha ezen nem az ő megélhetésük függ.

amúgy ha évek óta dolgozik a nő és otthon élt,akkor miért nem tett félre? havi 50et ha félrerakott volna,az 3 év alatt kb 2 millió forint. az már önerőként is jó saját lakáshoz(hitel igénylésnél). szóval nem lehetetlen,főleg ha évek óta dolgozott már.

de persze ettől még fent tartom,hogy Magyarországon tényleg nehéz boldogulni a fizetésekből.

2016. jún. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Hát most nem tudom, lehet én vagyok lüke, de ha nincs komolyabb kapcsolatod akivel össze tudnál költözni, vagy olyan jó barátaid, akikkel szívesen lennél együtt, akkor miért akarsz elköltözni? Nekem ez szimpla pénzkidobásnak tűnik. Semmi okod nincs az írás alapján a költözésre. Otthon élsz a szüleiddel, na és?
2016. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Hogy mi mit szólunk ahhoz, hogy a szüleid támogatnak az albérletben? Nem mindegy, ha egyszer máshogy nem tudod megoldani, és ők tudnak segíteni?
2016. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Félretett pénz van, de csak pár millió forint, amire az itteni lakásárak mellett, ilyen fizetésre hitelt felvenni hülyeség lenne. Felhasználni nem lehet most, lakástakarék, majd 4 év múlva jár le, addigra remélhetőleg alakulnak a dolgok. De még 4 évig itthon lakni...elmegy az ember fiatalsága a szülőkkel összezárva 40 négyzetméteren.
2016. jún. 6. 18:20
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs vele gond.Ha a szülőkkel marad,akkor is elköltenek rá ennyit szerintem,így legalább külön élhet...

Ez akkor lesz csak gáz,ha már a szülők nyugdíjasok,és kevés a nyugdíjuk.

2016. jún. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Még mindig nem értem, mi a kérdés!!
2016. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%

Ezért is lenne jó az alapjövedelem,már a lakhatása megoldódna az embernek belőle.

Sajnos ott tartunk,hogy felnőtt embereket koleszos életre akarnak ítélni életük végéig,azért,hogy a gazdagoknak még egy nyaralással több legyen,gyomorforgató ez az ország,amiben élünk..Azért dolgozik az ember,hogy még lakni sem tudo sehol..

2016. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!